Strona 34 z 37 PierwszyPierwszy ... 243233343536 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 363

Wątek: hydraulika klapy bagażnika e38

  1. #331
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Baja
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    552
    BMW
    750i
    Skąd
    Warszawa
    Czujnik polozenia klapy to nic innego jak kuleczka w obudowie. Ona dotykając danej ścianki obudowy daje sygnał na sterownik w jakim położeniu jest klapa. U mnie było tak że ta kuleczki jakimś cudem się zawiesiła i klapa wariowala, kilka puknięć i wracalo do normy

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  2. #332
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    16
    BMW
    e38 730D M57
    Skąd
    Piła
    Cytat Zamieszczone przez young23 Zobacz posta
    Z tego co pamiętam płyn w Poznaniu BMW Smorawiński :oops: buteleczka 350 ml płynu o nazwie HOERBIGER MOBIL-AERO-HFG HB92938-204 to jego specyfikacja + podkładki miedziane coś jeszcze dawali do zestawu tylko nie pamiętam co 180 zł. Odkręcasz pierwsza widoczna śrubę(na imbus ,,6") od góry i tam się dolewa płynu nie do żadnego zbiorniczka bo po co sobie komplikować dokładnie pamiętajcie o odpowietrzeniu przy teleskopie hydraulicznym.
    Ciesze się jeśli mogłem pomóc


    Poluzowawszy najpierw jedna śrubę otwierasz delikatnie i zamakasz klapę aż poleci płyn jeden wąż zamaka klapę drugi otwiera trzeba odpowietrzyć oba :P
    Witam.
    Takie pytanko bo nie jestem pewien.
    Czy jak będę miał odkręcony ten korek (śrubę) od dolewania płynu do pompy, to czy będę mógł zamykać klapę i otwierać.
    Czy płyn nie wyleci mi przez otwór ?

    Mam też problem z odkręceniem tej śruby od dolewania. Klucz zaczął mi się uślizgiwać, jakiś mięki materiał.
    Ma ktoś pomysł jak to odkręcić ?
    Ma ktoś taką śrubę na sprzedaż, w razie jak rozwalę swoją ?

  3. #333
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Zamiast cudować z tymi ampulami to prościej jest wykręcić zbiorniczek(jedna opaska metalowa).
    Przy okazji warto go umyć.

    Ja później zalewam zbiornik na maks, po kilku ruchach klapy mamy akurat połowę stanu
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #334
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    16
    BMW
    e38 730D M57
    Skąd
    Piła
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Zamiast cudować z tymi ampulami to prościej jest wykręcić zbiorniczek(jedna opaska metalowa).
    Przy okazji warto go umyć.

    Ja później zalewam zbiornik na maks, po kilku ruchach klapy mamy akurat połowę stanu
    A możesz kolego opisać dokładnie jak to robisz, krok po kroku ?
    Faktycznie jest zbiorniczek i opaska. Nigdy tego nie rozbierałem.
    Odkręcasz całą pompę i ją przechylasz, czy robisz to na zamontowanej i odkręcasz zbiorniczek. Jak to jest zrobione. Nic się nie wylewa ?
    Czym zalewasz ? Bo ja szukam oryginalnego płynu, ale mam z tym problem.

  5. #335
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Jak chcesz ori olej do klapy to pisz na priv do Szymona http://7er.pl/member.php/14673-DonSimon
    On wymieniał w E38 to Ci wszystko naświetli jak się to robi.

  6. #336
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    21
    BMW
    E38
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Lajkonik3 Zobacz posta
    A możesz kolego opisać dokładnie jak to robisz, krok po kroku ?
    Faktycznie jest zbiorniczek i opaska. Nigdy tego nie rozbierałem.
    Odkręcasz całą pompę i ją przechylasz, czy robisz to na zamontowanej i odkręcasz zbiorniczek. Jak to jest zrobione. Nic się nie wylewa ?.
    Dziś to zrobiłem, i moim prywatnym zdaniem jest to męczące.
    Po wyjęciu pompy z jej wnęki, bez odkręcania wężyków, postawiłem ją na podpórce zbiornikiem do dołu. Opaskę zdejmuje się trywialnie. Niestety zbiorniczek u mnie nie zszedł łatwo - ma dookoła całego obwodu plastikowe zęby, które wchodzą w rowek w metalu pompy. Powoduje to, że musiałem włożyć dużo siły i czasu, by łaskawie zaczął z jednej strony schodzić; dodatkowo trzyma go jeszcze tarcie oringa.
    W końcu udąło sie zdjac zbiorniczek, oczywiscie pod spodem postawiłem sobie miskę by wszystkiego nie uświnić. Porada: trzeba zdjac zbiornik szybko i zdecydowanie, bo jeśli nie, to cieknący z niego olej powoduje, że tracimy jakikolwiek chwyt :(
    Montaż w drugą stronę prosty.

  7. #337
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    21
    BMW
    E38
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Panowie, wymiękłem. Przeczytałem wszystkie strony i dalej mam problem:

    Klapa hydrauliczna wymaga na początku pomocy, by ruszyć do góry - po udzieleniu jej pomocy na pierwszych 10cm wszystko działa ok.
    Co zrobiłem:
    1. Dolałem oleju (Aeroshell 41 z Allegro) - bez zmian, może trochę inaczej słychać.
    2. Wymieniłem prawy siłownik gazowy na zamiennik z Krosna, w odróżnieniu od mojego oryginału nie da się go wcisnąc o podłogę. Podczas róznych zabaw z pompą zamiennik urwał się przy górnym zawiasie, wstawiłem drugi i bez zmian znowu.
    3. Zdemontowałem z pompy zbiorniczek, zlałem stary olej, był ciemnoczerwony, jak jakaś krew, mało osadu. Zmontowałem, wlałem nowy olej, różowy - bez zmian. Dobrze, że nie jest gorzej niż było.
    Co więcej, zbiorniczek można zamontować na pompie przy dowolnym obrocie, więc wskaźnik poziomu płynu może wypaść w dowolnym miejscu. Nie wiem zatem, ile tego oleju tam tak naprawdę powinno być, a nie chcę wlać za dużo i ryzykować eksplozji.

    Nie mam już po lekturze tego wątku więcej pomysłów poza wymianą siłownika hydraulicznego :(

  8. #338
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    U jednego klienta założyłem odboje z wyrzutnikiem, takie jak do maski oraz zwykłej klapy(te wkręcane w klapę)
    Dodatkowo założyłem sprężynkę na siłownik z krosna, taką jak stosują na forach, żeby w E39 i E46 klapa otwierała się sama jak w E60.
    Zależnie od modelu(E39 lub E46) stosowali różne sprężyny do klap. Do E38 użyłem tej krótszej, nie pamiętam teraz z czego to było(miałem wtedy oba rodzaje w magazynie)

    Klapa przy otwieraniu lekko podskoczy, a później siłownik hydrauliczny daje sobie radę z podniesieniem jej




    Sprawdź jeszcze czy zawias klapy gdzie jest siłownik hydrauliczny nie jest przypadkiem pęknięty. Kilka już musiałem spawać
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #339
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    16
    BMW
    e38 730D M57
    Skąd
    Piła

    Post

    Dzięki za opisanie działania. Faktycznie dużo zachodu z odmontowaniem tego zbiorniczka. Będę musiał popracować nad odkręceniem uszkodzonego korka (śruby).
    Ostatnio edytowane przez Lajkonik3 ; 14-12-2017 o 20:30

  10. #340
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    16
    BMW
    e38 730D M57
    Skąd
    Piła
    Cytat Zamieszczone przez Filip1 Zobacz posta
    Panowie, wymiękłem. Przeczytałem wszystkie strony i dalej mam problem:

    Klapa hydrauliczna wymaga na początku pomocy, by ruszyć do góry - po udzieleniu jej pomocy na pierwszych 10cm wszystko działa ok.
    Co zrobiłem:
    1. Dolałem oleju (Aeroshell 41 z Allegro) - bez zmian, może trochę inaczej słychać.
    2. Wymieniłem prawy siłownik gazowy na zamiennik z Krosna, w odróżnieniu od mojego oryginału nie da się go wcisnąc o podłogę. Podczas róznych zabaw z pompą zamiennik urwał się przy górnym zawiasie, wstawiłem drugi i bez zmian znowu.
    3. Zdemontowałem z pompy zbiorniczek, zlałem stary olej, był ciemnoczerwony, jak jakaś krew, mało osadu. Zmontowałem, wlałem nowy olej, różowy - bez zmian. Dobrze, że nie jest gorzej niż było.
    Co więcej, zbiorniczek można zamontować na pompie przy dowolnym obrocie, więc wskaźnik poziomu płynu może wypaść w dowolnym miejscu. Nie wiem zatem, ile tego oleju tam tak naprawdę powinno być, a nie chcę wlać za dużo i ryzykować eksplozji.

    Nie mam już po lekturze tego wątku więcej pomysłów poza wymianą siłownika hydraulicznego :(

    Kolego, a czy temperatura otoczenia ma znaczenie u Ciebie w reakcji działania otwierania klapy ?.
    Im zimniej tym gorzej to działa ?
    Spróbuj ogrzać płyn nawet zwykłą suszarką i sprawdź, lub wstaw auto w ciepłe miejsce powyżej 15 stopni.
    Wiem że to nie rozwiązanie problemu, ale punkt zaczepienia w dalszym działaniu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •