Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: BMW 740i vs 535i (LCI, N55) proszę o poradę

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2024
    Posty
    6
    BMW
    BMW 5 2007 sedan
    Skąd
    Bielsko-Biała

    Post BMW 740i vs 535i (LCI, N55) proszę o poradę

    Dzień dobry forumowicze BMW!

    Jestem tutaj nowy, zatem jest to dla mnie post poniekąd "powitalny" 😉 Jestem fanem marki i użytkuję obecnie BMW 520d sedan z 2007 roku. Jako, że przymierzam się do zmiany samochodu na nowszy i mocniejszy model - potrzebuje porady i to był impuls to założenia tutaj konta.

    Zatem do meritum. Interesuje mnie zakup samochodu BMW F10 lub F01 z polecanym silnikiem N55 (łączy cechy znakomitej kultury pracy i świetnych osiągów przy zachowaniu względnie niskiego spalania). Zatem modele ze wspomnianym silnikiem to odpowiednio 535i oraz 740i. Mam 25 lat, nie mam rodziny, więc w domyśle przeważnie będę wozić powietrze w tym aucie ale od dziecka mam słabość do dużych samochodów i mam taką wewnętrzną potrzebę jeździć taką limuzyną. Ponadto mam ciężką nogę, a w sezonie letnim jeżdżę na górskie przełęcze w ramach urlopu typu droga Transfogarska, Furka Pass, Passo Stelvio itp.

    1. Czy w takim przypadku warto się w ogóle pchać w serię 7? Czy ten samochód nie będzie zbyt "kanapowy" do dynamicznej jazdy i pokonywania dużej ilości kilometrów na przełęczach i w zakrętach?

    2. Komfort jazdy - czy jest duża różnica w komforcie jazdy między F10 a F01/02? Czy BMW 7 płynie na asfalcie i izoluje jak S klasa?

    3. Różnica w kosztach utrzymania - czy pomijając motor - jest duża różnica w kosztach części oraz części eksploatacyjnych między serią 5, a serią 7?

    4. Czy jako alternatywa dla wspomnianych modeli 535/740i warto pomyśleć nad 550/750i LCI gdzie ta jednostka N63B44TU jest wyleczona z bolączek poprzednika?

    Dziękuję bardzo za pomoc i pozdrawiam serdecznie

  2. #2
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Uhuhu... Furka Pass.... nieźle, nieźle ;) N55 (podobnie jak N54) lubią sobie obrócić panewki. Auta z tymi silnikami nie mają już małych nalotów, stąd obarczone są sporym ryzykiem. N63 nie jest pod tym względem lepsze. F10 raczej będzie milej polatać po takich wywijasach jak mówisz, niż F01. Miałem F01 740i (N54), EDC + DD + Active Steering daje mega komfort podróży. Z tego co wiem w F10 też idzie to wyrwać, choć podejrzewam, że zestrojenie nie będzie takie samo jak w 7er.

    Po F01 miałem G30 i pierwsze co się rzuciło w oczy, to większa chęć wchodzenia w zakręty. Ja bym sugerował 5er.... ale 7er też jest fajne ;) Koszty serwisowe podobne dla współdzielonych komponentów.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    596
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Kolega powyżej dobrze prawi! Szczególnie jeśli chodzi o silniki.
    Ale skoro mowa o wożeniu powietrza luzem, celowałbym w jeszcze inny model. F12, lub F13. To też kawał fury.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  4. #4
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,385
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Obydwoje powyżej dobrze prawią ;)

    Według mnie szukaj 6er jak jeździsz głównie sam, ta linia rasowego GT bardzo wolno się starzeje. 640 i 650 równie awaryjne, równie kosztowne, więc nie odejmuj sobie frajdy z jazdy, tylko od razu celuj w 4.4
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2024
    Posty
    6
    BMW
    BMW 5 2007 sedan
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Dzięki Panowie za feedback. Bardzo ładne są samochody w nadwoziu dużego GT ale akurat generacja F serii 6 do mnie nie przemawia. Ponadto bardzo mi się podobają kształty klasycznej rasowej limuzyny. 7er faktycznie będzie pozbawione sensu w moim przypadku. Na siódemkę jeszcze przyjdzie czas :)

    A co sądzicie o silniku N52B30 w serii 5? Czy to bedzie bardziej roztropny wybór niż N55? Myślałem, że N55 nie obraca panewkami i został wyleczony z tej bolączki. N52 nie ma wtrysku bezpośredniego, więc spalanie napewno będzie większe

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,520
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Jak już kupisz, to do zobaczenia w okolicy ;)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2024
    Posty
    6
    BMW
    BMW 5 2007 sedan
    Skąd
    Bielsko-Biała
    @darekbb dzięki haha, będzie zrobiona optycznie na bardzo gangsterski look, blachy też będą nietypowe także rozpoznasz ;)
    Pozdrawiam Bielsko :)

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Poliftowe N63 też potrafią mieć problemy z panewkami.

    Z wyżej wymienionych, chyba najmniej awaryjny będzie N52.

    Gdyby kupić auto z relatywnie niskim przebiegiem, albo np. USA, gdzie interwał jest 15tys., skrócić go jeszcze do 10tys. to N55/N63 LCI powinny pojeździć.
    Największy problem po latach to benzyna w oleju
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    164
    BMW
    e65 730d Sportpaket
    Skąd
    Bad Durkheim
    Cześć, co do silników to się nie wypowiem, raczej ujeżdżam klekoty ale taki na biTurbo naprawdę odlatuje a mało spala. Różnica między 5 a 7 w jeździe jest o wiele większa niż mogło by się wydawać. Ale obie są świetne i obie to dobry wybór. Jak dla mnie 5 jest taka jakby mi szyta na miarę, jest też zwinniejsza i łatwiej się tym jeździ po ciasnych uliczkach. Za to 7 daje więcej komfortu i ma o wiele przyjemniejsze wnętrze. Minus jest taki że jedziesz czołgiem i mimo ponad 180cm wzrostu muszę się wychylać do przodu lub trochę w bok. Tylko że u mnie jest ekstremalnie ciasna zabudowa. W Polsce raczej ten problem nie powinien występować. Co do prowadzenia obie świetnie się prowadzą zwłaszcza jeśli masz aktywny układ kierowniczy czy Dynamic drive. Na stelvio nawet motocyklem trudno się mieścić a jeżdżą tam kamerami nawet więc też byś dal radę 7�� Za to dojazd na Stelvio będzie w 7 o niebo przyjemniejszy. Pytałeś czy 7 to kanapowiec, poniekąd tak. Ale śmiało sobie daje radę naprawdę szybko jeździć. Moja kobieta twierdzi że 7 jeżdżę wolniej i spokojniej niż 5. Ale to może też się jej wydawać bo w 7 są zupełnie inne odczucia, ona bardziej izoluje od świata co może niektórych nudzić poniekąd
    E34 525i 12v
    E65 730d
    E61 535d Lci M Paket
    F07 530d GT
    G30 530d X-Drive Sport
    E65 730d Sport

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2024
    Posty
    6
    BMW
    BMW 5 2007 sedan
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Dzięki Panowie! Bardzo dobrze się czyta Wasze wpisy. Przed zakupem chyba nie pozostaje mi nic innego jak wsiąść do jednego i drugiego auta i się przejechać. Rozeznałem się co nieco w kwestii samochodu z USA, jak tutaj jeden kolega zaproponował i to może być fajna opcja ze względu na udokumentowane interwały wymiany oleju (co max 15k a nie 30k jak w EU). Oglądałem pare filmów mechaników na yt co opowiadali o N55 z przebiegami 150k+ z USA i tam naprawde nic nie było do roboty, panewki i wszystko klasa. O różnicy w zakupie nie wspominam nawet, zostałby worek pieniędzy na dopieszczenie i detailing ;)

Podobne wątki

  1. [F01/02] BMW 740i F01/2 vs BMW 535i F10 (LCI, N55B30)
    Przez Cornello9 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-05-2024, 23:56
  2. [SKRZYNIA] Proszę o poradę.
    Przez Mikołaj w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 19:13
  3. [E38] Proszę o poradę...
    Przez Dziki730 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-05-2013, 09:33
  4. [karoseria] lakier-proszę o poradę
    Przez podqr w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-11-2011, 20:43
  5. heble do 740 proszę o poradę
    Przez epul w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 00:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •