Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [mechanika] gaz do dechy - traci moc

  1. #1
    bmw4woman
    Gość

    [mechanika] gaz do dechy - traci moc

    Witam, do kupienia mam bardzo ładnie zachowane e23 728, auto bardzo dobrze się trzyma blacharsko, zawieszenie o dziwo też w super stanie, żadnych stuków itp. W aucie jest instalacja gazowa sekwencyjna, silnik nie wydaje żadnych niepokojących odgłosów, ale jest jeden problem, a mianowicie podczas jazdy na benzynie jak i na gazie, jeżeli przyspieszam spokojnie wszystko jest ok, jeżeli wcisnę gaz gwałtownie do końca auto zachowuję się jakby zgasło, tzn. nie gaśnie ale całkowicie traci moc, wystarczy odpuścić trochę gaz i wszystko wraca do normy. Może to być wina źle ustawionego przepływomierza? Właściciel twierdzi że jest to wina niewydolnej pompy paliwa, ale gdyby tak było to na gazie jeździła by ok. Proszę o pomoc, gdyż chciałbym uratować to piękne e23 przed losem jaki je czeka u aktualnego właściciela ale nie chcę potem pół roku jeździć po mechanikach, wymieniać wszystkiego po kolei bo nikt nie będzie wiedział jak to ugryźć itp. Pozdrawiam

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    67
    BMW
    chwilowo brak wczesniej 2xe36, 2xe34, 3xe32
    Skąd
    Podarpackie
    ja tak mialem w e32 jak w przepływomierzu zatarła się klapa przepuszczająca powietrze taka wygladająca m/w jak litera L otwierała się tylko na 1/5. Wymienilem przepływke i jest ok. Proponuje posłuzyc sie przepływomierzem jakiegos znajomego ew. zakupic na schrocie i później oddac (jesli to nie to) tłumacząc że nie pasuje :D

  3. #3
    Podmianka przepływomierza to dobry pomysł. I ja tu upatruje przyczyny.

    Rzeczywiście słabe ciśnienie paliwa nie miałoby wpływu na LPG, a zacięta klapa - tak

    Super że sa jeszcze ludzie chcący ratować starsze modele BMW :medit: pełen szacunek
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    bmw4woman
    Gość
    Panowie wielkie dzięki za podpowiedzi, siódemeczkę już kupiłem gdyż auto naprawdę zacne:) Także zacznę od jutra szukać przepływki, a czy orientujecie się może czy przepływomierz będzie pasować od silnika m30 o innej pojemności czy koniecznie musi być od m30b28?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Najwieksze znaczenie ma to jaki obsluguje go uklad wtryskowy?

    Czy ten rekin jest na Motronicu czy na L-Jet Tronicu / K-Jetroniku?

    Numer przeplywomierza jest na nim wybity, znajdziesz tez ten numer za pomoca katalogu Real OEM
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #6
    bmw4woman
    Gość
    dzięki sz4l0ny, teraz już wiem, że taka przepływka była w
    E23 728i Limousine, Europa
    E23 732i Limousine, Europa
    E23 733i Limousine, Europa
    E24 633CSi Coupé, Europa
    E12 528i Limousine, Europa
    jakby komuś było potrzebne:)
    także zaczynam poszukiwania przepływki, jutro wrzucę fotki mojej nowej niuni bo jest co podziwiać:)
    pozdrawiam

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    67
    BMW
    chwilowo brak wczesniej 2xe36, 2xe34, 3xe32
    Skąd
    Podarpackie
    Fotki autka fotki fotki :D

  8. #8
    bmw4woman
    Gość

  9. #9
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Cytat Zamieszczone przez bmw4woman
    Piszemy na temat - Ładnie proszę.
    Do zdjęć na pewno ludzie trafią :)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    23
    Na początek może lepiej sprawdzić czy ta klapka chodzi bez obcierania, czy się blokuje? Przepływomierz tani nie jest, znalezienie odpowiedniego do danego modelu może nie być łatwe, a sprawdzenie klapki to moment.
    Tak przy okazji - jeśli masz takie objawy, to lepiej nie dawaj za ostro tego gazu, bo jeśli jak podejrzewam masz instalację pierwszej generacji, z mikserem przed przepływomierzem, przyblokowana klapka może w efekcie spowodować strzał (miałem tak kiedyś sam, pokrywa przepływomierza poszybowała :) )

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •