Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 103

Wątek: Dziurawy zbiornik paliwa

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    29
    BMW
    ex e38 740iA 94 r ex e38 740iLA 97 r e38 740d Bi-Turbo 2001r
    Skąd
    Ciechocinek
    Witam.tez mialem uderzony zbiornik i male pekniecie na rancie,najpierw skleilem to zywica epoksydowa,trzymała moze tydzien.poswiecilem troche czasu na wymontowanie zbiornika,dalem kolesiowi który jest blacharzem zeby mi go zalotuwal,trwało to jakies 5 min,koszt 30zł a zbiornik jak nowy :-D

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    byłem u innego mechanika i powiedział,że weźmie od 50-100zł, tylko że on lutuje bez demontowania zbiornika:D spuszcza tylko paliwo i lutuje:D powiedział, że daję wieczystą gwarancję na swój lut, jakie jest prawdopodobieństwo,że będzie bummm?:)

  3. #13
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    ja bym się powstrzymał z lutowaniem,jeżeli mówisz że tylko sączy!!Daruj sobie jakiś kit itd.też próbowałem trzymało zaledwie dwa dni i znowu wyciek.Dobrze wyczyść,odtłuść i spróbuj żywicy z utwardzaczem,naprawdę niewielki koszt,a w moim przypadku pomogło!!Co do kitu,miałem tak że trzymał i nie było wycieku,ale gdy miałem pół zbiornika,gdy był cały,nie wiem obciążenie,a może ciśnienie zrobiło swoje,kapanie!!!W przypadku żywicy trzyma do dziś,starałem się by zbiornik przez cały czas był pełny,do próby no i pozytyw zero wycieków!!Lutowanie na pewno jest skuteczne,ale:demontaż zbiornika+za tym idzie demontaż układu wydechowego,prawa i lewa strona+lutowanie no i montaż na nowo=300zł+2-3 dni roboczych!!

    koszt zbiornika do mojego autka to 400zł używka,1200zł-1400zł nowy+z jakieś 200zł robota!!
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 21-11-2011 o 18:37

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    powiedzmy, ze jednak zdecyduje sie na lutowanie, to duze jest prawdopodobienstwo, ze bedzie wybuch? bo mechanik chce to robic, bez demontowania baku

  5. #15
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    to zależy w jaki sposób,a przede wszystkim jaką lutownicą chce to lutować :) najlepsza to tak zwana kolba,kiedyś używali tylko takich.Widocznie jeżeli się zdecydował,to wie co robi.Mała iskra i może być buuuum!!Z drugiej strony jest bardzo ciężko lutować z dołu,cyna będzie spływać i może źle zlutować.Tak więc nie wiem czy ten mechanik zna się na tym i czy kiedykolwiek lutował z dołu.Słyszałem też coś takiego,żeby nie lutować centralnie miejsca przecieku,tylko odpowiednio wygiąć blaszkę i nad lutować ją w uszkodzone miejsce.Prawda jest taka że w 100% żaden mechanik nie może dać gwaranci na to że nic się nie stanie podczas lutowania,każdy jeden mówi że nie powinno się nic stać!!!Tak,tak wiem robią to ludzie i się udaje,ale wiesz jakiego stresa mają,i pełne portki hehe

  6. #16
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Aduś 81 Zobacz posta
    koszt zbiornika do mojego autka to 400zł używka,1200zł-1400zł nowy+z jakieś 200zł robota!!
    Gdzie sprzedaja nowe zbiorniki po 1200-1400zl????
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Gdzie sprzedaja nowe zbiorniki po 1200-1400zl????
    Właśnie...dobre pytanie,sam jestem ciekaw...
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    on ostatnio spawał kumplowi tłumik i zrobił to zajebiście:D a dziury w nim były takie, że ręce dało się włożyć, więc chyba zna się na robocie:) a przypuśćmy(odpukać) pójdzie coś nie tak, wtedy co z moim autem, wybuchnie całe czy tylko bak się zapali ??:D

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    wybuchnie....

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Poniewaz pływałem na tankowcach przez wiele lat mogę powiedzieć jak w zbiornikach rozwiazano problem wybuchowości...otóz do zbiorników wpuszczany jest gaz obojętny...jednak najtańszym sposoben jest po prostu wpuszczanie do zbiornika spalin...np z agregatów...widomo,że spaliny sie nie zapalą.Wydaje mi sie,że tak samo mozna skierować do zbiornika rurę podłaczona do jakiegos pracujacego auta i w ten sposób pakować spaliny w zbiornik i wtedy mozna spawać...myślę,że to by sie sprawdziło...oczywiscie spaliny wtlaczane pod nskim cisnieniem...wolne obroty.Ktos mi kiedyś powiedział,że można tez zbiornik prawie całkowicie napelnić wodą ale wtedy bak musi być wymontowany.\nie wysmiejcie mnie tylko :D Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •