Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 138

Wątek: silnik drży na wolnych obrotach-hilfe !!!

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    ja już dużo wymieniłem, pozostaje mi sprawdzenie tych cewek i wywalenie katalizatorów jeśli ew miało by to pomóc . No i reset w kompie o którym sie mówiło.

    reszta wymieniona ! i tego nie lubie... trzeba wymienić pół auta że by może dojść co jest grane ! za to bmw nie lubie !!! to samo jest z drganiem kierownicy czy to że kierownica chodzi ciężej niż powinna . Najlepiej wszystko wymienić a i tak nie wiadomo czy pomoże :(

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    A ja widzisz zakupiłem bez katów furkę,chodziło auto jak "lesba",więc zamówiłem sobie w Anglii używki-[srebrne wewnątrz],i włożyłem je na swoje miejsce,uważam ,że tak ma być już dorosłem do tego i nie chcę żeby jakiś niebieskooki mnie wziął na tester na trasie,bo wiadomo przeglądy są jakie są , autko tylko teraz mruczy z wydechu ,wewnątrz cichutko to jest to!!!pzdr.

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Wile osób z tym walczyło ... Wiele poległo ... Niektórym się udało ... innym nie :P



    Ja miałem u siebie to samo - wcześniej chodził idealnie - potem powoli , powoli się roztrząsł ... Wymiałem świece , podmieniałem cewki , zmieniłem odmę , wtryski , sondy ... Nic nie pomogło - aż po pewnym czasie sam z siebie zaczął chodzić ładniej i tak jest do tej pory ....


    U mojego kolegi powotem takiego zachowania były fajki zapłonowe - niby były dobre , ładne a gdzieś miały przebicia - nowe fajki i świece załatwiły sprawę . U innego zmiana czujnika położenia wałka rozrządu pomogła - niby błędu nie było a czujnik coś oszukiwał ...

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    max - wycięcie katalizatorow może tylko pogorszyć pracę silnika! Na pewno mu to nic nie poprawi. On ma działać tak, jak pan szwab sobie umyślił ;)

    xsilver - stopniowo zaczął wracać do normalności, bo po wymianie tych elementów przywrociles porządek w silniku a adaptacja chodziła po staremu i powoli zaczynała się na powrót uczyć poprawnych ustawień. Chyba że kasowałeś adaptację zaraz po wymianach. Jeżeli nie, to na 90% jest tak jak myślę i któreś z tych wymienionych przez Ciebie elementów zawiodło.

    Czy ktoś ma pojęcie dlaczego może mi nie czytać sondy??


    I jeszcze jedna rzecz: Paweł poddał mi pomysł, że przyczyną telepania silnikiem mogą być powypalane gniazda zaworowe - zgodzicie się z taką hipotezą? Ktoś się z tym spotkał?

    Czy mierzyliście u siebie kompresję? (mam na myśli osoby które spotkały się z "drżącym silnikiem") Ile wam wyszło??

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    ja kasowałem błędy - wiec to nie przez adaptacje.


    co do zaworów - raczej w to wątpię w tych silnikach sa twarde zawory i gniazda - i raczej bym na to nie stawiał . Kolega też o tym myślał zmierzył i wyszło wszędzie 12 atmosfer...

    Sprężanie zawsze możesz zmierzyć - będziesz miał pogląd na stan silnika ...

  6. #26
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    ja kasowałem błędy - wiec to nie przez adaptacje.
    ...
    Taka drobna uwaga - błędy i adaptacja to nie to samo.

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    ja kasowałem błędy - wiec to nie przez adaptacje.
    ...
    Taka drobna uwaga - błędy i adaptacja to nie to samo.

    tak - ale nie przeceniaj az tak strasznie tej adaptacji ... Bo nikt nie wie jakie ona ma algorytmy dla poszczegolnych błędów itp. Np przy uszkodzonej sondzie silnik pracował trochę zamulasto - po skasowaniu błędu od
    razu dostał wigoru - mimo ze nie zdążyłem jeszcze skasować adaptacji .


    Ja z reguły kasuje adaptacje, bo żeby było pewne że wszystko idzie od 0 ;)

  8. #28
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    ja kasowałem błędy - wiec to nie przez adaptacje.
    ...
    Taka drobna uwaga - błędy i adaptacja to nie to samo.

    tak - ale nie przeceniaj az tak strasznie tej adaptacji ... .....
    Spokojnie, nie chodzi o przecenianie, tylko o zasadę. Co do znaczenia adaptacji mógłby tu cokolwiek więcej powiedzieć mój imiennik, który jest w chwili obecnej na terapie strojenia instalacji gazowej, a ta potrafi nieźle zamieszać.... ;)

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Zapewne to następny tajemniczy problem naszych E38 Panowie ... lecz myśle że damy rade :)


    Pozdrawiam

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Panowie ... będę jechał zaraz do mechanika, chce że by mi skasował tą adaptacje. Napiszcie mi gdzie to się kasuje tą adaptacje bo może być tak , żę mój mechanik zrobi duże oczy "adaptacja 8/ " Ja tu muszę im tłumaczyć sporo na temat tego auta bo słabo ogarniają e38.
    A ja za chwile będę taki mądry jak w e32 którą już chyba po części sam bym naprawił przez te remonty ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •