Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 21

W±tek: [ elektronika] Jak dzia³a DSC i jak sprawdziæ czy dzia³a³a p

  1. #1
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Sk±d
    POLSKA

    [ elektronika] Jak dzia³a DSC i jak sprawdziæ czy dzia³a³a p

    Zadaje to pytanie bo na forum jest opisane jak sprawdziæ czy auto ma ASC czy DSC - w aucie z DSC jest dodatkowa pompa przy serwie, i ja takow± posiadam,

    Moje pytanie dotyczy tego czy auto ma w³±czone DSC po w³±czeniu go przyciskiem DSC na panelu pod klim± , czy mo¿e DSC jest w³±czone od razu a wy³±cza siê je przyciskiem na panelu.

    Dzi¶ jak zje¿dza³em z drogi miêkkiej na asfalt i doda³em gazu autem zarzuci³o - mia³em w³±czony przycisk DSC i na liczniku swieci³a siê kontrolka DSC, ale autem zarzuci³o.

    Potem wy³±czy³em przycisk DSC i po zatrzymaniu i do¶æ mocnym ruszeniu kontrolka zaczê³a migaæ.

    I w sumie nie wiem czy moje DSC dzia³a czy nie.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Sk±d
    ¦roda ¦l±ska
    wydaje mi siê ¿e jak wci¶niesz przycisk i kontrolka od DSC siê ¶wieci to jest wy³±czone i nie dzia³a a jak nic nie ¶wieci to wtedy dzia³a i jak mocno startujesz to mruganie oznacza ¿e DSC w³a¶nie ci pomaga wyprowadziæ samochód ale to tylko moje przypuszczenia ja tak mam w sprinterze bo w swojej 7er nie mam DSC i nie wiem dok³adnie jak to dzia³a

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    259
    Cytat Zamieszczone przez stachu0505
    wydaje mi siê ¿e jak wci¶niesz przycisk i kontrolka od DSC siê ¶wieci to jest wy³±czone i nie dzia³a a jak nic nie ¶wieci to wtedy dzia³a i jak mocno startujesz to mruganie oznacza ¿e DSC w³a¶nie ci pomaga wyprowadziæ samochód ale to tylko moje przypuszczenia ja tak mam w sprinterze bo w swojej 7er nie mam DSC i nie wiem dok³adnie jak to dzia³a
    dok³adnie tak dzia³a :)

  4. #4
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar landik
    Do³±czy³
    Aug 2008
    Posty
    54
    BMW
    E38 750i
    Sk±d
    Koszalin
    Dok³adnie... mogê jeszcze dodaæ ¿e w pó¼niejszych modelach kontrole trakcji mo¿na wy³±czyæ czê¶ciowo lub ca³kowicie. Je¶li wciskaj±c przytrzymasz przez chwilê przycisk od DSC wtedy oprócz ¿ó³tej kontrolki informuj±cej o wy³±czonej KT dodatkowo zapali siê na ¿ó³to kontolka "(!)" co bêdzie oznaczaæ, ¿e wy³±czy³e¶ DSC ca³kowicie.
    Ja akurat mam model z `95 roku i u mnie nie ma takiej opcji (czê¶ciowego wy³±czania).

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Do³±czy³
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Sk±d
    Szlachta Rydzyñska ko³o wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez stachu0505
    wydaje mi siê ¿e jak wci¶niesz przycisk i kontrolka od DSC siê ¶wieci to jest wy³±czone i nie dzia³a a jak nic nie ¶wieci to wtedy dzia³a i jak mocno startujesz to mruganie oznacza ¿e DSC w³a¶nie ci pomaga wyprowadziæ samochód ale to tylko moje przypuszczenia ja tak mam w sprinterze bo w swojej 7er nie mam DSC i nie wiem dok³adnie jak to dzia³a
    To nie s± przypuszczenia tylko ³adnie opisane sposób dzia³ania DSC
    ---===Bo rado¶æ to suma drobnych przyjemno¶ci===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze wzglêdu na ograniczony czas coraz rzadziej zagl±dam na forum :(
    W sprawach pilnych proszê o kontakt na maila coboss@op.pl pamiêtajcie o zaznaczeniu, ¿e jeste¶cie klubowiczami!

  6. #6
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Sk±d
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Cytat Zamieszczone przez stachu0505
    wydaje mi siê ¿e jak wci¶niesz przycisk i kontrolka od DSC siê ¶wieci to jest wy³±czone i nie dzia³a a jak nic nie ¶wieci to wtedy dzia³a i jak mocno startujesz to mruganie oznacza ¿e DSC w³a¶nie ci pomaga wyprowadziæ samochód ale to tylko moje przypuszczenia ja tak mam w sprinterze bo w swojej 7er nie mam DSC i nie wiem dok³adnie jak to dzia³a
    To nie s± przypuszczenia tylko ³adnie opisane sposób dzia³ania DSC
    Sprawdzi³em wczoraj na piasku, jest tak jak piszecie, dzia³a samoczynnie objawia siê mruganiem kontrolki. A samo dzia³anie jest fantastyczne, praktycznie nie da siê auta wyprowadziæ z równowagi.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  7. #7
    Vip Vip Awatar Mariusz735i
    Do³±czy³
    Jul 2009
    Posty
    397
    BMW
    E38 740iA, by³o E32 735i
    Sk±d
    Cyców, lubelskie
    Koledzy od¶wie¿am i do³±czam siê do tematu z pytaniem.
    Mam system DSC ale moje auto czêsto wpada w ma³y po¶lizg. Np. kiedy wyje¿d¿am z jakiej¶ bocznej uliczki i chcê w³±czyæ siê do ruchu do¶æ dynamicznie, autem zarzuca. Nawet podczas jazdy kiedy nie ma potrzeby zatrzymania auta na skrzy¿owaniu auto potrafi wpa¶æ w po¶lizg. Jaka mo¿e byæ przyczyna? Czy to normalne czy te¿ DSC powinno zniwelowaæ taki u¶lizg?

  8. #8
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Do³±czy³
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Sk±d
    Kraków
    Powinno, masz dodatkow± pompie przy serwie czy masz takie DSC jak ja? (tylko przycisk :D reszta to normalne ASC)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    U¿ywajcie polskich znaków - jest ró¿nica czy robisz komu¶ ³askê czy laske.

  9. #9
    Vip Vip Awatar Mariusz735i
    Do³±czy³
    Jul 2009
    Posty
    397
    BMW
    E38 740iA, by³o E32 735i
    Sk±d
    Cyców, lubelskie
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Powinno, masz dodatkow± pompie przy serwie czy masz takie DSC jak ja? (tylko przycisk :D reszta to normalne ASC)
    Mam dodatkow± pompê przy serwie.

  10. #10
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Do³±czy³
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Sk±d
    Kraków
    W takim razie przy dodawaniu gazu na zakrêcie powinna kontrolka mrugaæ i auto powinno trzymaæ tor jazdy, nawet na ¶niegu.
    Pozdrawiam
    Wiktor
    U¿ywajcie polskich znaków - jest ró¿nica czy robisz komu¶ ³askê czy laske.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •