Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59

Wątek: Wycięcie katalizatorów M62B44

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław

    Wycięcie katalizatorów M62B44

    Mam pytanie odnośnie wycięcia katalizatorów ... mianowicie w poprzednim e38 dokonałem takiej modyfikacji i szczerze mówiąc dzwięk mi bardziej odpowiadał niż w serii. Tak więc w nowym nabytku zastanawiam się nad podobną modyfikacją jednakże jestem ciekaw jak zareagują sondy za katalizatorami ... obawiam się, iż po wycięciu komputer wskaże jakiś błąd i jednostka napędowa nie bedzie prawidłowo funkcjonowała ...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    mnie to też zastanawia :) mam M62B35TU czyli wersja z vanosem po roku 1999

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    U mnie też siedzi Vanos ...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik

    Re: Wycięcie katalizatorów M62B44

    Cytat Zamieszczone przez MastaKleszcz
    Mam pytanie odnośnie wycięcia katalizatorów ... mianowicie w poprzednim e38 dokonałem takiej modyfikacji i szczerze mówiąc dzwięk mi bardziej odpowiadał niż w serii. Tak więc w nowym nabytku zastanawiam się nad podobną modyfikacją jednakże jestem ciekaw jak zareagują sondy za katalizatorami ... obawiam się, iż po wycięciu komputer wskaże jakiś błąd i jednostka napędowa nie bedzie prawidłowo funkcjonowała ...
    Sceptycznie podchodze do samego wycięcia bez innych zmian.
    Dźwięk pewnie się zmienia ale i ciśnienie w układzie spada a z nim moment obrotowy i osiagi a i wzrasta spalanie.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    W poprzednim e38 z silnikiem m60 w którym sondy znajdowały się tylko przed katami po wycięciu odczułem znaczący wzrost mocy ... lepiej się zbierał z pewnością miał lepszy czas do 100 ... dźwięk również zmienił się na ++++++

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    u mnie w m60b30 po wywaleniu katów jest odczuwalny przyrost mocy - e36 325 na vanosie idzie rowno ze mna (oba auta w manualu) - do 100/h - po zapięciu 3 biegu niestety już widać różnice...


    Jeżeli masz 2 sondy - to po wywaleniu katalizatorow pod tylne sondy daje sie 2 podkladki - co powoduje ze sa wyzej i "myślą" ze katalizator spełnia swoje zadanie ...

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Jeżeli masz 2 sondy - to po wywaleniu katalizatorow pod tylne sondy daje sie 2 podkladki - co powoduje ze sa wyzej i "myślą" ze katalizator spełnia swoje zadanie ...
    rozumiem że to załatwia sprawe ciśnień, napisz jeszcze co ze składem mieszanki ;)
    Czarne e32 w benzynie!


  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Jeżeli masz 2 sondy - to po wywaleniu katalizatorow pod tylne sondy daje sie 2 podkladki - co powoduje ze sa wyzej i "myślą" ze katalizator spełnia swoje zadanie ...
    rozumiem że to załatwia sprawe ciśnień, napisz jeszcze co ze składem mieszanki ;)

    podniesienie tylnej sondy nie załatwia sprawy ciśnienie , bo sonda nie mierzy ciśnień...
    to bardzo prymitywny sposób na oszukanie drugiej sondy - z początku byłem sceptyczny - ale widziałem kilka samochodów podpinanych pod kompa i nie było błędu ani sondy ani katalizatora - więc to działa...


    Jeżeli jesteś hardkorem to możesz pojechać po bandzie i zmienić soft na taki który nie bierze pod uwagę wskazań sond ( stosowane przy swapach nowszych silników np m54 gdzie są katalizatory w kolektorach wydechowych i następne 2 w wydechu i do tego 6 sond lambda 8/ 8/ ) :hah: Widziałem kiedyś takie m54b30 w e36 i wszystkie 6 sond dumnie dyndało w komorze silnika spiętych opaską samozaciskową - a silnik jechał jak by miał 170 koni a chłopaki się dziwiły dlaczego :D

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    jestem hardkorem i mam katalizator wraz z sondą

    ;)
    Czarne e32 w benzynie!


  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Cytat Zamieszczone przez MastaKleszcz
    W poprzednim e38 z silnikiem m60 w którym sondy znajdowały się tylko przed katami po wycięciu odczułem znaczący wzrost mocy ... lepiej się zbierał z pewnością miał lepszy czas do 100 ... dźwięk również zmienił się na ++++++
    Bo pewnie miałeś zapchane katalizatory i po ich wyrzuceniu odczułeś wzrost powera.
    Zapchany katalizator potrafi nawet zadusić silnik.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •