Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: [audio e65] Szumy w głośnikach LOGIC7

  1. #11
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez pacraf Zobacz posta
    Jeśli od głośników odłączyłeś to co je zasila , to głośniki muszą milczeć.

    Ja przyznam że nie wiem jak to jest podłączone w e65, ale to co piszesz nie trzyma się trochę kupy.

    Sprawdź czy na pewno odłączyłeś głośniki od wzmaka. Jeśli to prawda , a dalej coś szumi z głośników to nie mam pojęcia - magia jakaś...
    Żadna magia ;)
    Logic7 w E65 jest zbudowany inaczej niż DSP w E38 czy nawet Logic7 w E60.
    W pozostałych wymienionych dodatkowy wzmacniacz zasila wszystkie głośniki.
    W przypadku E65 dźwięk generuje też radio. Jest on tylko przez procesor z Logic7 przetworzony i wraca światłowodem do radia.
    Wzmacniacz Logic7 zasila tylko subwoofery, głośnik centralny i chyba średniotonowe w tylnych drzwiach. Pozostałe głośniki podłączone są tradycyjnie do ASK(radio w desce).
    Dlatego po odłączeniu wzmacniacza dźwięk jest nadal, tyle że okrojony(nie ma basu i może nie być przestrzeni).
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    o żesz ty ale pokombinowane!

    no ale przynajmniej wiadomo gdzie dalej szukać.

    ---

    tak mysle nad tym ... a można l7 wypiąć z MOSTa i radio będzie też grało? pewnie nie...
    chodzi mi o to czy aby jednak l7 nie jest uwalony i szumi na MOSTa , a biedne radio tylko odtwarza te szumy...

    ---
    Ostatnio edytowane przez pacraf ; 25-09-2015 o 12:07

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Żadna magia ;)
    Logic7 w E65 jest zbudowany inaczej niż DSP w E38 czy nawet Logic7 w E60.
    W pozostałych wymienionych dodatkowy wzmacniacz zasila wszystkie głośniki.
    W przypadku E65 dźwięk generuje też radio. Jest on tylko przez procesor z Logic7 przetworzony i wraca światłowodem do radia.
    Wzmacniacz Logic7 zasila tylko subwoofery, głośnik centralny i chyba średniotonowe w tylnych drzwiach. Pozostałe głośniki podłączone są tradycyjnie do ASK(radio w desce).
    Dlatego po odłączeniu wzmacniacza dźwięk jest nadal, tyle że okrojony(nie ma basu i może nie być przestrzeni).
    To co napisales trzyma sie kupy.. Odlacze glosniki od ASK i wtedy zobaczę co sie stanie.. Bo faktycznie jak sie. zgłębilem to szum jest z glosnikow ktore napędza ASK.. A głośniki w polce napędza LOGIC czy ASK?

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    A głośniki w polce napędza LOGIC czy ASK?
    Z tego co kojarzę to ASK. W tylnych drzwiach i centralny to głośniki napędzane przez wzmacniacz
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    No i wszystko jasne.. Szumy generuje ASK lecz tylko i wylacznie idzie na glosniki ktore napedza ASK.. Sygnal audio oraz wyjscie na wzmacniacz LOGIC 7 nie ma szumow.. Czyli rozumiem padaja koncowki mocy w radiu i efektem tego przynajmniej narazie sa szumy?

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    no tak to właśnie jest. Sprzęt ponoć świetny (nie słyszałem go osobiście, zresztą nie mam ucha muzycznego), ale niestety kłopoty z hybrydami w końcówce mocy.

    ale tak się przyglądałem co tam na necie oferują, i cały bajer polega na zastąpieniu końcówki wadliwej nowoczesnym, w normalnej obudowie, scalonym wzmacniaczem , którymś z popularnej (czytaj niedrogiej ok 40 pln/szt) ale bardzo dobrej serii TDA, np. TDA1562.

    ALE tak piszę jakbym wiedział na 100% że tak jest. Tego nie wiem. Wiem że jakby trafiło to na mnie to bym to otworzył, podłączył się z przenośnym bateryjnym wzmacniaczem PRZED podejrzaną końcówkę i posłuchał czy faktycznie sygnał jaki dostaje jest OK. Jeśli tak, to wtedy bym wymienił jeden kanał i zobaczył czy gra jak trzeba. potem wymienił resztę.

    Z tego co piszą na http://www.bmwlogicseven.com/ to nie ma na co czekać, usterka może się łatwo rozpropagować po elektronice i uwalić tak że nawet kolesie z tej strony piszą żeby naprawać ASAP (tak szybko jak możliwe) bo jak pierd... po sterowaniu to amba i nie ma im co tego wysyłać do naprawy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •