Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 11 do 20 z 21

W±tek: [ elektronika] Jak dzia³a DSC i jak sprawdziæ czy dzia³a³a p

  1. #11
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2009
    Posty
    34
    BMW
    -
    Sk±d
    -
    Sprawd¼ czy nie masz jakiego¶ luzu na tylnym zawieszeniu, jak masz to nawet najlepsze DSC nie jest w stanie tego opanowaæ i bêdzie powstawaæ taki ma³y dziwny u¶lizg tylnych kó³.

  2. #12
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Supermen
    Do³±czy³
    Nov 2008
    Posty
    2,104
    BMW
    e38 750iL
    Sk±d
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez landik
    Dok³adnie... mogê jeszcze dodaæ ¿e w pó¼niejszych modelach kontrole trakcji mo¿na wy³±czyæ czê¶ciowo lub ca³kowicie. Je¶li wciskaj±c przytrzymasz przez chwilê przycisk od DSC wtedy oprócz ¿ó³tej kontrolki informuj±cej o wy³±czonej KT dodatkowo zapali siê na ¿ó³to kontolka "(!)" co bêdzie oznaczaæ, ¿e wy³±czy³e¶ DSC ca³kowicie.
    Ja akurat mam model z `95 roku i u mnie nie ma takiej opcji (czê¶ciowego wy³±czania).
    No jako¶ nie sadzê. W mojej 99 rok nie da rady nic takiego zrobiæ. Jak trzyma³em ten guzik od DSC t o po chwili zgas³a kontrolka i nie chcia³a siê ponownie w³±czyæ. Musia³em wyci±gn±æ kluczyk ze stacyjki i dopiero po ponownym wsadzeniu dzia³a³o znowu.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza siê do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #13
    U mnie jest dok³adnie to samo
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  4. #14
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2009
    Posty
    195
    BMW
    e34m
    Sk±d
    torun
    NO bo po dluzszym przytrzymaniu DSC sie wylacza, gasnie lapmka i uruchamia sie dopiero po ponownym uruchomieniu silnika.

  5. #15
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Sk±d
    POLSKA
    DSC nie dzia³a kiedy lampka siê swieci ( znaczek dsc na liczniku te¿ siê swieci ). Pamietajcie ze dsc dzia³a od konkretnej predkosci tak samo jak abs przy 3-4 km na godzinê po prostu nie dzia³a bo nie jest potrzebny.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  6. #16
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2009
    Posty
    195
    BMW
    e34m
    Sk±d
    torun
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    DSC nie dzia³a kiedy lampka siê swieci ( znaczek dsc na liczniku te¿ siê swieci ). Pamietajcie ze dsc dzia³a od konkretnej predkosci tak samo jak abs przy 3-4 km na godzinê po prostu nie dzia³a bo nie jest potrzebny.
    Mylisz sie, jezeli przytrzymasz iles tam guzik od DSC to lampka nie bedzie swiecic i DSC nie bedzie dzialac do czasu ponownego rozruchu silnika.

  7. #17
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar dOOm_PL
    Do³±czy³
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Sk±d
    Przemy¶l
    Witam,
    Jestem tutaj nowy i chcialem sie podpiac do tematu. W mojej 7er pali sie taki trojkat z koleczkiem i wykrzyknikiem w srodu- czy to jest jakis blad czy to jest wlasnie to dsc o ktorym mowa :/ . Mam przycisk DSC na panelu ale on na nic nie reaguje - ile go trzeba przytrzymac? i gdzie dokladnie jest ta pompa o ktorej mowiliscie?
    Z góry dziekuje za pomoc...
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  8. #18
    Cytat Zamieszczone przez dOOm_PL
    Jestem tutaj nowy i chcialem sie podpiac do tematu.
    Najpierw to dopisz siê do dzia³u "Przedstaw siê..." zgodnie z pkt5 Regulaminu!
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  9. #19
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Sk±d
    S-c
    Temat na czasie mamy trochê ¶niegu :) Mam ASC+T u siebie w aucie i piêknie dzia³a przy ruszaniu i przyspieszaniu (¶wieci siê ¿ó³ta kontrolka i kola pracuj± - auto trzyma tor jazdy) problem jest tylko w tym ¿e jak jadê gdzie¶ na drodze po ¶niegu z jak±¶ ustalon± prêdko¶ci± - powiedzmy 50 - 60 km/h Auto czasem potrafi straciæ stabilno¶æ i wpa¶æ w po¶lizg i trzeba kontrowaæ i wyprowadzaæ. Czy moje ASC potrafi taki u¶lizg zniwelowaæ? Czy w razie po¶lizgu kiera w drug± stronê, gaz i wtedy dopiero dzia³anie ASC pomaga wróciæ na w³a¶ciwy tor? Generalnie tak w³a¶nie radzê sobie w takich sytuacjach i nie jestem do koñca pewny czy poprawnie korzystam z tego dobrodziejstwa :)
    Pozdrawiam

    fm

  10. #20
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Sk±d
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez fm
    Temat na czasie mamy trochê ¶niegu :) Mam ASC+T u siebie w aucie i piêknie dzia³a przy ruszaniu i przyspieszaniu (¶wieci siê ¿ó³ta kontrolka i kola pracuj± - auto trzyma tor jazdy) problem jest tylko w tym ¿e jak jadê gdzie¶ na drodze po ¶niegu z jak±¶ ustalon± prêdko¶ci± - powiedzmy 50 - 60 km/h Auto czasem potrafi straciæ stabilno¶æ i wpa¶æ w po¶lizg i trzeba kontrowaæ i wyprowadzaæ. Czy moje ASC potrafi taki u¶lizg zniwelowaæ? Czy w razie po¶lizgu kiera w drug± stronê, gaz i wtedy dopiero dzia³anie ASC pomaga wróciæ na w³a¶ciwy tor? Generalnie tak w³a¶nie radzê sobie w takich sytuacjach i nie jestem do koñca pewny czy poprawnie korzystam z tego dobrodziejstwa :)

    Z tego co wiem ( mogê siê myliæ ) ASC + T nie dzia³a jak to napisa³e¶ przy ustalonej prêdko¶ci czyli jak jedziesz sobie ca³y czas 50-60 km/h albo jak pu¶cisz auto na "luz" tzn pu¶cisz gaz, w takich przypadkach pomaga DSC, i tego jestem pewien bo sam sprawdza³em ostatnio na oblodzonym placu rozpedzi³em auto do 60 km/h i zrobi³em nag³y obrót kierownic± raz w praw± raz w lew± stronê z puszczonym peda³em gazu, DSC zadzia³a³o znakomicie, to samo dzije siê w zakrêcie pokonywanym bez u¿ycia gazu .
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •