Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Auto gaśnie randomowo podczas jazdy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    13
    BMW
    BMW E38
    Skąd
    Niemce
    Blog
    5

    Post Auto gaśnie randomowo podczas jazdy

    Witam,
    Mam problem w swojej e38 z silnikiemm 2.8 pojedynczy vanos, wyposażonej w podlenek gazu. Nakreślę sytuację. Wsiadam do auta i normalnie odpalam, silnik uruchamia sie dosłownie w sekunde, obroty opadają do jakiś 750-800 i auto chodzi.
    Może tak na biegu jałowym chodzić godzinami. Zagrzeje się, przełączy na gaz, przy dodawaniu gazu wszystko jest w porządku na benzynie i gazie (auto dalej na biegu jałowym).
    Gdy zacznę gdzieś jechać to gaśnie. Dzieje sie tak naprawde randomowo.
    Wczoraj odpaliłem i normalnie pojechalem, co prawda krótki dystans bo mieszkam we wrocławiu i chce uniknąć sytuacji w której gaśnie mi na głównej drodze ale normalnie się zagrzała i jeździła. Jeździłem powoli i szybko, hamowałem wolno i gwałtownie, wciskałem pedał gazu do końca i nie gasła. zgasła mi dopiero jak zawracałem, jechałem jakieś 20km moze i po prostu ja odcieło.
    Dzisiaj znowu pojechałem na jazdę próbną, ponieważ myślałem, że to wina mapy gazu. Wczoraj ją wykasowałem i jeździła normalnie. Tak jak wspomniałem pojechałem dzisiaj i zgasła mi 4 razy, z czego raz po odpaleniu zeszła mi z obrotów i zgasła a raz kręciła i nie chciała odpalić. za każdym razem najpierw włączałęm zapłon by posłuchac czy chodzi pompa paliwa. Tu mam lekki dylemat bo RAZ POMPĘ PALIWA SŁYCHAĆ A RAZ NIE. jak już pompe usłyszałem to odpalam i chodzi, chociaż zdarzyło sie raz, że pompę było słychac a silnik kręcił nie odpalał.
    GAŚNIE NIEZALEŻNIE CZY BENZYNA CZY GAZ. Dzisiaj jeżdziłem tylko na benzynie. KOMPUTER NIE MA ŻADNYCH BŁĘDÓW SILNIKA I SKRZYNI sprawdzane w inpie. Wymieniłem na razie silnik krokowy bo wczesniej dawał o sobie znać zbyt wysokim skokiem obrotów przy odpalaniu i pomyślalem że to moze on ale poprawiłło to tylko obroty przy odpalaniu, gaśnie dalej. Gaśnie niezależnie czy jest rozgrzana czy nie.
    NA pytania odpowiem, jak cos nie jasne, liczę też na świeze pomysły. pozdrawiam

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,235
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Gaśnie w trakcie jazdy czy jak dojedziesz np do świateł i się zatrzymasz?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    347
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Koszulki Zobacz posta
    Witam,
    Mam problem w swojej e38 z silnikiemm 2.8 pojedynczy vanos, wyposażonej w podlenek gazu. Nakreślę sytuację. Wsiadam do auta i normalnie odpalam, silnik uruchamia sie dosłownie w sekunde, obroty opadają do jakiś 750-800 i auto chodzi.
    Może tak na biegu jałowym chodzić godzinami. Zagrzeje się, przełączy na gaz, przy dodawaniu gazu wszystko jest w porządku na benzynie i gazie (auto dalej na biegu jałowym).
    Gdy zacznę gdzieś jechać to gaśnie. Dzieje sie tak naprawde randomowo.
    Wczoraj odpaliłem i normalnie pojechalem, co prawda krótki dystans bo mieszkam we wrocławiu i chce uniknąć sytuacji w której gaśnie mi na głównej drodze ale normalnie się zagrzała i jeździła. Jeździłem powoli i szybko, hamowałem wolno i gwałtownie, wciskałem pedał gazu do końca i nie gasła. zgasła mi dopiero jak zawracałem, jechałem jakieś 20km moze i po prostu ja odcieło.
    Dzisiaj znowu pojechałem na jazdę próbną, ponieważ myślałem, że to wina mapy gazu. Wczoraj ją wykasowałem i jeździła normalnie. Tak jak wspomniałem pojechałem dzisiaj i zgasła mi 4 razy, z czego raz po odpaleniu zeszła mi z obrotów i zgasła a raz kręciła i nie chciała odpalić. za każdym razem najpierw włączałęm zapłon by posłuchac czy chodzi pompa paliwa. Tu mam lekki dylemat bo RAZ POMPĘ PALIWA SŁYCHAĆ A RAZ NIE. jak już pompe usłyszałem to odpalam i chodzi, chociaż zdarzyło sie raz, że pompę było słychac a silnik kręcił nie odpalał.
    GAŚNIE NIEZALEŻNIE CZY BENZYNA CZY GAZ. Dzisiaj jeżdziłem tylko na benzynie. KOMPUTER NIE MA ŻADNYCH BŁĘDÓW SILNIKA I SKRZYNI sprawdzane w inpie. Wymieniłem na razie silnik krokowy bo wczesniej dawał o sobie znać zbyt wysokim skokiem obrotów przy odpalaniu i pomyślalem że to moze on ale poprawiłło to tylko obroty przy odpalaniu, gaśnie dalej. Gaśnie niezależnie czy jest rozgrzana czy nie.
    NA pytania odpowiem, jak cos nie jasne, liczę też na świeze pomysły. pozdrawiam
    Standardowa usterka, moim zdaniem czujnik na wale do wymiany. Zastosuj VDO Siemens Conti
    Broń Masowego Wyprzedzania

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    13
    BMW
    BMW E38
    Skąd
    Niemce
    Blog
    5
    Gaśnie w trakcie jazdy, nie zdarzyło mi się by zgasła podczas jazdy z dużą prędkością, z reguły jest to przedział od 10 do 40km/h.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    13
    BMW
    BMW E38
    Skąd
    Niemce
    Blog
    5
    Cytat Zamieszczone przez maxtoto Zobacz posta
    Standardowa usterka, moim zdaniem czujnik na wale do wymiany. Zastosuj VDO Siemens Conti
    No tak tylko poza tym, że gaśnie podczas jazdy to żadnych innych objawów padnięte go czujnika wału nie ma. Tak jak pisałem, nie ma problemów z uruchomieniem silnika, jeżeli sam nie zgaśnie. Mogę ją odpalać na zimnym na ciepłym w nieskończoność. Problem z odpaleniem jest tylko wtedy kiedy zgaśnie podczas jazdy, rozrusznik wtedy kręci ale nic poza tym.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    13
    BMW
    BMW E38
    Skąd
    Niemce
    Blog
    5
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Gaśnie w trakcie jazdy czy jak dojedziesz np do świateł i się zatrzymasz?
    Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Jak włączę w inpie każdy wtryskiwacz po kolei, co za tym idzie pozbędę się paliwa z wtrysków to gdy włączę zapłon, nie słychać często pompy paliwa. Oczywiście nie odpala wtedy. Zastanawiam się czy to właśnie pompa nie jest winowajcą albo coś z układu odpowiedzialnego za działanie pompy. Nie daje mi po prostu spokoju to że jej działania za często nie słychać. Może jest jakiś czujnik cisnienia który nie uruchamia pompy gdy paliwo jest w listwie dlatego jej nie słychać?

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,235
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    1. Pompa paliwa się przyciera i zawiesza
    2. Kostka/przewód na pompie paliwa mają jakąś "przerwę" - złamane, zaśniedziałe, itp.
    3. W baku jest syf i zapycha sitko (ewentualnie filtr paliwa do wymiany).
    4. Regulator ciśnienia paliwa trafił szlag i nie ma na listwie odpowiedniego ciśnienia.

    Najbardziej stawiam jednak na 1 albo 2, bo to by się zgadzało ż tym, że raz słychać pompę a raz nie słychać.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    13
    BMW
    BMW E38
    Skąd
    Niemce
    Blog
    5
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    1. Pompa paliwa się przyciera i zawiesza
    2. Kostka/przewód na pompie paliwa mają jakąś "przerwę" - złamane, zaśniedziałe, itp.
    3. W baku jest syf i zapycha sitko (ewentualnie filtr paliwa do wymiany).
    4. Regulator ciśnienia paliwa trafił szlag i nie ma na listwie odpowiedniego ciśnienia.

    Najbardziej stawiam jednak na 1 albo 2, bo to by się zgadzało ż tym, że raz słychać pompę a raz nie słychać.
    Okej na początek przepraszam za długi brak odzewu.
    Co do pompy..
    Dzisiaj wyjąłem cały moduł z baku. Sprawdziłem wszystkie przewody czy nie są przetarte albo zaśniedziałe, nie są. Sama pompa działa za każdym razem gdy dostanie napięcie. Co do samego napięcia, podłączyłem miernik pod gruby brązowy przewód w kostce i pod fioletowo-czarny tej samej grubości. Na schemacie pokazuje że to te przewody zasilają pompę. Gdy włącze zapłon, napięcie się pojawia. Wyłączam zapłon czekam z 2 sekundy, ponownie włączam i napięcia brak. Gdy odczekam dłuższą chwilę napięcie znowu się pojawia. Czy to ma jakiś czas odnowienia, tak zwany cooldown? Czy powinno działać po tych załóżmy 2 sekundach.
    Dobra to po pierwsze. po drugie
    Sprawdziłem bezpieczniki miernikiem wszystko git (bezpiecznik 17 pod maską i 57? w bagażniku)
    Sprawdziłem przekaźnik w bagażniku od pompy (drugi od prawej jaskrawozielony) sprawdziłem go podłączając napiecie z aku pod wyjścia oznaczone numerami 55 i 56. Też działa, za każdym razem pstryka...
    Syfu w baku nie było żeby zatkać pompę (filtr paliwa był wymieniany z rok temu)
    Jakieś pomysły?
    Sprawdziłbym jakie napięcie jest na pomie podczas pracy silnika ale akumulator zdążył się rozładować, więc spróbuje ogarnąć jakiś prostownik i napiszę jak to wygląda podczas jazdy czy coś
    Ostatnio edytowane przez Koszulki ; 26-04-2024 o 16:39

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,235
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Przycinająca się pompa na zimno działa bez zarzutu. Ona przywiesza się po jakimś czasie pracy, kiedy się nagrzeje. Dlatego sprawdzane jej na krótko nie ma sensu. Ona nie kosztuje majątku, więc ją wymień i tyle.

    Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    13
    BMW
    BMW E38
    Skąd
    Niemce
    Blog
    5
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Przycinająca się pompa na zimno działa bez zarzutu. Ona przywiesza się po jakimś czasie pracy, kiedy się nagrzeje. Dlatego sprawdzane jej na krótko nie ma sensu. Ona nie kosztuje majątku, więc ją wymień i tyle.

    Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka
    Przyszła i dzisiaj nowa pompa. Tak jak przypuszczałem stara była raczej okej, auto teraz gaśnie około minutę po odpaleniu (na biegu jałowym). Do momentu zgaśnięcia chodziła normalnie, zero falowania obrotów czy dławienia się. objawy takie same. zgasła, kreci i nie odpala. Przy kręceniu rozrusznikiem słychać jak pompa pracuje więc już zostawię te nową. Idę teraz do pracy więc wieczorem podłączę komputer może coś się w końcu pokaże i dam znać, jak na razie może jeszcze jakieś pomysły? Czujnik walka rozrządu mam nowy, sprawdzę jeszcze ten od wału jak wyglądają przewody pod izolacją. Spróbuje też zerknąć czy ma w ogóle iskrę po takim incydencie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-10-2019, 18:45
  2. [silnik] E38 730d gaśnie podczas jazdy
    Przez biemdablju7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-10-2017, 19:08
  3. [elektryka] Auto gaśnie podczas jazdy!
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 20:47
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 21:38
  5. Xenon gaśnie podczas jazdy
    Przez MastaKleszcz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 05-02-2010, 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •