Strona 3 z 37 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 363

Wątek: hydraulika klapy bagażnika e38

  1. #21
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    Cytat Zamieszczone przez janek500
    ja u siebie zalałem tym co wspomaganie ATF czy jakoś tak taki czerwony
    kolego plyn do wspomagania w naszych bmkach jest zielony!!!!
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  2. #22
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Może ori ale nie Shella bo ten jest czerwony
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    66
    Problem z głowy ;D klapa śmiga jak nowa :D byłem na warsztacie , dolali mi płynu (czerwonego) , zbiorniczek znajduje sie między akumulatorem a błotnikiem i jest on jakby razem z całym mechanizmem pompki (przy prawym narożniku akumulatora ,obok bezpieczników) , najlepiej wymontowac akuś i pompke , dolać płynu po przechyleniu pompki i zamontować wszystko spowrotem , tak przynajmniej robili u mnie , pozdro . :598:

  4. #24
    Ja bym uważał z dolewaniem ATF-a do tego układu.

    Co do kolorów olejów - czerwony ATF, zielony - CHF11S (jeśli auto jest wyposażone w NIVO).

  5. #25
    tanio nie będzie jak naprawić :/

    ATF nie jest przeznaczony do klapy. Na upartego to można i wody nalać. Jestem przekonany, że chwilę by pochodziło, ale czy o to chodzi?

    Są i układy bez NIVO i z CHF11S ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    464
    BMW
    e30 328
    Skąd
    Poznań
    Z tego co pamiętam płyn w Poznaniu BMW Smorawiński :oops: buteleczka 350 ml płynu o nazwie HOERBIGER MOBIL-AERO-HFG HB92938-204 to jego specyfikacja + podkładki miedziane coś jeszcze dawali do zestawu tylko nie pamiętam co 180 zł. Odkręcasz pierwsza widoczna śrubę(na imbus ,,6") od góry i tam się dolewa płynu nie do żadnego zbiorniczka bo po co sobie komplikować dokładnie pamiętajcie o odpowietrzeniu przy teleskopie hydraulicznym.
    Ciesze się jeśli mogłem pomóc


    Poluzowawszy najpierw jedna śrubę otwierasz delikatnie i zamakasz klapę aż poleci płyn jeden wąż zamaka klapę drugi otwiera trzeba odpowietrzyć oba :P
    Gaz to śmierć a my nie chcemy uśmiercać naszych aut!!
    Bardzo Mądry Wybór

  7. #27
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,119
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez HORNETT39
    Problem z głowy ;D klapa śmiga jak nowa :D byłem na warsztacie , dolali mi płynu (czerwonego), dolać płynu po przechyleniu pompki i zamontować wszystko spowrotem , tak przynajmniej robili u mnie , pozdro . :598:
    Klopoty sie dopiero zaczna... Przy tak malym silowniczku kazda odchylka od normy jest zabojcza! Tak samo jak i cena tego silownika
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #28
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    a jak odpowietrzyc?
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  9. #29
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    I co mamy o tym sądzić? Koleś z którym rozmawiałem, który ma firmę wyspecjalizowaną w układach pompowych, hydraulice i pneumatyce powiedział mi, a właściwie to zadał pytania takie jak:
    Jakie tam panują przeciążenia? -ŻADNE
    Jakie są skrajne temperatury pracy? -ŻADNE
    A więc on wlałby byle jaki mineralny. Jak chcę brać poprawkę na to, że pompa i układ są zaawansowane i olej ma nie tracić właściwości latami to kupiłby jakiś dobry olej syntetyczny do hydrauliki i tyle.
    A ceny??
    NP. http://www.sklep-grene.pl/product_in..._content=12908
    Tyle, że trzeba by było poszukać opakowań 1L bo po co większe?
    I w tym momencie mam dylemat i nie wiem kompletnie co mam o tym myśleć. W sumie koleś składa na co dzień systemy warte tyle co nasz BMW (zaczynając na E38 kończąc na F01)

    Mam pytanie i chętnie usłyszę szczerą odpowiedź. Czy uszkodził już ktoś hydraulikę przez np. olej ATF? Jeżeli padną tutaj odpowiedzi ludzi którzy zalali to ATFem i uwalili w ciągu, powiedzmy roku hydraulikę to mi to wystarczy ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    66
    U mnie nic nie odpowietrzali , pare razy ruszysz klapą i samo sie odpowietrzy , ja nie mam zastrzeżeń bo klapa śmiga i nie buczy jak poprzednio :what:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •