Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka wyniki od 1 do 10 z 21

Wtek: [ elektronika] Jak dziaa DSC i jak sprawdzi czy dziaaa p

Dowiadczony Uytkownik
    Doczy
    Feb 2009
    BMW
    M62TU Big Fucker
    Skd
    POLSKA

[ elektronika] Jak dziaa DSC i jak sprawdzi czy dziaaa p

Zadaje to pytanie bo na forum jest opisane jak sprawdzi czy auto ma ASC czy DSC - w aucie z DSC jest dodatkowa pompa przy serwie, i ja takow posiadam,

Moje pytanie dotyczy tego czy auto ma wczone DSC po wczeniu go przyciskiem DSC na panelu pod klim , czy moe DSC jest wczone od razu a wycza si je przyciskiem na panelu.

Dzi jak zjedzaem z drogi mikkiej na asfalt i dodaem gazu autem zarzucio - miaem wczony przycisk DSC i na liczniku swiecia si kontrolka DSC, ale autem zarzucio.

Potem wyczyem przycisk DSC i po zatrzymaniu i do mocnym ruszeniu kontrolka zacza miga.

I w sumie nie wiem czy moje DSC dziaa czy nie.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

Zaawansowany Uytkownik
    Doczy
    Oct 2008
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skd
    roda lska
    wydaje mi si e jak wciniesz przycisk i kontrolka od DSC si wieci to jest wyczone i nie dziaa a jak nic nie wieci to wtedy dziaa i jak mocno startujesz to mruganie oznacza e DSC wanie ci pomaga wyprowadzi samochd ale to tylko moje przypuszczenia ja tak mam w sprinterze bo w swojej 7er nie mam DSC i nie wiem dokadnie jak to dziaa

Cytat Zamieszczone przez stachu0505
    wydaje mi si e jak wciniesz przycisk i kontrolka od DSC si wieci to jest wyczone i nie dziaa a jak nic nie wieci to wtedy dziaa i jak mocno startujesz to mruganie oznacza e DSC wanie ci pomaga wyprowadzi samochd ale to tylko moje przypuszczenia ja tak mam w sprinterze bo w swojej 7er nie mam DSC i nie wiem dokadnie jak to dziaa
    dokadnie tak dziaa :)

Pocztkujcy Uytkownik Awatar landik
    Doczy
    Aug 2008
    BMW
    E38 750i
    Skd
    Koszalin
    Dokadnie... mog jeszcze doda e w pniejszych modelach kontrole trakcji mona wyczy czciowo lub cakowicie. Jeli wciskajc przytrzymasz przez chwil przycisk od DSC wtedy oprcz tej kontrolki informujcej o wyczonej KT dodatkowo zapali si na to kontolka "(!)" co bdzie oznacza, e wyczye DSC cakowicie.
    Ja akurat mam model z `95 roku i u mnie nie ma takiej opcji (czciowego wyczania).

Vip Vip Awatar coboss
    Doczy
    Feb 2009
    BMW
    E38 730d
    Skd
    Szlachta Rydzyska koo wsi Leszno
    To nie s przypuszczenia tylko adnie opisane sposb dziaania DSC
    ---===Bo rado to suma drobnych przyjemnoci===---

*** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze wzgldu na ograniczony czas coraz rzadziej zagldam na forum :(
    W sprawach pilnych prosz o kontakt na maila coboss@op.pl pamitajcie o zaznaczeniu, e jestecie klubowiczami!

Dowiadczony Uytkownik
    Doczy
    Feb 2009
    BMW
    M62TU Big Fucker
    Skd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    To nie s przypuszczenia tylko adnie opisane sposb dziaania DSC
    Sprawdziem wczoraj na piasku, jest tak jak piszecie, dziaa samoczynnie objawia si mruganiem kontrolki. A samo dziaanie jest fantastyczne, praktycznie nie da si auta wyprowadzi z rwnowagi.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

Vip Vip Awatar Mariusz735i
    Doczy
    Jul 2009
    BMW
    E38 740iA, byo E32 735i
    Skd
    Cycw, lubelskie
    Koledzy odwieam i doczam si do tematu z pytaniem.
    Mam system DSC ale moje auto czsto wpada w may polizg. Np. kiedy wyjedam z jakiej bocznej uliczki i chc wczy si do ruchu do dynamicznie, autem zarzuca. Nawet podczas jazdy kiedy nie ma potrzeby zatrzymania auta na skrzyowaniu auto potrafi wpa w polizg. Jaka moe by przyczyna? Czy to normalne czy te DSC powinno zniwelowa taki ulizg?

Vip Vip Awatar Wiktor
    Doczy
    Nov 2007
    BMW
    EVO VIII
    Skd
    Krakw
    Powinno, masz dodatkow pompie przy serwie czy masz takie DSC jak ja? (tylko przycisk :D reszta to normalne ASC)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Uywajcie polskich znakw - jest rnica czy robisz komu ask czy laske.

Vip Vip Awatar Mariusz735i
    Doczy
    Jul 2009
    BMW
    E38 740iA, byo E32 735i
    Skd
    Cycw, lubelskie
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Powinno, masz dodatkow pompie przy serwie czy masz takie DSC jak ja? (tylko przycisk :D reszta to normalne ASC)
    Mam dodatkow pomp przy serwie.

Vip Vip Awatar Wiktor
    Doczy
    Nov 2007
    BMW
    EVO VIII
    Skd
    Krakw
    W takim razie przy dodawaniu gazu na zakrcie powinna kontrolka mruga i auto powinno trzyma tor jazdy, nawet na niegu.
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Uywajcie polskich znakw - jest rnica czy robisz komu ask czy laske.

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •