Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Problem z czujnikiem wałka rozrządu bank 2

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2024
    Posty
    6
    BMW
    E65 750i
    Skąd
    Olsztyn

    Problem z czujnikiem wałka rozrządu bank 2

    Witam mam problem z czujnikiem wałka rozrządu bank 2 wydechowy kupowałem nowy niby nie działa zamieniłem miejscami i czujniki i dalej wywala ten sam błąd też bank2 ale jak skasuje błąd to na chwile jest spokój po przejechaniu parunastu kilometrów błąd znowu wyskakuje po ponownym uruchomieniu auta silnik był kilka dni temu cały uszczelniany rozrząd był sprawdzany wszystko było ok a po złożeniu wychodzą takie szopki dodam jeszcze że auto potrafi szarpnąć podczas jazdy ale zrobi to raz i jest spokój a po ponownym odpaleniu znowu szarpnie i potem nie szarpie no i na niskich obrotach jest strasznie zamulona czasami ma tak że przyspiesza pulsacyjnie tzn jedzie normalnie potem jak by brakowało jej mocy i znowu jedzie dzieje się to szybko przed uszczelnieniem czasami wywalało check engine i był błąd nieszczelności dolotu po uszczelnieniu zaczeła właśnie wywalać błąd wałka rozrządu

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    265
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    A co to za błąd, bo nie dałeś żadnego kodu błędu?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2024
    Posty
    6
    BMW
    E65 750i
    Skąd
    Olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez Plexi36 Zobacz posta
    A co to za błąd, bo nie dałeś żadnego kodu błędu?
    A już podaje kod błędu 2B65
    Zauważyłem że dzieje się to jak gwałtownie przyspieszam i rano jak odpalam czujnik zmieniałem zamieniałem miejscami i niby jest dobry bo tylko na wydechu pokazuje cały czas ten sam błąd i jak go usunę to potem ciężko żeby się zapalił nie słychać żadnych stuków ale jak dojeżdżam do świateł skrzyżowania to obroty spadają i na wolnych obrotach samochód nie ma elastyczności tzn przyspieszam rozpędza się potem dzieje się tak jakbym lekko odpuścił gazu i z powrotem dodał a nogę na pedale trzymam tak samo

    MOD: Nie musisz pisać nowego posta zaraz po wcześniejszym. Możesz edytować ten poprzedni i dopisać co chciałeś dodać.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 08-05-2024 o 11:11

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    265
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Rozumiem, że sam uszczelniałeś? Te problemy i błędy były przed zrobieniem czegokolwiek, czy dopiero po? Tykałeś może VANOSy, przekładałeś je, wyciągałeś? Sprawdzałeś, czy w ogóle ten czujnik się komunikuje z DME, sprawdzałeś wiązkę, która do niego dochodzi? Bo może to być problem na tej drodze.

    Tak naprawdę opcji jest wiele, przez złe zamontowanie pokrywy zaworów (tak, da się źle ją zamontować i nawet może wcale z niej nie cieknąć), uwalony solenoid VANOS (tu możesz, a jeśli tego nie robiłeś wcześniej to wręcz zalecam je przeczyścić, zamienić miejscami), przestawiony rozrząd, uszkodzone koło VANOS, uszkodzony nowy czujnik... Opcji jest niestety bardzo dużo. Warto jednak zacząć od tych najprostszych, żeby nie ładować się od razu w wyciąganie pokrywy.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2024
    Posty
    6
    BMW
    E65 750i
    Skąd
    Olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez Plexi36 Zobacz posta
    Rozumiem, że sam uszczelniałeś? Te problemy i błędy były przed zrobieniem czegokolwiek, czy dopiero po? Tykałeś może VANOSy, przekładałeś je, wyciągałeś? Sprawdzałeś, czy w ogóle ten czujnik się komunikuje z DME, sprawdzałeś wiązkę, która do niego dochodzi? Bo może to być problem na tej drodze.

    Tak naprawdę opcji jest wiele, przez złe zamontowanie pokrywy zaworów (tak, da się źle ją zamontować i nawet może wcale z niej nie cieknąć), uwalony solenoid VANOS (tu możesz, a jeśli tego nie robiłeś wcześniej to wręcz zalecam je przeczyścić, zamienić miejscami), przestawiony rozrząd, uszkodzone koło VANOS, uszkodzony nowy czujnik... Opcji jest niestety bardzo dużo. Warto jednak zacząć od tych najprostszych, żeby nie ładować się od razu w wyciąganie pokrywy.
    Zmieniał mi pokrywy mechanik pokombinuję tak jak mi napisałeś

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    265
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    To teraz mówię Ci absolutnie z pełnym przekonaniem - sprawdź sobie te pokrywy i wiązkę. A solenoidy VANOSa i oringi na nich - zrób tak czy inaczej, to nie zaszkodzi a tylko pomoże :)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2024
    Posty
    6
    BMW
    E65 750i
    Skąd
    Olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez Plexi36 Zobacz posta
    To teraz mówię Ci absolutnie z pełnym przekonaniem - sprawdź sobie te pokrywy i wiązkę. A solenoidy VANOSa i oringi na nich - zrób tak czy inaczej, to nie zaszkodzi a tylko pomoże :)
    Pod jakim kątem zprawdzić pokrywy?

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    265
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Czy pokrywy idealnie dolegają i czy przez przypadek ten mechanik kabli Ci nie zahaczył którąś z pokryw. Na zagranicznym forum ktoś pisał o uszkodzonej wiązce po wymianie uszczelki pokrywy zaworów.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2024
    Posty
    6
    BMW
    E65 750i
    Skąd
    Olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez Plexi36 Zobacz posta
    Czy pokrywy idealnie dolegają i czy przez przypadek ten mechanik kabli Ci nie zahaczył którąś z pokryw. Na zagranicznym forum ktoś pisał o uszkodzonej wiązce po wymianie uszczelki pokrywy zaworów.
    Podpowiedz mi jeszcze bank 2 wydech to jest ten po stronie kierowcy?

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    265
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Tak. Bank 1 strona pasażera, cylinder 1 najbliżej zderzaka i 4 najbliżej ściany grodziowej. Bank 2, strona kierowcy, cylinder 5 od zderzaka, 8 od grodzi.

Podobne wątki

  1. czujnik polozenia wałka rozrządu
    Przez Tyfus500 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-11-2020, 23:13
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-12-2019, 23:17
  3. [silnik] czujnik wałka rozrządu P0365
    Przez dawide65 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-10-2017, 09:50
  4. [silnik] Problem z czujnikiem wałka na Gazie m52
    Przez oizo_pl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-09-2015, 07:33
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 21:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •