Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: nasze piękne auta ...gniją

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa

    nasze piękne auta ...gniją

    tytułem wstępu posiadam e38 2001r. już od 6ciu lat, jestem drugim właścicielem , auto kupione i serwisowane w polsce, ma obecnie 220kkm z czego ja zrobilem połowę, auto.służy do.jazdy na co.dzień

    w tej chwili auto stoi u lakiernika, bo rdzewieje tu i tam i chcę się podzielić z wami moimi blacharskimi refleksjami, tym bardziej że u lakiernika byłem i 2 lata temu i wielu z tych ponownych napraw da się uniknąć. A więc do rzeczy, kolejno przelece przez wszystkie tematy:

    1. drzwi

    no cóż rdzewieja najbardziej na zagieciach blach , na dolnej krawędzi, na bocznej od srodka, po pewnym czasie 1-2 lata drżą wychodzi też na rogach.drzwi na zewnątrz

    u mnie 2 lata temu były robione wszystkie drzwi i progi pod nimi ale:
    a) dolne listwy pod drzwiami nie wymienilem - problem jest w tym że po latach one puchną, przez co obcierają o progi i drzwi powodując ponowną korozję jednych i drugich, koszt nowych listew (używane nie wchodzą w grę) w ASO jest nieduŻy - 80zl szt, tym razem kupiłem już komplet, by uniknąć ponownej naprawy drzwi i progów. drzwi wymieniam na używane (koszt 100 - 150 zł/ szt, ja wymieniam wszystkie 4 sztuki, każę je tylko dobrze zabezpieczyć), problem drzwi dotyczy bardzo wielu e38 - obejrzyjcie sobie dokładnie te krawędzie czy pod lakierem nie zaczynają się purchle

    b) zabezpieczenie drzwi i profili zamkniętych, zglebilem temat bo rdza mi wyszła ponownie, pomimo zabezpieczenia drzwi środkiem do profili zamkniętych firmy Novol, po dyskusjach z lakiernikiem i jego.dyskusjach na lakiernii mowil on że środki na bazie wosku po jakimś.czasie przestają spełniać swoją rolę bo pękają i odkrywają zabezpieczane powierzchnie. Potwierdzam to bo obejrzałem ze 25 różnych drzwi i niektóre widać było.że były takimi środkami.zabezoieczane , bo miały od wewnątrz taką spękaną bursztynowa strukturę, pęknięcia szerokości 1-2mm a przerwy między nimi tak 5-8 mm. Ja już pisałem u mnie cavity wax też nie pomógł i rdza wyszła.na nowo po roku-dwóch.

    problem czym zabezpieczyć profile i drzwi mnie intrygowal , bo nie.chciałem mieć powtórki za rok-dwa , czyli preparaty oparte na wosku odpadają, niestety ani lakiernik ani jego Mieszalnia nie byli w stanie doradzić nic lepszego. Po długich poszukiwaniach dotarłem do lepszych metod.

    Znalazłem na internecie niemiecki test zabezpieczania profili zamkniętych w oldtimerach. Przetestowali około 30 specyfików, pod kątem docierania w szczeliny, pokrywania powierzchnii itp itd, badali to.endoskopem. Miejsca 1-4 zajęły środki na bazie smarujemy wstrzykiwane na gorąco. Szukałem ich ale niestety są u nas niedostępne lub ciężko dostępne (nie ma na alledrogo ;-). Preparaty na bazie wosku były.raczej w tyle. Nr. 5 w teście zajął środek u nas już dostępny: hammerite waxoyl, odrdzewiacz + smar + wosk, podobno nie pęka oo czasie, nakłada się.to.na.ciepło (po podgrzaniu), jest też wersja z pompka cisnieniowa i dyszami wkrecana do puszki do samodzielnego użycia bez kompresora, ja kupiłem tego 5l , kosztowalo niecałe 200zl a więc porownywalnie z woskami.


    2 tył bagażnika

    po zdjęciu zderzaka, nad nim na powierzchni równoleglej do drogi, są 2 dziory odplywowe zaslepione gumowymi zaslepkami, u mnie to tak skorodowalo że aż rdza wyszła z tylu auta

    zabezpieczenie tego miejsca środkiem do profili zamkniętych powinno pomóc

    3 pod oslonami progów na skrajnych spinkach,

    Dziwiło mnie że tylko na skrajnych spinkach, a nie na innych . Pojawiają się tam najpierw purchle, potem rdza wychodzi dalej, powód to wydaje mi się jest taki że skrajne spinki są metalowe i blacha przy nich nie jest zabezpieczona, spinka ociera się o oczko w progu, aż przetrze lakier, rozpoczyna się korozja

    ja teraz na te metalowe spinki zaloze gumowe kapturki jak do spinek od listew na karoserii, powinno pomóc

    4 maska z przodu nad reflektorami

    co prawda był lekki dzwon z przodu z jednej że stron jednak korozja wdziera się z obu stron od spodu u skraju maski

    5 u mnie rdza pojawiła się też w innych miejscach, już z powodów nie tak oczywistych być może niezależnych

    były to nad tylną szybą w rogu, przy wlewie paliwa, podobno rdza też często wychodzi na tylnej klapie pod osłoną na rejestrację, u mnie póki co nie, warto rzucić okiem też na bak, bo naprawa jest problematyczna a na zgrzewach blach korozja też lubi wychodzić (u mnie początki), nadkole tył też miałem kiedyś ale była to kwestia nie zabezpieczonego otarcia,

    ----------

    Po co wam o tym piszę, otóż warto skontrolować te standardowo problematyczne miejsca (szczególnie pod zderzakiem i oslonami progów, stan listew dolnych drzwi) za wczasu, bo są to miejsca niewidoczne i niedostępne.
    Warto je też odpowiednio zabezpieczyć (nie zwykły środek do profili zamkniętych a , coś lepszego jak np hammerite waxoyl).

    Przy tym wieku auta myślę że każde auto powinno być potraktowane takim waxoyl.

    PS. Do tych co piszą że ich auta są OK.
    No to już wiecie gdzie zaczną rdzewiec, więc zabezpieczajcie i wymieniajcie problematyczne elementy. :-P

    Być może to kwestia tego że moje auto całe swoje życie (12lat) bylo używane w bogatej polskiej gminie (Warszawa) ktora zimą nie zaluje soli. Do tego było garazowane przez co sól ta była słabiej zmywana.

    Myślę że też bardzo ważne czym auto jest zabezpieczane nawet profilaktycznie, bo sam widziałem ten spekany preparat typu cavity wax. Jak się okazało w moim przypadku nie tędy droga. :-)

    koniec
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 16-06-2013 o 17:03

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Nie wiem od czego to jest zalezne, ale moja jest w tej chwili prawie cala rozebrana i nie widac nigdzie ognisk korozji, a jest dosyc stara bo 1997 rok.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar robert1903
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    510
    BMW
    e38 740iA Alpina
    Skąd
    Łódź
    Powiem Wam że moja jest z 1996 i nie znalazłem na niej ognisk rdzy. A drugą miałem 2000 rok i była cała zeżarta :/ Może te "polifcie" bardziej lecą ...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    moja 98r i tez rdzewieje na potege
    a mialem e36 z 91r NIC nigdzie nie bylo doslownie nic

    ale e36 nie bite

    rdzewienie dotyczy glownie aut ktore byly bite i przy ktorych bylo cos robione

  5. #5
    Vip Vip Awatar Wiktor82
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    439
    BMW
    BMW 730D e38,2x MAN TGX 480,VW PASSAT
    Skąd
    lubuskie Trzciel
    Blog
    1
    Chłopaki nie wiem od czego jest to zależne ale moja jest zdrowa.. ostatnio kiedy oddawałęm auto na polerke prosiłęm o zdjęcie dolnych listew na dżwiach w celu kontroli.. okazalo się że były założone na jakąś masę antykorozyjną prawdopodobnie fabrycznie.. słyszałęm ze BMW gnije po żle przeprowadzanej naprawie blacharskiej.. Faktem jest że moje auto zimę spędza w garażu..

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SIWEK30283
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    273
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Wrocław
    U mnie gniją doły drzwi , tylna klapa , i podłoga bagażnika od zewnętrznej strony:(

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar robert1903
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    510
    BMW
    e38 740iA Alpina
    Skąd
    Łódź
    Siwek pierwsze 2 punkty Twojej wypowiedzi to rzecz normalna w e38 jak i w e36 :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    142
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Trójmiasto
    U mnie doły drzwi i tylne nadkola...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Ja dopiero co wymieniałem dolne listwy drzwi i nic. Za to mam śladowe oznaki korozji nad blendą tylnej klapy, na masce nad reflektorami + pod nerkami na krawędzi końcowej. Tak to spokój.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    364
    BMW
    740 1997
    Skąd
    Słupsk/Kołobrzeg
    Po ściągnięciu przodu widziałem u siebie,że rdza zaczyna wchodzić na ramę - wyglądało na oryginalny fabryczny podkład,już załatwione - przeczyszczone,pomalowane podkładem antykorozyjnym i kolorem.

Podobne wątki

  1. [E32] Piękne oczy ;)
    Przez Marcin-e32 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 14:14
  2. Piękne E30
    Przez Dzuda w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 21:08
  3. piękne e23 z 7-forum.com
    Przez sz4l0ny w dziale Seria e23
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 11-11-2009, 19:07
  4. Piękne BMW
    Przez wolowy w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-03-2009, 09:32
  5. Piękne e65
    Przez Saillupus w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-06-2008, 19:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •