Poka¿ wyniki od 1 do 4 z 4

W±tek: awaria klapy bagaznika

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar hrabia81
    Do³±czy³
    Nov 2007
    Posty
    870
    BMW
    Chwilowo brak
    Sk±d
    Polska

    awaria klapy bagaznika

    od wczoraj mam problem z klapa bagaznika. wracalem sobie do domu wyprzedzajac inne samochody az tu nagle widze w lusterku bialy dym (jak by ktos rzucil swiece dymna) w pierwszej chwili myslalem ze to opona poszla. zatrzymalem sie i zauwazylem ze z pod maski wylatuje dym (w pierwszej chwili myslalem ze zajezdzilem slicznotke i w ramach rewanzu moja besia dostala samozaplonu bo cala niedziele dostawala w pi..e) podchodze do silnika podnosze maske a tu rozerwany przewod z plynem chlodniczym (przez to ten dym za samochodem) . czekajac na transport ogladalem sobie tv przez to posadzilem akumulator chcac puzniej wyciagnac linke musialem otworzyc bagaznik kluczykiem bo z pilota nie dalo rady. wrocilem do domu podlaczylem prostownik. dzisiaj rano wstalem wyciagnolem pekniety przewod chce schowac linke naciskam przycisk na pilocie (ten od bagaznika) i nic (drzwi normalnie zamykam i otwieram z pilota) otwieram kluczykiem wkladam linke zamykam klape i okazuje sie ze dociaganie klapy bagaznika NIE DZIALA moze ktos wie co sie stalo i jak to naprawic. z gory dziekuje.
    P.P.K.K

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Sk±d
    Kêtaki
    Hrabia- je¶li chodzi o klape to mo¿e bezpiecznik ale je¶li chodzi ten gumowy przewód to
    SPRAWD¬ ch³odnice, zbiorniczek i reszte gumowych przewodów od uk³adu ch³odzenia.
    Mia³em to samo-rozerwa³ mi sie te przewód -potem okza³o sie ¿e ch³odnica jest wybulona od cisnienia i zbiorniczek cieknie. To ¿e Ci pêk³ ten przewód oznacz ¿e mia³es najprawdopodobniej juz stara przytkana ch³odnicê i posz³o ci¶nienie i strzeli³ najs³abszy punkt czyli w±¿. Sebkowi te¿ siê tak sta³o.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar hrabia81
    Do³±czy³
    Nov 2007
    Posty
    870
    BMW
    Chwilowo brak
    Sk±d
    Polska
    jezeli chodzi o chlodnice to wymienialem ja miesiac temu a dwa tygodnie temu wymienilem pompe wody wiskoze i wiatrak wiec nie powinna byc zapchana. martwi mnie tylko to ze rozerwalo ten przewod mam cicha nadzieje ze to tylko ten przewod poszedl ze starosci a reszta jest ok. ale zeby spac spokojnie sprawdze to co napisales. bedzie troche ciezko bo caly silnik jes zalany plynem.
    P.P.K.K

  4. #4
    Super Moderator Awatar EVAN
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Sk±d
    Kêtaki
    Widocznie mia³e¶ ¼le odpowietrzony uk³ad. Zrobi³ sie ko³nierz powietrza w silniku, nagrza³ i posz³o cisnienie. Posprawdzaj sobie to. I odpowietrz dok³adnie uk³ad. Ja odpowietrza³em go przez 3-4 dni. Naprawdê warto sie do tego przy³o¿yæ bo to czu³y punkt E38.
    Olejus gdzie¶ tu dok³adnie opisa³ jak odpowietrzyæ uk³ad. Potem przez pare dni rano odkrêcaj korek tak ¿eby powietrze usz³o i zakrêæ -rób tak przez pare dni i kontroluj stan p³ynu.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •