Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: M30 węże wodne

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    267
    BMW
    E32 735iA 88'
    Skąd
    Warszawa

    M30 węże wodne

    czy węże wodne w silniku M30 powinny być twarde jak kamiń czy powinny dać się ugiąć i czy jest jakiś sposób na sprawdzenie korka od zbiorniczka wyrównawczego

  2. #2
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Hehe temat ten przerobiłem dogłębnie . odpowietrzałem średnio co 3 dni auto bo płyn uciekał nieszczelnym przewodem lub chłodnicą (przewód org bmw 300 z groszmi ,chłodnica nowa na allegro prawie 500 i po kłopocie) .Węże miałem po tej operacji gorąće i takie twarde ale lekko dające się ucisnąć . Jeśli są mega twarde to może oznaczać ,że znajduje sie wnich powietrze.. to nie jest za dobre ...dla układu .Korek hmm chodzi o to czy jest szczelny ??? Jeśli tak to poprostu zagrzej go i powoli odkręcaj !!! jeśli po niepełnym obrocie usłyszysz świst uchodzacego powietrza to znaczy jest szczelny bo utworzyło sie podciśnienie . To tyle co mogłem pomóc :D

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    90

    Re: M30 węże wodne

    Siemka z tego co wiem to powinny byc twarde ale chodza rozne teorie na ten temat.A czy cos sie dzieje grzeje ci sie autko. :(
    ralfi 730i LAKIERY MIPA WARSZAWA

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    90

    Re: M30 węże wodne

    Ja u siebie tez wymienialem chlodnice choc autko sie nie grzało ale wlasnie płyn przez krusiec na chlodnicy uciekał.
    ralfi 730i LAKIERY MIPA WARSZAWA

  5. #5
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Dokładnie ja mam e34 z 87 roku i niestety ze starości się chodnica zaczełą sypać . Wnerwiały mnie te komunikaty kuhelwassery na kompie i strzałka "tańcząca" po blacie a teraz jest bajka ;]

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    90
    TA KUHELWASSERTEMP, KUHELWASSERSTAND ITD.
    ralfi 730i LAKIERY MIPA WARSZAWA

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    267
    BMW
    E32 735iA 88'
    Skąd
    Warszawa
    autko się nie grzeje temperatura na połowie a na trasie 1 mm przed połową ale węże dają się uginać, po odkręceniu korka słychać charakterystyczny świst płynu nie ubywa i teraz ciekawostka wcześniej węże były bardziej twarde a temperatura była na połowie a w mieście 1 mm za połową czyżby korek od zbiorniczka wyrównawczego szwankował

  8. #8
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Profilaktycznie możesz sobie odpowietrzyć i wrazie co dolać płynu .Bardziej to zabieg kosmetyczny ale zawsze będzie lepiej człowiekowi ;)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    267
    BMW
    E32 735iA 88'
    Skąd
    Warszawa
    dzięki za rade
    a co do E34 z 87 to tam też jest M30 pod maską :)

  10. #10
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Tak zgadza się to M30 a jeszcze lepsze jest to ,że jest ona z 87 gdzie w danych spotykałem się z datą 88 taki rodzynek ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •