Strona 2 z 27 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 267

Wątek: amerykański bulgot m60,m62

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    Wytnij katy, w ich miejsce rura 63,5mm ( troche wiekszej srednicy niz rury wydechu aby za bardzo nie zmniejszyc pojemnosci ukladu ) , dalej wytnij rezonator ale i NAJWAZNIEJSZE - w jego miejsce koniecznie tzw x-pipe odpowiadajacy za wyrownanie cisnien. Bez niego bedzie duzy spadek momentu obrotowego. Na koniec tlumiki przelotowe, najlepiej dedykowane.

  2. #12
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Dokładnie, kwestia obrotów, zaworów, kształtu wału korbowego, zapewne też korbowodów, tłoków itp.
    (ostatnio mieliśmy ciekawą rozmowę na ten temat z SylwkiemK).

    .......
    Ano dokładnie.... W przypadku silników V8 mamy do czynienia z różnymi przekrojami poprzecznymi wału (w krzyż "+" i płaski "|"). Idzie za tym również kąt rozwarcia cylindrów. Dlatego właśnie odtworzenie dźwięku znanego z amerykańskich wehikułów w BMW nie jest praktycznie możliwe.

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez mrekor
    A jaki będzie dzwięk jak wytniemy katy? w tym filmiku z e39 540i touring chyba cos z nimi kombinowali (jest cos o tym w komentarzach ale nie znam dobrze niemieckiego :o )
    Katy zostały na swoim miejscu, zdjeli oba tłumiki.
    Sylwekk,ale i tak nie ma tragedii w porównaniu z włoskimi silnikami v8(np.Ferrari),one już pracują jak sokowirówki ;) innym ten dźwięk się bardzo podoba,mnie niestety nie :/

  4. #14
    Mi osobiście pasuje, że BMW nie "bulgocze" po amerykańsku. Ale wiadomo, to już jest sprawa gustu....

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Moim zdaniem wycinanie katów itp jest ''profanacją''-dlaczego??? Dlatego że wszyscy którzy tworzyli jakiekolwiek jednostki napędowe i wydechowe BMW zrobili to dobrze-fakt można to delikatnie poprawić(moment itp),ale robili to z myślą by wszystko ze sobą jak najlepiej grało ;)
    Co do dźwięku amerykańskich V8 -skoro chcemy rasowy dźwięk amerykańskiej V8 kupujemy amerykańskieV8- może po przeróbkach w naszych BMW zbliżymy się w podobieństwie odgłosu-ale czy na pewno nam o to chodzi -zawsze jest jakieś ''ale''
    Dla mnie odgłos V8 BMW ma brzmieć jak BMW-nie mówie ,że odgłoś amerykańskich V8 jest lepszy czy gorszy od BMW-za to słysząc je nie pomylimy ich z żadną inną marką -i to jest to-oczywiście jak dla mnie ;)
    A jeżeli chcemy już ''oszukać '' nasze uszy trzeba by było pokusić się o kupno tłumików zagranicznych firm które robią je na zamówienie do konkretnego modelu- i muszę przyznać robią wrażenie-nie tracąc przy tym mocy itp ;)
    Sprawy mechaniczne to temat ''rzeka'' każdy ma swoje zdanie i racje ,oraz wolny wybór-sam mam V8 i nie zamieniłbym go na odgłos amerykańskiej V8-ma to ''coś'' po czym ciarki przechodzą po plecach i uśmiech pojawia sie na twarzy :D
    Mam ndzieję że w żadnym stopniu nikogo nieuraziłem-wyraziłem tylko swoje zdanie ;)
    Wszystkim którzy zmieniają odgłos swych silników ,życzę spełnienia w uzyskaniu tego niepowtarzalnego ;)
    Pozdrawiam :)

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    111
    BMW
    e32
    Skąd
    olsztyn
    a mi bulgocze v8 podobnie jak w jeepie GC, co prawda jak stoi ma ciut za wysokie obroty zeby bulgotało bo w GC było mniej jak 500 a tu mam z 600 ale jest fajnie, wiem ze dopóki sie dolotu nie odetka nie będzię grało jak za wielką wodą :) mogę zmienić się za jakies graty bo będę dolot zakładał seryjny gdyż teraz w miejscu lampy od długich jest stożek a odpukac władza sie do tego przyczepi prędzej czy później ....

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    ...u mnie po mieście swego czasu jezdiło e39 v8 i niewidzac auta tylko słyszac to 90% ludzi powiedziało by ze jakis cherroke na przelocie :P ogólnie brzmiał bardzo tłusto...

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Dobra, to niech ktoś to zrobi i przyjedzie na spot/zlot. Wtedy się przekonamy czy można dolotami/tłumikami itp. osiągnąć "amerykański" dźwięk. :]

    Dopóki nie usłyszę to nie uwierzę. A jeśli usłyszę - opchnę tanio Hamanny i pierwszy sobie taką modyfikację zafunduję... ;)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Gdybym miał 740tkę zakupił bym drugi układ wydechowy jako obiekt doświadczalny i trochę popracował nad nim ;).Nad znajomego autem wolę nie eksperymentować.Wbrew pozorom układy wydechowe w autach amerykańskich są bardzo proste.Na przykładzie wspomnianego Caprice 'a widać,że tłumiki końcowe nie istnieją,może to jest ten magiczny sposób na uzyskanie porządanego dźwięku ;)
    http://www.youtube.com/watch?v=HD6tY...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=ReGrT...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Pswxh...eature=related

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    :]
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •