Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: E38 730i 1997 Nie odpala POMOCY !!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    7
    BMW
    E61 LCI
    Skąd
    UK

    E38 730i 1997 Nie odpala POMOCY !!

    Czesc

    Pomocy !!!!

    Mam takie halo w swojej e38 730i 97 rok. Padla mi pompa paliwa. Zakupilem nowa - nie oryginal tylko zamiennik. Pompa 1cm za krotka :) to pomijam chociaz zagrzalo mnie to stracznie.
    Chodzi o to ze po zamontowaniu pompy auto nie odpala zalapuje tak jak by na 1 albo 2 cylindry i to wszystko mozna krecic do usranej smierci i dupa.
    Nie wiem co sprawdzic i gdzie szukac czemu ta torba :) nie odpala.
    Stala kilka miesiecy bez acu

    Macie jakis typ ??

    Dzieki za pomoc
    Michal

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Jak na mój rozum to ta pompa jest przyczyną tego stanu rzeczy. Jeśli oryginała pompa była 1 cm dłuższa to teraz powinieneś kupić dokładnie taką samą. Polecałbym ORI używkę zamiast taniego zamiennika, zwłaszcza gdy jest krótsza od oryginału. Z doświadczenia wiem że rzeczy elektroniczne powinny być dokładnie takie same jakie były wcześniej. Dopiero po wymianie pompy na odpowiednią doszukiwałbym się przyczyny dalej oczywiście gdyby wymiana pompy nie pomogła.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    U siebie jeszcze nie rozbierałem więc nie wiem jaki jest dostęp ale ja bym podał na krótko zasilanie na pompę. Wtedy by się wyjaśniło czy sama pompa szwankuje (bądź z jakiegoś powodu nie pasuje do twojego auta) czy problem stanowi sterowanie pompą. Trzeba by tylko trochę info czy na coś trzeba uważać żeby jej nie spalić ale myślę, że przez chwilę to jej nie uszkodzisz. Jeszcze lepiej gdybyś namierzył przekaźnik od pompy i na krótko go włączył. Miałem taki przypadek w pasku, że ginęło zasilanie na pompę i wtedy podawałem sterowanie osobnym przewodem na przekaźnik. Sterowanie było minusem więc no problem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •