Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Jakie dystanse do mojej 7er?

  1. #1
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    Jakie dystanse do mojej 7er?

    Hej
    Jak w temacie.Chce założyć dystanse tylko nie wiem jakie :? Myślicie że 25mm będzie ok?

    pozdr Łukasz

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    212
    BMW
    sprzedam e32
    Skąd
    zywiec
    Może pierwsze podaj kolego jakie masz felgi, ile cali, jakie et przód i tył, jaka opona tym siedzi. i co chcesz uzyskać.

  3. #3
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    4x8,5' gumy 225/45/17 et?? nie pamiętam,wejdź w moja galerię i zobacz auto.Chciałem żeby felgi trochę sie poszerzyły ;)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    :x :x No tak, ET felg w takim temacie to z pewnością wartość którą można sobie beztrosko i radośnie pominąć...
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #5
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Nigdy do tego uwagi nie przywiązywałem więc nie wiem... :? Nie jestem geniuszem od felg itp...Felgi są takie jak kupiłem samochód i nie planuje ich zmieniać.... napisze w nd jakie ET jak zdążę zmienić koła na zimowe...

    Ale moje 17' są bardzo schowane w nadkole......

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Sprawdź to sobie na spokojnie, zapisz. To jest kluczowa wartość w tym temacie tym bardziej że masz już obniżone auto i jakby to powiedzieć - miejsca na pomyłki zostaje niewiele.

    Bycia geniuszem nikt od ciebie nie oczekuje, co najwyżej zaangażowania w temat o który sam zadajesz pytanie.
    Podpowiem ci jedną rzecz która w przypadku dystansów bardzo sie przydaje. Zdecyduj za wczasu czy bedziesz to miał na długich śrubach czy na szpilkach z nakrętkami. Zależy od upodobań ale dla kogoś kto dużo działa przy aucie, polecam szpilki, przy częstym zdejmowaniu kół jak są dystanse można czasem dostaź kota, przy szpilkach problem znika i jest po prostu łatwiej i szybciej.
    Czarne e32 w benzynie!


  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Na 8.5 spokojnie możesz założyć szersze opony np 235/45, 245/45[tył]. To trochę poszerzy samochód a zapewne o to Ci chodzi.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    212
    BMW
    sprzedam e32
    Skąd
    zywiec
    Dokładnie jak pisze sz4l0ny, ET musisz podać. bo nie mozna będzie obliczyć ile tam miejsca jest do krawędzi nadkola.

    Cytat Zamieszczone przez rodzinabmw
    Na 8.5 spokojnie możesz założyć szersze opony np 235/45, 245/45[tył]. To trochę poszerzy samochód a zapewne o to Ci chodzi.
    można i tak, ale kolega mówi że sa bardzo wciśnięte koła więc jak da szerszą oponę może ocierać od wewnątrz nadkola, o amorka czy sprężynę. dlatego trzeba znać ET. potem oponę się dobierze ale to większy koszt, co za tym większy balon będzie a to nie zbyt ładnie wygląda no i gorzej się jeździ w koleinach.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Zapewne chcesz uzyskac taki efekt:
    http://img212.imageshack.us/img212/6854/e32lampy8pj.jpg
    Jeśli nie wiesz jakie masz ET zmierz sobie odległość rantu obręczy od nadkola,żeby póżniej nie było kiszki jak w aucie będzie siedziało 5 osób a opony będą tarły o nadkola,chyba,że masz twardy zawias i auto nie siedzi na glebie,że koła wchodzą w nadkola.Myślę,że wkładanie najszerszej opony na obręcz nie jest dobrym sposobem.Efekt wizualny będzie mizerny i nie będzie przypominał "German style" ;) Najlepszy efekt wizualny to wsadzenie wąskiej opony[bez przesady oczywiście] na szeroką felgę [efekt stożka] i do tego dystans,foto powyżej.Znam kilku hardkorów którzy wsadzili oponę 215/40 na felgę o szerokości 10 cali ;) Nie ma osoby,która by się nie obejrzała jak się toczymy[nie jedziemy] ze względu na możliwość uszkodzenia rantu ;D
    http://img52.imageshack.us/img52/3962/bmw320i.png

  10. #10
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Nie miałem nawet w weekend czasu wejść do garażu gdzie stoi e32 więc ET nie znam :/

    Marek1132-efekt jaki chciałbym uzyskać właśnie przestawiłeś na pierwszym zdjęciu.Wiem że takiego nie uzyskam ale chociaż zbliżony ;) Auto jest sztywne i dość sporo jest obniżone ale nawet jak siądzie trzy osoby z tyłu to już bardzo różnicy nie ma...

    Na zdjęciu widać jak tylne koła są schowane



    (zdjęcie już trochę przestarzałe bo zaszły nowe zmiany ale o tym w innym temacie ;) )

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •