Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Tuleje wahliwe ... nurtujący mnie temat

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS

    Tuleje wahliwe ... nurtujący mnie temat

    Witajcie !
    Zgodnie z waszą sugestią pojechałem dzis na stację diagnostyczną żeby ocenić co jeszcze zdało by się wymienić... tak profilaktycznie :mrgreen: przy okazji wymiany tulei wahliwych i ku mojemu zdziwieniu diagnosta stwierdził że są one ok wskazał na te z nr 2 na rysunku powiedział że można z nimi jeszcze spokojnie pojeździć bo nie są całkiem wyrobione ale trzeba się już szykować do wymiany. Co sądzicie ?? Auto prowadzi się nieźle może czasami zanosi zależy od drogi bo na spot do Wrocka gnałem A4 170-180 po mokrej drodze i było ok Sam już nie wiem co myśleć a tuleje już zamówiłem 130 szt Lemfordera dobra cena ????
    http://bmwfans.info/original/E38/Lim...3/ill-33_0443/

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Sprawdź sobie jeszcze sprężyny bo widziałem na zlocie że Ci siedzi troche auto. Mi też tak siedział i okazało sie że oby dwie sprężyny mają poi pół zwoja ułamane.
    Choć jak byłeś na ścieżce to pewnie by to wykryli
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Dla mnie to powinien być ten rysunek http://bmwfans.info/original/E38/Lim...3/ill-33_0444/ i pozycja nr 2

    Lemford jest ok i cena jest ok ! Profilaktycznie je wymień bo później jak doczekasz do końca teraźniejszych tuleji to będziesz miał jeszcze do wymiany tą część z pozycji 4 :-)
    Pić trzeba ! Jeść można !

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    U mnie też były niby ok. Ale mimo że wyglądały dobrze to były wyrobione, miekkie i auto skakało po drodze. A tak przy okazji za orginały dałem 120 za sztukę:)

    A byłem u dwuch mechaników na zbierzności i szarpakach.. każdy zwalał winę na opony 235,50/18 przód i 255/45/18 tył.

  5. #5
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Dokładnie jak mówi Kronos mechanicy mi też mówili że nawte niezłe a potem wyjaśniali że to cięzko sprawdzić.

    146 zł w ASO ale też Lemforda tyle że ze znaczkiem.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  6. #6
    Mechanicy mowia zawsze ok !

    dzis bylem anwet na stacjach diagnostycznych i nawet nie wykryli ze mam sprezyny o zwoj krotsze z tylu bo mysleli ze tak ma byc a prawda jest taka ze sie ulamaly te zwoje ...

    Ehhh szkoda gadac , a tuleja wahliwa odrazu wymieniac aby nie miec zadnych innych kosztow na darmo !

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    heh dokładnie.. Mam już powoli wrażenie że nikt w Polsce nie zna się na BMW... dotyczy to także innych marek.. ta amatorszczyzna mnie przezaża...jade do gościa i mówię że przyczyną "skakania" po drodze może być tuleja na wachaczu to on mówi że hipotetycznie może tak być... cholera u innego usłyszałem że ta tuleja to pięta achillesowa e38.. wiec jak to jest sami widzicie..

  8. #8
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    To już poza śmiechem ale te tuleje naprawdę należy profilaktycznie wymieniać (dziurawy wrocław) raz na 2 lata i nie ważne co powie mechanik - on się nie zna.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  9. #9
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez olejus
    Dla mnie to powinien być ten rysunek http://bmwfans.info/original/E38/Lim...3/ill-33_0444/ i pozycja nr 2

    Lemford jest ok i cena jest ok ! Profilaktycznie je wymień bo później jak doczekasz do końca teraźniejszych tuleji to będziesz miał jeszcze do wymiany tą część z pozycji 4 :-)


    Ja wymienilem przy okazji czesc nr. 4 - a tak ogolnie wszystkie czesci zawieszenia - przod i tyl oprocz amortyzatorow - od tamtej pory auto trzyma sie drogi nieziemsko - nawet jazda po polskich drogach - na 19tkach z szerokimi oponami (tyl 285) nie jest juz taka uciazliwa :mrgreen:
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Dla mnie to powinien być ten rysunek http://bmwfans.info/origi...33/ill-33_0444/ i pozycja nr 2

    Lemford jest ok i cena jest ok ! Profilaktycznie je wymień bo później jak doczekasz do końca teraźniejszych tuleji to będziesz miał jeszcze do wymiany tą część z pozycji 4
    Dokładnie te tuleje zamówiłem. Będe je wymieniał jak tylko się wyrobię z robotą, co do tego że siedzi tył to też mi się tak zdaje ale jeszcze nie zagłębiałem się w ten temat może przy okazji tych tulei

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •