Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [ zawieszenie] odpowietrzanie nivo

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    335
    BMW
    E38 740IL 2001r
    Skąd
    Grantham UK

    [ zawieszenie] odpowietrzanie nivo

    Witam
    Opdczas wymiany sprezyn w E38 wycieklo mi troche plynu z amortyzatorow, to normalne.
    Czy po zamontowaniu wszystkiego na miejsce powinienem odpowietrzyc jakos ten uklad nivo , czy nie ?
    Jak ktos przerabial ten temat, to prosze o jakas podpowiedz!

    Tylko nie odsylajcie mie do wyszukiwarki . Bo sprezyny wymienilem w 8h a szukac odpowiedzi bede 2-dni . Sami wiecie jak ona dziala :D

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    63
    BMW
    e38 750
    Skąd
    er one
    Cześć ja wymieniałem przewód z nivo i po wycieku całego płynu z układu kierowniczego , porostu go zalałem po korek .Wystarczyło tylko parę razy pokręcić kierownicą i samo się odpowietrzyło , mała dolewka i śmiga do dziś

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Dobrze jest dolać płynu na maksa, odpalić auto, posadzić 3 rosłe osoby do tyłu, później je wygonić a po chwili znowu zaprosić do środka. Pokręcić kierownicą i będzie ok ;) Pod spodem jest jeszcze odpowietrznik. Znajduje się on w regulatorze wysokości.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ArtiWPR
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    147
    BMW
    ALPINA B12 6.0 BMW 750i 740i 740d
    Skąd
    Pruszków
    Witam
    Mam problem.Koncze odbudowe mojej 750 e38 i natrafilem na problem.Cala instalacja nivo jest nowa.Amortyzatory po regeneracji.Gruszki nowe.Na regulatorze wysokosci odpowietrzone,plyn jest nawet cieply czyli krązy...a samachod nawet o milimetr sie nie dzwignie tylko lezy...kiedy ruszam korektorem w pewnych polozeniach pompa zmienia delikatnie dzwiek.Slychac to pod zapalonym autem.Ale nic sie nie dzieje.Ktos ma jakis pomysl?
    Born to be wild...

  5. #5
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Układ odpowietrza sie sam masz dość płynu wlane jeżeli auto leży spokojnie w amory musi wpompować z pół litra przepływ powinien byś wyczuwalny na regulatorze przy dyferencjale wspomaganie chodzi poprawnie


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ArtiWPR
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    147
    BMW
    ALPINA B12 6.0 BMW 750i 740i 740d
    Skąd
    Pruszków
    W zbiorniczku jest prawie pelno i nie ubywa.Ponad godzine przesuwalem regulator co pare minut i czekalem na jakas reakcje.Niestety nic.Jedyne c9 mi jeszcze przychodzi do glowy to teoria ze samochod byl rozebrany do srubki.I potem jak skladalem moglem gdzies rurki zamienic ktore ida do korektora.Ale malo prawdopodobne bo po katalogu patrzylem ktory numer do ktorego.
    Born to be wild...

  7. #7
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    A samo cięgno w dobrej pozycji jest zamontowane jak to było rozkrecone łatwo to na opak zamontować jak jest poprawnie to powino być w pozycii całkowicie otwartej skoro auto leży.
    Podnieś tył auta na lewaku z obu stron wtedy odpal i patrz co sie dzieje płyn z zbiornicza powinno na zgaszonym aucie wciągnąć do amortyzatorów


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ArtiWPR
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    147
    BMW
    ALPINA B12 6.0 BMW 750i 740i 740d
    Skąd
    Pruszków
    Jutro wszystko sprawdze.Przesledze przewody i korektor jeszcze raz obejrze dla porownania w 760 ale na 99% jest dobrze bo robilem foty jak rozbieralem.Podniose tez bo musze zdjac kola i dokrecic lozyska.Dam znac co i jak
    Born to be wild...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ArtiWPR Zobacz posta
    Jutro wszystko sprawdze.Przesledze przewody i korektor jeszcze raz obejrze dla porownania w 760 ale na 99% jest dobrze bo robilem foty jak rozbieralem.Podniose tez bo musze zdjac kola i dokrecic lozyska.Dam znac co i jak
    Jak auto się nie podnosi mimo zmian na regulatorze to nie jest dobrze zrobione. Odkręć delikatnie przewód przy amortyzatorze i sprawdź czy płyn dochodzi. Niektórzy zaślepiali niwo robiąc u może i ty tak zrobiłeś wiernie odbudowując instalację. Skąd masz pewność że przewody od nivo są dobrze podpięte jeśli piszesz że wymieniłeś je na nowe a one przychodzą proste i musisz je doginać to można się pomylić. Sprawdź bo ta instalacja to tylko dwa przewody idące od pompy wspomagania do regulatora i potem jeden przewód rozchodzi się z regulatora na amortyzatory. Reasumując: sprawdź czy jest ciśnienie w tylnych przewodach jeśli będzie a auto się nie podnosi masz regulator uszkodzony.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ArtiWPR
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    147
    BMW
    ALPINA B12 6.0 BMW 750i 740i 740d
    Skąd
    Pruszków
    Moja wina ...moja wina ...moja bardzo wielka wina...minąłem sie przewodami pod podwoziem.Zamienilem przy regulatorze i wszystko smiga.Dzieki za ppswiecony czas panowie ;)
    Born to be wild...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •