Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 59

Wątek: Wycięcie katalizatorów M62B44

  1. #41
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Jeśli nie czuć benzyny pali ci w normie to masz wszystko ok.
    No cóż Katalizator śłuży normom spalin spaliny które przez niego przechodzą napotykają delikatny opór stąd po ich usunięciu moc się poprawia o ile sygnały z sond są poprawne.
    Jeżeli w silniku mającym sondy także i za katalizatorem się ich nie oszuka albo zemuluje odczyty będą błędne Koputer będzie próbował korygować poprawną mieszanke przez co spalanie się może zwiększyć, pogorszyć moc, obroty moga być nie równe, może również pojawić się kopcenie z wydechu z toważyszącym mu zapachem niedopalonej benzyny.
    No bruno sam widzisz silnik pracował ci ok tak jak powinien i nawet nie wiedziałeś że nie masz katów w każdym bądź razie moc powinna się poprawić biorąc pod uwagę że wiekowe katy często są przypchane przez co ich przelot dodatkowo się pogarsza.
    W autach już z bardzo precyzyjnie i ściście zrobionym "dolotem i wylotem" może okazać się że trzeba zrobić coś jeszcze żeby nie dość było dobrze ale i żeby moc była lepsza w przeciwnym wypadku moc może pozostać ta sama a kultóra pracy się pogorszy.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 21-09-2011 o 18:43

  2. #42
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Kalisz
    Odkopuje temat zeby nie zakladac nowego.

    Mam M62B44 i chce wyciac katalizatory, moje pytanie to czy bedzie slychac ten charakterystyczny metaliczny dzwiek poloneza tak jak w wiekszosci aut z wycietymi katami? Jak tak to co zrobic zeby go wyelminowac? Dodam ze mam jeszcze wyciete tylne tlumiki.

  3. #43
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Ja jeżdżę chwilowo bez katów E65 na normalnym wydechu i nic wiele się nie różni . Nie mam żadnych błędów z tego powodu ,auto jeździ normalnie ale to zasługa pewnych zabiegów :) W planie jednak jest montaż nowych katów Magnaflow wraz z wymianą uszczelek miski i kilku drobiazgów przy okazji gdyż do tego konieczne jest wydarcie całej zawiechy z kołyską .Problemem nie jest dźwięk czy jakieś problemy z elektroniką tylko zapach z wydechu a`la polonez nie jest przyjemny. Tak więc nie polecam całkowitego pozbywania się katów :)

  4. #44
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Dla potomnych. Wycinalem Katy w M60B30 i jak wyzej, moze jeszcze brzmienie da sie od biedy przebolec (jest juz ten metaliczny nalot a nie tylko aksamitny basowy pomruk) o tyle w kabinie od zapachu spalin leb peka.Wystarczy chwile w korku stanac w upale - masakra. Cala przyjemnosc z 7er pryska.

  5. #45
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Velocityraptor
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    było E38 750i, będzie E38 750i
    Skąd
    OKR
    Poszukajcie zamienników. Ja do m73 za 1000 / szt mam nowe i wszystko piknie działa.
    -------------------------------------
    Broń Masowego Wyprzedzania.

  6. #46
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    1000 sztuka to za oba będzie 1/4 wartości samochodu, joke ale takie są realia ;) A na poważnie już, to dla auta z instalacja LPG inwestycja w taki zamiennik po tysiaka średni interes bo i tak szybko się zapcha, chyba ze w wersji metalowej - podobno da rade dłużej.

  7. #47
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Velocityraptor Zobacz posta
    Poszukajcie zamienników. Ja do m73 za 1000 / szt mam nowe i wszystko piknie działa.
    a jakie miales objawy gdy byly zapchane?

    w 750 po lifcie sa jakies tam podgrzewane, e-katy. to takie masz wlasnie te zamienniki?

  8. #48
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Dla potomnych opisze tez objawy zapchania dla V8: Vmax słabiutki, 180km/h, slaba moc. Auto się przegrzewało, wystarczyl maly but przez chwile w trasie i wskazowka temperatury leciała w prawo! Ale odziwo zadnych innych problemów - wkrecal się na obroty pod odcinke, nie wibrował, palil normalnie, brzmiał normalnie, nawet palil paliwa/gazu tyle ile trzeba - zapchane katy były przez to ekstremalnie trudne w diagnozie :) Wszystkie problemy zniknely jak reka odjal po wycieiu katow.
    Ostatnio edytowane przez g_t_r ; 31-08-2017 o 23:55

  9. #49
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    88
    BMW
    E38 740i 2000
    Skąd
    śląsk
    Witam
    koledzy moze cos doradzicie?
    ja mialem brzeczacy 2 katalizor od strony kierowcy i blad 45 catalytic converter conversion bank 2
    Przy wymianie 2 katalizatora na uniwersalny euro4 do pojemnosci 2,2 okazalo sie ze 1 byl wypalony.
    Teraz wydaje sie ze autko odzywo ale blad znowu sie pojawil.
    Mam sie tym przejmowac? i wymieniac ten 1 kat z nim troche wiecej roboty i pewnie problem z dostepnoscia.
    Swiece i cewki nowe, adaptacje po 100km na benie jak wczesniej bank 1 1,8, bank 2 -2

  10. #50
    Radekk
    Gość
    Spróbuj go przewiercić

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •