Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: [ pozostale] Dlaczego 750iL ma 2 aku?Co to jest E-CAT?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jokerow750
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    452
    BMW
    E38 750i, 750iL
    Skąd
    Katowice
    To tu pojawia się moje pytanie. Samochód stoi np tydzień, nawet więcej - wsiadam, odpalam, powiedzmy bez problemu( są charakterystyczne dwa krótkie sygnały dźwiękowe - nie te z komputera) ale auto odpala. Jeżdżę cały czas i wystarczy że zostawię auto na 20-30min i już mogę odpalać na kable. Po odpaleniu znów, jadę, wszystko ok i powiedzmy zostawię auto znowu na kilka dni. I sytuacja od początku. Zaznaczam że ładowanie prawidłowe :) Zna ktoś podobne przypadki?

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Ja mam dokladnie tak samo. Problemy ustaly po odlaczeniu nie dzialajacej zmieniarki navi i panelu klimatronika. Kumpel sprzedal mi temat że czasem uszkodzony panel jest w stanie rozladowywac auto. Teraz musze sprewdzic czy faktycznie to jedno z tych urzadzen i ktore. Ale nie ma kasy chwilowo i jezdze tylko motocyklem :D ale po odpieciu auto stoi i nie ma zadnych problemow z odpalaniem.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jokerow750
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    452
    BMW
    E38 750i, 750iL
    Skąd
    Katowice
    To dziwne, bo u mnie navi śmiga, panel klimy też jest ok więc nie jestem pewny czy to na pewno to. Ja stawiałem na dolny aku, bo tak jak mówię. Jak auto stoi np kilka dni to odpala w miarę bezproblemowo

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    U mnie panel klimy też dzialal ale to o niczym nie swiadczy.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jokerow750
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    452
    BMW
    E38 750i, 750iL
    Skąd
    Katowice
    A jak odpinałeś jedno i drugie? Profilaktycznie sprawdzę, może akurat ;)

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Predzej to panel bo taki przypadek już byl jeden. Musisz wyjac najpierw ekran i wtedy bedziesz mial dostep do panelu. Wypychasz go i odpinasz wszystkie kostki (że 7 ich bedzie). Sprawdz czy cos się zmieni.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jokerow750
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    452
    BMW
    E38 750i, 750iL
    Skąd
    Katowice
    A jeśli to faktycznie panel to jest on naprawialny? Czy wymiana? Bo jednak nigdy nie wiadomo co się zakupi :D

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Nie wiem sprawdz najpierw ;)

  9. #19
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    przed wymianą górnego akumulatora miąłem identyczne objawy zastanawiałem się czy przy niskim poziomie akumulatora moduł ets poprawnie działa bo wystarczało spiąć aku kablami i odpalał od strzału

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    auta ma się usypiać po ok 15 min po zgaszeniu i nie ruszaniu niczego. Jeśli jest nie uśpione to chodzi wentylatorek w panelu klimatronica, i podświetlony jest wybierak skrzyni biegów a także parę innych rzeczy jest w stanie czuwania. Trzeba sprawdzić czy auto usypia po 15 min. Najlepiej sprawdzić czy wybierak świeci po tym czasie jeśli tak to auto będzie pobierało za dużo prądu i po kilku dniach postoju rozładuje aku.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •