Strona 35 z 37 PierwszyPierwszy ... 253334353637 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 363

Wątek: hydraulika klapy bagażnika e38

  1. #341
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    21
    BMW
    E38
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Lajkonik3 Zobacz posta
    Kolego, a czy temperatura otoczenia ma znaczenie u Ciebie w reakcji działania otwierania klapy ?.
    Im zimniej tym gorzej to działa ?
    Spróbuj ogrzać płyn nawet zwykłą suszarką i sprawdź, lub wstaw auto w ciepłe miejsce powyżej 15 stopni.
    Wiem że to nie rozwiązanie problemu, ale punkt zaczepienia w dalszym działaniu.
    Niestety latem było to samo :/ ale dzięki za odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez Filip1 ; 14-12-2017 o 21:19

  2. #342
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Wg mnie dwie przyczyny:
    1 zapowietrzony układ i na początku pompuje powietrze i nie może załapać płynu
    2 zużyta pompa hydrauliczna

    ad1 ja zawsze po wymianie płynu odpowietrza. Klapa otwarta i luzuje przewód przy siłowniku, mając cały czas założony klucz. Wciskam przycisk i czekam az zacznie z luzowanego przewodu lecieć płyn, wtedy szybko dokręcam i wyłączam klapę. Żeby się nie zamknęła. Tak samo z drugim przewodem. Tylko już nie pamiętam który do czego. Dolny chyba do otwierania.

    ad2 ponoć w pompie są wałeczki które pracują i się wycierają, ktoś kiedyś je wymieniał, dorabiał i pompa odżyła.

  3. #343
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    21
    BMW
    E38
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Bartos Zobacz posta
    ad1 ja zawsze po wymianie płynu odpowietrza. Klapa otwarta i luzuje przewód przy siłowniku, mając cały czas założony klucz. Wciskam przycisk i czekam az zacznie z luzowanego przewodu lecieć płyn, wtedy szybko dokręcam i wyłączam klapę. Żeby się nie zamknęła. Tak samo z drugim przewodem. Tylko już nie pamiętam który do czego. Dolny chyba do otwierania.
    Sądziłem po lekturze internetu, że układ się sam odpowietrza... No i bałem się ciśnienia w przewodach podczas pracy układu, no ale skoro Ty to przeżyłeś...

  4. #344
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    21
    BMW
    E38
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    U jednego klienta założyłem odboje z wyrzutnikiem, takie jak do maski oraz zwykłej klapy(te wkręcane w klapę)
    Dodatkowo założyłem sprężynkę na siłownik z krosna, taką jak stosują na forach, żeby w E39 i E46 klapa otwierała się sama jak w E60.
    Zależnie od modelu(E39 lub E46) stosowali różne sprężyny do klap. Do E38 użyłem tej krótszej, nie pamiętam teraz z czego to było(miałem wtedy oba rodzaje w magazynie)

    Klapa przy otwieraniu lekko podskoczy, a później siłownik hydrauliczny daje sobie radę z podniesieniem jej




    Sprawdź jeszcze czy zawias klapy gdzie jest siłownik hydrauliczny nie jest przypadkiem pęknięty. Kilka już musiałem spawać
    Dziękuję, jeśli to wymuszone odpowietrzenie koło siłownika nie zadziała spróbuję z tymi odbojami z wyrzutnikiem.

  5. #345
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Te odboje z wyrzutnikiem raczej nic nie dadzą, klapa jest tak ciężka że raczej odbój nie uniesie jej. Jedynie złagodzi jej opadanie. Ja zakładałem je na próbę i powróciłem do oryginalnych.

    Dużą robotę w pracy klapy robi sprawny siłownik od strony pasażera. U mnie klapa działa i działała beż zarzutu ale kupiłem na próbę siłownik Krosno i okazał się mocniejszy od oryginału, chociaż oryginał ledwo co udało się lekko wcisnąć.


    PS o układ warto zadbać. ja specjalnie kupiłem całą puszkę oleju shell aero i całą przepompowałem przez układ by go oczyścić. A też miałem jakiś ciemnoczerwony, chyba ATF co rok temu w mrozy nie uniósł klapy. Ja zbiorniczka nie ruszałem, nie miałem powodu. A prawidłowy poziom oleju jest zaznaczony na zbiorniczku i jest to jakieś 3/4 zbiorniczka.

  6. #346
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    21
    BMW
    E38
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Bartos Zobacz posta
    Te odboje z wyrzutnikiem raczej nic nie dadzą, klapa jest tak ciężka że raczej odbój nie uniesie jej. Jedynie złagodzi jej opadanie.
    Dokładnie tak było u mnie, 100% racji.

  7. #347
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    21
    BMW
    E38
    Skąd
    Warszawa
    Wymieniłem zawias lewy ten od hydraulicznego siłownika i działa prawidłowo już klapa. Stary zawias był spawany, no ale miał na "ośce" nieco luzu, i widać było ciut jak się ruszał podczas pracy siłownika - i to najwidoczniej robiło różnicę w początkowej fazie ruchu klapy, nowy zawias nie ma żadnych luzów.

  8. #348
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Wystatczyło dorobić nową malutką tulejke z brązu która jest w siłowniczku 30 max 50 zł i jest nówka na lata


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  9. #349
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    2
    BMW
    740 iL 1998r.
    Skąd
    Trzciel
    Koledzy czy macie wiedzę jakie powinna dawać ciśnienie ta pompa? albo jak ja sprawdzić czy jest dobra bo chciał bym wykluczyć siłownik

  10. #350
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    36
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Słubice

    Post

    100 bar maksymalnie na otwarcie i 60 bar maksymalnie na zamknięcie.


    Żeby wyprzedzić pytania typu: "a skąd wiesz?"
    http://www.meeknet.co.uk/e38/E38_Hyd...escription.pdf
    Ostatnio edytowane przez tigwelder ; 02-04-2018 o 20:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •