Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Czym najlepiej czyścić drewno orzechowe

  1. #1
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław

    Czym najlepiej czyścić drewno orzechowe

    Ktoś kiedyś polecił mi naftę i raz zrobiłem i nie jest źle ale może są jakieś inne środki ! Od razu dodam , że nafta pięknie czyści chromy.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  2. #2
    7ka
    Gość
    chodzi ci o czyszczenie drewna w srodku?? bo nie wiem ale raczej to nie jest drewno orzechowe lecz imitacja drewna..no moze na kierownicy..ja czyszcze,i konserwuje,nawilzam takim preparatem w sprayu co sie czysci skory( pianka),spray BMW polecam super sprawa..nawilzone skory i naprawde jest pachnaco itp..

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    32
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Pomorze
    @7ka - to jest drewno i podejrzewam, że nie chodzi o drewno na zewnątrz ;) W nowych samochodach też jest drewno. Fornir + ew. lakier na wysoki połysk, bądź wykończenie w macie. Co do tematu, to ja raz na jakiś (dłuższy) czas przecieram wszystkie listwy pastą Meguiar's Plast X - kolor delikatnie się jakby ożywia. Do częstszej, standardowej pielęgnacji używam środka "Dunlop" do czyszczenia gitary :)

    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez NocturN ; 27-07-2011 o 12:30

  4. #4
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Łomatlo,ale kotleta odgrzałes kolego :D :D :d
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    32
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Pomorze
    Łojezu... faktycznie :) hehe

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    Jeśli chodzi o czyszczenie drewna nielakierowanego lub z politurą naturalną (nie lakier) to najlepsze efekt daje olej lniany rozcieńczony terpentyną. Nie należy przesadzać z ilością bo potem może osadzać się kurz ale efekt po tym jest super. Tak dawniej pielęgnowało się stare meble i to metoda stolarzy/meblarzy a nie "druciarstwo".
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    32
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Pomorze
    @Gwoździu
    Jeżeli sugerujesz, że sposób, który opisuję to "druciarstwo", to napiszę tylko tyle. Gram na gitarce od 20 lat. Jeden z moich egzemplarzy to gitara Gibson Les Paul Supreme o wartości ok 12 000 PLN, i sposób który opisałem jest z powodzeniem praktykowany przez kilku gitarzystów których znam. Myśle, że ma on więcej wspólnego z tematem drewna w e38 niż pisanie o nielakierowanym, meblowym drewnie ;)

    Bez napinki, pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •