Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: [audio e65] Szumy w głośnikach LOGIC7

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    28
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Żory

    [audio e65] Szumy w głośnikach LOGIC7

    Od jakiegoś czasu w mojej 745i E65 pojawiają się szumy w kolejnych głośnikach, nawet po wyciągnięciu kluczyka, serwis twierdzi że to wina wzmacniacza jest to system LOGIC7. Co Wy o tym sądzicie? Jeżeli ktoś jest w stanie podpowiedzieć mi gdzie można w okolicach Katowic, Rybnika dostać taki wzmacniacz to proszę o kontakt.

  2. #2
    No niestety, nie jestes odosobniony w szumach z LOGIC7 rzadko, ale zdarza się. Serwis postawił taką diagnozę? Pytam tylko dlatego bo nie wiem czy masz pewność że to właśnie wzmacniacz a nie np. główne CCC
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    11
    albo wzmacniacz antenowy który równierz jest na światłowodzie (jak i całe audio) mozna to sprawdzic porównując siłę sygnałów wychodzących i powracających odbiornika radiowego (mozna to zrobic z menu serwisowego) wypadało by też sprawdzic czy włączona jest opcja diversity (tez menu serwisowe) prawdopodobnie z dzwiekiem z cd nie ma problemu

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    28
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Żory
    No tak serwis postawił taką diagnozę, problem ten występuje niezależnie od źródła czy jest to CD czy CDC czy FM, tak jak napisałem nawet na wyłączonym radiu i wyciągniętym kluczyku przez chwile po zgaszeniu zapłonu dalej szumi. Szczerze mówiąc nie orientuję się bardzo w temacie więc dlatego polegam na tym co mówią w serwisie, z drugiej strony dwa różne serwisy mówią to samo.

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez maiki
    ... dlatego polegam na tym co mówią w serwisie, z drugiej strony dwa różne serwisy mówią to samo.
    I dobrze. Pytałem dlatego, że nie pisałeś wcześniej czy diagnozę stawiał "ktoś" czy może goście co maja trochę pojęcie jak np ASO

    Ech - nie zazdroszczę takiej usterki :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Z rachunkow mojej e65 wyczytalem ze klient (poprzedni wlasciciel) skarzyl sie w ASO na szumy w tylnych glosnikach. Diagnoza to - koncowka mocy Logic 7 w bagazniku - wymienili wzmacniacz a ja sie ciesze prawidlowym odbiorem.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Panowie odgrzeje kotleta..
    Ja mam szumy caly czas.. Czy radio wlaczone czy wylaczone, czy silnik zgaszony czy auto zamkniete.. szumy sa caly czas i to dosc glosno..
    Odpinalem pokolei wzmaniacz logic 7 , jakis modul nad wzmacniaczem ktory tez dziala na swiatlowodzie oraz czytnik nawigacji i ciagle trzeszczalo/szumialo..
    Czasem jak wylacze i wlacze radio kilka razy albo podglosze na maksa to potrafi na pare sekund ucichnac.. Co jeszcze moze dawac takie szumy?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz

    Post

    no cóż...

    na 99% (to i tak sporo jak na diagnozę z fusów) masz typowe uszkodzenie tego wzmacniacza. jest ono wynikiem konstrukcyjnych błędów i pewnie prędzej czy później każdego to czeka. wzmacniacz się przegrzewa, przegrzewanie powoduje kolejne uszkodzenia, zwłaszcza układu regulacji napięcia i zawyżanie napięcie na układach jakie ma zasilać i tak śmiertelna pętla regulacji zaciska się na wątłych szyjach układów wzmacniacza... szumią bo błagają o pomoc... ;)

    a tak na poważnie to pewnie są specjaliści od ratowania L7, pewnie wymienią scalaki za 50pln skasują 500 pln bo to BMW i na dodatek HK ... ale tak to jest, za wiedzę się płaci najwięcej.

    jak lubisz poczytać to tutaj kolega stuart rozpracował temat od deski do deski, ale jak nie znasz się na elektronice to nie zaczynaj nawet rozbierać klamota...

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    hmm ale skoro odlaczylem calkiem wzmacniacz (obydwoe wtyczki) to szumy były nadal wiec chyba cos innego je generuje? chyba ze samo radio tez się sypie..

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    Jeśli od głośników odłączyłeś to co je zasila , to głośniki muszą milczeć.

    Ja przyznam że nie wiem jak to jest podłączone w e65, ale to co piszesz nie trzyma się trochę kupy.

    Sprawdź czy na pewno odłączyłeś głośniki od wzmaka. Jeśli to prawda , a dalej coś szumi z głośników to nie mam pojęcia - magia jakaś...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •