Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 30 z 53

W±tek: Padniêty Alternator ch³odzony ciecz±

  1. #21
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar tgracing
    Do³±czy³
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Sk±d
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Czy kto¶ z was kupowa³ taki regenerowany altek, lub cokolwiek z tej firmy http://allegro.pl/alternator-bmw-x-5...483499878.html.
    Pytam, bo niestety mój po regeneracji (wymianie mostka, diod i regulatora) znowu siê spali³, a u tego go¶cia cena mocno atrakcyjna. Proszê o wasze opinie. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez tgracing ; 26-08-2014 o 17:12
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  2. #22
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Supermen
    Do³±czy³
    Nov 2008
    Posty
    2,104
    BMW
    e38 750iL
    Sk±d
    Chojnice
    I mnie to dopad³o. Alternator pad³. Diagnoza (nie do koñca wierzê czy trafiona) mostek do wymiany.
    K³opot brak czê¶ci...

    Nie wiem co mam teraz zrobiæ...
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza siê do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #23
    Vip Vip Awatar ttrol
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Sk±d
    Zgorza³a/Warszawa
    Kupujesz u¿ywkê, wymieniasz ³o¿yska, uszczelnienia, regulator i lecisz dalej.

    Diody w alternatorach Boscha padaj± niezbyt czêsto, wiêc lepiej bym to potwierdzi³ gdzie indziej.
    pozdrawiam Bartek

  4. #24
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar tgracing
    Do³±czy³
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Sk±d
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee

    Post

    Szukaj u¿ywki w sklepach które zajmuj± siê sprzeda¿±-napraw± altków itp. Lub oddaj do zaufanego serwisu naprawy, mi uda³o siê za 340z³ naprawiæ. Spalone 5 diod i mostek. Wsadzili albo u¿ywkê albo chinola http://www.hurtowniarozrusznikow.pl/...FBMUgwKkJPU0NI
    Wa¿ne, ¿e dzia³a. Dowiedzia³em siê równie¿, ¿e te alternatory padaj± g³ownie przez stare akumulatory, które maj± ju¿ ma³± pojemno¶æ, a tym samym alternator próbuje go ci±gle ³adowaæ (regulator dostaje taka info od kompa, ³adowanie na voltomierzu np. 12,3, ale alternator ³aduje non stop max pr±dem) i w koñcu siê w ¶rodku wszystko pali. Mi taki zjarany altek podnosi³ temp. cieczy do 114 stopni i ju¿ mia³em wymieniaæ wisko, bo silnik nie móg³ siê sch³odziæ (np. autostrada 130 km/h i stale temp. 114). W trakcie demonta¿u prze¶ledzi³em jak biegnie kana³ wodny do alternatora i okaza³o siê, ¿e p³yn z altka kana³em p³ynie bezpo¶rednio do pompy w miejscu gdzie znajduje siê czujnik i to by³a przyczyna za wysokiej temp. Naprawi³em altka, kupi³em dwa nowe silveru varty (100Ah i 74Ah) i ³adowanie wróci³o do normy (13,2V), a co najwa¿niejsze temperatura w normie 108-111. Pozdrawiam Robert
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #25
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Supermen
    Do³±czy³
    Nov 2008
    Posty
    2,104
    BMW
    e38 750iL
    Sk±d
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Kupujesz u¿ywkê, wymieniasz ³o¿yska, uszczelnienia, regulator i lecisz dalej.

    Diody w alternatorach Boscha padaj± niezbyt czêsto, wiêc lepiej bym to potwierdzi³ gdzie indziej.
    Mam pewne obawy czy aby u¿ywka nie zrobi mi podobnie. Te¿ co¶ wierzyæ mi siê nie chce w ten mostek. Diody niby nie do wymiany bo s± wprasowane...
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza siê do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  6. #26
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar tgracing
    Do³±czy³
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Sk±d
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Musisz go wymontowaæ i otworzyæ. Dopiero wtedy bêdziesz wiedzia³ co w nim piszczy. Diody jak najbardziej wymienne, sam osobi¶cie wymienia³em (3 s± plusowe i 3 minusowe). Wcze¶niej sam regenerowa³em i kupowa³em od go¶cia oryginalny boschowski mostek u¿ywany. To ¿e siê znowy spali³, to moja wina, bo po monta¿y wszystko by³o przez ok. roku i to u¶pi³o moj± czujno¶æ co do akumulatorów (jak dzia³ to poco wymieniaæ), du¿y ju¿ mia³ 9,5 roku, a ma³y nie trzyma³ pr±du. Za drugim razem ze wzglêdu na lenistwo, odda³em do zaufanego warsztatu i zrobili po kosztach. Aczkolwiek, jak masz trochê pojêcia o tych sprawach, sam bez najmniejszego problemu wszystko wymienisz. Pzdr.

    Jak siê spali³y diody to na pewno mostek te¿.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  7. #27
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Supermen
    Do³±czy³
    Nov 2008
    Posty
    2,104
    BMW
    e38 750iL
    Sk±d
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez tgracing Zobacz posta
    Musisz go wymontowaæ i otworzyæ. Dopiero wtedy bêdziesz wiedzia³ co w nim piszczy. Diody jak najbardziej wymienne, sam osobi¶cie wymienia³em (3 s± plusowe i 3 minusowe). Wcze¶niej sam regenerowa³em i kupowa³em od go¶cia oryginalny boschowski mostek u¿ywany. To ¿e siê znowy spali³, to moja wina, bo po monta¿y wszystko by³o przez ok. roku i to u¶pi³o moj± czujno¶æ co do akumulatorów (jak dzia³ to poco wymieniaæ), du¿y ju¿ mia³ 9,5 roku, a ma³y nie trzyma³ pr±du. Za drugim razem ze wzglêdu na lenistwo, odda³em do zaufanego warsztatu i zrobili po kosztach. Aczkolwiek, jak masz trochê pojêcia o tych sprawach, sam bez najmniejszego problemu wszystko wymienisz. Pzdr.

    Jak siê spali³y diody to na pewno mostek te¿.
    Problem jest tego typu, ¿e to posz³o do jakiego¶ elektryka bez mojego po¶rednictwa. Znajomy wyj±³ altek i zaniós³ do kogo¶ z kim wspó³pracuje w tym zakresie. Ten elektryk tylko przekaza³, ¿e mostek jest do wymiany, a diod nie da siê wymieniæ bo s± wprasowane. Ale jutro chyba to zabiorê od niego bo mi siê tutaj nie podoba sposób dzia³ania tego elektryka.

    Tak to jest jak siê nie ma czasu samemu wszystkiego przypilnowaæ i zrobiæ.
    Ostatnio edytowane przez Supermen ; 17-09-2014 o 23:01
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza siê do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  8. #28
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Sk±d
    ³ódz

    Post

    Polecam tego Pana masê czê¶ci od niego bra³em i NIGDY siê nie zawiod³em.
    Nie bawi³ bym siê w naprawê
    http://allegro.pl/bme-e38-e39-x5-e53...615732989.html

    Tak naprawdê ciê¿ko je naprawiæ i w moim przypadku nie da³o skutku
    za pierwszym razem naprawa bóg wie czego ok 300z³ wytrzyma³ 2 miesi±ce
    potem kupi³em od kolegi po regeneracji u "kowalskiego" w gara¿u za 750z³ wytrzyma³ pó³ roku
    potem z rozebranego auta z anglika i dopiero by³o dobrze

    nie liczê napraw, bo sam robi³em
    Ostatnio edytowane przez BMW MANIA ; 18-09-2014 o 07:05

  9. #29
    Vip Vip Awatar ttrol
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Sk±d
    Zgorza³a/Warszawa
    Nie wiem co kombinujecie z tymi alternatorami, ale jedne z prostszych urz±dzeñ. Mostki a tych alternatorach nie powinny padaæ, bo s± mocno przewymiarowane te diody. Uwa¿am, ¿e problem le¿y po stronie akumulatora oraz odbiorników w aucie, alternator jest regularnie przeci±¿any. No chyba, ¿e je¼dzicie z uszkodzonymi ³o¿yskami w alternatorze, to wtedy mo¿e doj¶æ do przetarcia izolacji wirnika i w konsekwencji uszkodzenia jego samego jak i diód. £o¿yska siê sprawdza przy ka¿dej wymianie pasków osprzêtu.

    Jest jeszcze opcja gigantycznego przebiegu...
    pozdrawiam Bartek

  10. #30
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2014
    Posty
    238
    BMW
    E39 528i sedan -> E30 324td touring -> E34 525i sedan -> E38 735iA
    Sk±d
    Ko³obrzeg
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta

    Jest jeszcze opcja gigantycznego przebiegu...
    czyli wiekszosci z 200 tys +/- xD btw. tez mi zdechl alternator ale jeszcze nie wiem co dokladnie...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •