Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Wątek: [mechanika] temperatura pracy silnika M57 730d

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Kolega sugerował że ma byc ok 100 ? hmm to znowu chyba dużo co ?
    Ktoś wie ile dokładnie powinno być w 3.0 D ?
    Czy są różne termostaty do różnych modeli 3.0 D ?

  2. #12
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,119
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    W M57 wskazowka stoi w pionie od 71`C tak ma byc i jest ok. (tak zaprogramowane sa zegary)
    Normalna temperatura pracy tego silnika okolice 85 stopni (z tego co pamietam wlasnie taka temp otwarcia ma tez termostat). 100 stopni to dla tego silnika juz przegiecie

    Max- najlepszy jest ORYGINALNY termostat i nie zwlekaj za dlugo bo zajezdzasz silnik ;) koszt nowego w granicach 200zl
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Tak jak koledzy pisali, wskazówka w pionie od ok. 70 stopni. Po pełnym nagrzaniu mam ok. 90 stopni, więc w porządku. Wcześniej mi się nie dogrzewał, wymieniłem termostat (ok. 340 złotych, oryginalny). Z termostatami jest tak, że są dwa rodzaje - jeden kosztuje nieco ponad 200 złotych, drugi właśnie ok. 340. Zależy od rodzaju pompy wody, tak mi powiedzieli w serwisie. Teraz silnik nagrzewa się nawet w te mrozy, a dodam, że Webasto u mnie nie działa (swoją drogą, ciekaw jestem, dlaczego).

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    58
    BMW
    730d e38
    Skąd
    kielce
    Witam.
    W E38 730d, silnik M57 184 km, są dwa rodzaje termostatu, jeden o nr.11512247269 droższy ok 300 zl na allegro i drugi tańszy 1151354056 w cenie 150 firmy Getz lub ok, 200 zl .Trzeba dobrze sprawdzić jaki ma się założony oryginalny dlatego że w tym samym roczniku występują oba.Najlepiej sprawdzić to ręka po kształcie obudowy i ułożeniu górnych 2 śrub, są one przesunięte i obudowa wydaje się skręconą osiowo do drugiej obudowy, Rożnica polega na różnym kształcie obudowy, innym ustawieniu 2 śrub.Przed zakupem warto wiec wiedzieć jak wygląda obudowa na termostacie w naszym samochodzie. Nawet według katalogów błędnie w firmach podają jaki termostat pasuje. Temperatura otwarcia w obu termostatach to 88 stopni.Co do termostatu EGR to do roku 2000 on chyba nie występuję, bo nigdzie go na silniku nie znalazłem. Ja ten problem przerabiam od 3 zim. W lecie stoi wskazówka prosto, zimą przy - temp na 1/4, w mieście idzie do góry. Przejechałem tak 3 lata 60tys. km i nic się nie dzieje, webasto tez mi nie działa. Zużycie paliwa bez zmian. Chyba znowu nie wymienię tego termostatu. W dieslu lepiej żeby sie nie przegrzewał.Problem webasto jest też nie rozwiązany od trzech lat. Na forum też nie udało nam się rozwiązać tej sprawy mimo kilku prób Pozdrawiam . Waldek z Kielc

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    14
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Kujawsko-Pomorskie
    Witam
    Chciałem się podzielić moimi problemami z dogrzaniem silnika D. Przerabiałem to w E46 320 D oraz w 730D w obu przypadkach głównym winowajcą był uszkodzony termostat EGR. Objawy dopiero było widać w zimę. Silnik na niskich obrotach i temperatura nie trzymała pionu nawet podczas długiej trasy.
    Problem też objawiał się zbyt długim czasem nagrzewania się silnika w ciepłe dni. W jednym przypadku niepotrzebnie wymieniłem termostat główny, ale człowiek uczy się na błędach i nie popełnia ich drugi raz.

    siwy55

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,105
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Odgrzeję kotleta ale problem z temperaturą w M57 i mnie dopadł. Mam wersję 184KM czyli bez termostatu EGR. Temperatura silnika rzadko kiedy osiąga właściwą temp (max 76'C) Wskazówka jest zazwyczaj prawie w pionie. Stawiam na termostat ale niektórzy piszą, że to nie pomogło.
    Czy ktoś może wnieść coś nowego w temacie niedogrzania 730d?
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 11-03-2016 o 10:34
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Termostat. Nie ma nawet o czym gadać.
    Wymień i ciesz sie jazdą. :)
    Ori w BMW 200-220pln
    na allegro 100 http://allegro.pl/behr-termostat-bmw...2.html#thumb/2
    Czasami jest nawet znaczek BMW zdrapany
    Ostatnio edytowane przez miro ; 11-03-2016 o 14:02

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,105
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Termostat. Nie ma nawet o czym gadać.
    Wymień i ciesz sie jazdą. :)
    Ori w BMW 200-220pln
    Zastanawiam się czy Behra nie wsadzić. Nie muszę mieć znaczka BMW albo może być zamazany ;)
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    BEHR jest a na pewno był na pierwszy montaż .
    Nic sie nie zastanawiaj Kupuj . Stówka plus pięćdziesiąt nowy płyn i szafa znowu będzie grzała jak należy.

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,105
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    I chyba Mahle też jest oryginałem z zamazanym znaczkiem.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •