Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: E65 730D 06r

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2024
    Posty
    2
    BMW
    E65
    Skąd
    Kielce

    Post E65 730D 06r

    Witam,
    Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w diagnozie dlaczego mój samochód oszalał. (BMW e65 730D, 2006 rok. silnik M57N2, Skrzynia ZF6HP26)
    Ciężko stwierdzić z czym dokładnie jest problem ale postaram się opisać jak najlepiej potrafię, po opaleniu silnika gdy wbijam manetką D lub R czuć od razu że samochód zaczyna się wyrywać do przodu (film nr1) pierwszy taki przypadek wystpił po przejechaniu kilkunastu kilometrów podczas parkowania ciężko było zatrzymać samochód, po ponownym opaleniu po upływie 2 godzin dalej było czuć ciągnięcie ale dużo lżej lecz po przejechaniu kilku kilometrów zgaszeniu i opaleniu ponownym wszystko ustało. na drugi dzień również rano wszystko było w porządku a odpalając wieczorem znowu rwał się do przodu. Więc usterka potrafi się pojawiać i znikać. Dodam tylko że podczas jazdy nie ma żadnych negatywnych odczuć które wskazywałyby na zużyty konwerter momentu, testowane jazdą na najwyższym biegu i jak najniższych obrotach, nic się nie ślizga. Nie wykluczam uszkodzenia konwertera lub mechatroniki lecz wydaje mi się że gdyby to było to, to działo by się to cały czas a nie pojawiało i znikało, chyba że winna by była sama solenoida od zaworu lockup która działa kiedy się jej spodoba ale do tego również nie jestem przekonany ponieważ odkryłem coś co widać (film nr2) może uspokoić objawy. Na oczywiście odpalonym silniku i wciśniętym hamulcu i zaciągniętym ręcznym wbijam D odpuszczam hamulec i wciskam go jeszcze raz jak najdalej się da. Źle to trochę nagrałem ale postaram się objaśnić, gdy obroty są poprawne to hamulec jest wciśnięty jak najdalej się da gdy puszcze hamulec silnik się dusi i próbuje rwać do przodu a gdy wciskam ponownie hamulec wszystko się uspokaja. Oczywiście brak błędów które mogłyby nakierować z czym jest problem. Podobno zapchany DPF może dawać takie objawy lecz u mnie prawdopodobnie jest on pusty, nie otwierałem go lecz po oględzinach widać że był rozcinany a stukając w niego dźwięk zdradza pustą przestrzeń, a czujnik ciśnienia wstecznego pokazuje 0.
    Film nr1
    https://youtube.com/shorts/FvwvdDeFCjA
    Film nr2
    https://www.youtube.com/shorts/W***nFnbtyk
    Zapraszam do dyskusji i z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam Dominik.

    edit: link do filmu nr 2 jest cenzurowany z niewiadomych mi przyczyn, więc trzeba przejść z pierwszego filmu do 2 przez kanał.
    Ostatnio edytowane przez Doominik304 ; 10-01-2024 o 16:49

Podobne wątki

  1. [F01/02] F01 730d
    Przez dealer25 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 17-12-2018, 12:42
  2. [E38] e38 730d
    Przez macix w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-06-2016, 21:06
  3. E65 730D
    Przez Bezi w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 19:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •