Cześć,

Nie mogę sobie poradzić z diagnozą i nie wiem czy problem bardziej dotyczy światłowodu czy k-can.
Pacjent - e65, M57 3.0, 2003 (przedlift, bez zmieniarek, bez wzmacniacza logic7, bez tunera TV, bez modułu sterowania głosem).

objawy:

- brak dźwięków (nie ma gongu, brak radia)
- brak możliwości ustawienia godziny i daty
- zmieniony język zegarów na niemiecki - brak możliwości zmiany na angielski w KOMBI. Angielski udało się ustawić na wyświetlaczu MMI
- brak telefonu (nie reaguje, nie uruchamia się)
- brak nawigacji (nie uruchamia się)
- problemy z usypianiem - fotele usypiają się po dłuższym czasie nie 16min (nie świecą się po nocy ale nie wiem po ilu minutach / godzinach auto się usypia). Kamerka podpięta pod bezpieczniki przestała się w ogóle usypiać i jest aktywna cały czas, również po nocy
- błąd modułu SIM (brak komunikacji z telefonem) - błąd znika po wykodowaniu tej opcji z modułu ale pozostałe objawy nie znikają.

Do tej pory sprawdziłem już:

- moduł PM (moduł mocy - power module) - przywrócone wartości domyślne przez czysty MAN, moduł podmieniony również na inny
- moduł SIM - wykodowana opcja łączenia z telefonem, moduł również podmieniany na inny, resetowany również czystym plikiem MAN
- napęd nawigacji - podmieniany na inny
- moduł bluetooth - zakładana pętla na światłowód
- moduł ASK - radio jakiś czas temu zostało zregenerowane - nowe końcówki mocy - odpinane i sprawdzone, czy na pewno dochodzi światło.
- zasilanie na bezpiecznikach w bagażniku

Auto diagnozowane na IMPA - wygląda, jakby nie było problemów, jednak objawy są jakie są. Akumulator 110 ah ma ok 2 lata - zarejestrowany i zaprogramowany poprawnie. Okazjonalnie wyskakujące błędy modułów drzwi po stronie kierowcy, prawdopodobnie uszkodzony również jeden czujnik parkowania - wgniotka listwy zderzaka. Po czyszczeniu błędów zostaje ten od modułu SIM - pisałem w jednym z wcześniejszych postów o nim, gdy jeszcze myślałem, że to przyczyna problemów z dźwiękiem i całą resztą (gdy wykoduję opcję łączenia z telefonem to znika tylko błąd) po jakimś czasie wraca błąd PDC. Wyniki diagnostyczne wyglądają tak:

BMW E65 DIAGNOSTYKA INPA - YOUTUBE LINK




Pomoże ktoś w analizie? Skończyły mi się pomysły jak sobie z tym poradzić.