Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: [ elektryka] tempomat nie dziala

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    dalej walczę z tym tempomatem podłączyłem kompa i nie pokazał żadnego błędu..co można sprawidzic?jakieś kable jeszcze?

  2. #12
    A systemy typu ASC/DSC/ABS działają poprawnie?

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    czujnik abs jest walnięty ale wcześniej tez nie chodził i tempomat działał ...tzn zielona lampka na desce sie zapala ale jak naciska + lub- nic się nie dzieje...bezpieczniki w komorze silnika wszystkie ok...w sumie ominąłem jeden moduł w carsofcie INST. CLUSTER DIA...jeszcze później go sprawdzę czy sa tam błędy ale juz cos chyba w innych modułach powinno wyjść...

  4. #14
    Mi nie działał tempomat, kiedy tylny prawy czujnik ABS nie funkcjonował.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    u mnie poległ przedni lewy..ale wcześniej dzilal ,a jest moze jakaś linka od tempomatu czy coś mechanicznego....wnioskuje tez ze jak zapala sie ta zielona kontrolka to przyciski w kierownicy chodzą...myślałem ze możne jakiś tam kabelek sie uszkodził w kierownicy ale jak sie kontrolka zapala to juz tam nie grzebałem...

  6. #16
    Właśnie fakt zapalenia się kontrolki nie oznacza, że da się ustawić tempomat. Czy przednie czujniki ABS mają znaczenie, nie wiem.... Ale obstawiam, że tak, bo ASC wtedy też nie ma prawa działać.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    dostałem wydruk z błędami i jest coś takiego w module DME 0500 vehicle speed sensor signal faulty może to jest winowajca, ale nic mi nie mówi ten błąd..a co do czujnika abs właśnie mnie to zastanawia ze wcześniej tez był walnięty i chodził ,zmieniłem czujnik na inny miesiąc i tez padł....ten sam lewa strona...w sumie rzadko włączałem tempomat ale zastanawia mnie to ze jak wcześniej inny czujnik byl walnięty i chodził zmieniłem czujnik tez padł i teraz nie chodzi... 8/

  8. #18
    No skoro masz taki błąd (błąd sygnału sensora prędkości pojazdu), to i tempomat nie ma powodu do działania. Teraz trzeba by się przyjrzeć, skąd ten sygnał dochodzi (obstawiam, że właśnie z modułu ABS/ASC). A to kierowałoby nas do tego nieszczęsnego czujnika. Może być dodatkowo tak, że zapisany w pamięci błąd uniemożliwia uruchomienie funkcjonalności tempomatu.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Witam mam taki problem e38 96 2.8 nie dziala tempomat po wvisnieciu przycisku kontrolka sie nie zapala gdzie szukac przyczyny

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    5
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    mazowieckie
    panowie nie wiem czy to to ale jakis czas temu rozmawialem z pewnym czlowiekiem bo mam taki sam problem i powiedzial mi zebym zmienil kostke stacyjki ze tam lezy problem nie wiem na ile w tym prawdy bo jeszcze tego nie sprawdzalem umnie dochodzi nie dzialajacy wyswietlacz navi znaczy raz dziala raz nie dziala i stwierdzil ze za te dwie usterki winna jest taka kost

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •