Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [e38] IKE, LICZNIK , NCS, PROGRAMOWANIE

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2023
    Posty
    7
    BMW
    e38
    Skąd
    Kraków

    Post [e38] IKE, LICZNIK , NCS, PROGRAMOWANIE

    Witam, BMW e38 1996 m62b35 otóż nadal mam problem z licznikiem, wymieniłem licznik na inny - stare plecki wsadziłem w nowy licznik i nie podświetlają mi się kontrolki od biegów, nie podświetla tam się nic - natomiast jeżeli włożę plecki z tego licznika "nowego" biegi się podświetlają, przebieg jest inny i jest kropeczka obok przebiegu, nie działa również ekonomizer i obrotomierz...gdy robię test licznika za pomocą inpy wszystko działa, podświetla, wskazówki chodzą.

    błędy licznika:
    141 ATS sinal: telegram error or no telegram
    195 Signal TD ( engine speed )
    68 oil pressure

    Odpaliłem NCS Exper i podmieniłem plik LCS za pomocą NCS Dummy a pusty - ta kombinacja nic nie zmieniła.

    Mam jeszcze jedną myśl w głowie, możliwe że coś tutaj jest nie tak:
    Jeżeli łączę się za pomocą NCS'a z modułem EWS cały VIN się zgadza, końcówka VINU jest litera T
    Jeżeli łączę się za pomocą NCS'a z modułem IKE ( czyli te plecki licznika, o ile dobrze myślę ) to początek VINu jest WBA00000000DK31069P - czyli jakby VIN nie jest poprawnie wpisany przez te zera i inną końcową literę? GM/SA/VN zgadza się jedno z drugim.


    Jeszcze jedna sprawa, chciałbym wyprogramować lampkę z licznika o zużytych klockach - czujniki ucięte i zmostkowane, korek podmieniony i nadal pokazuje błąd hamulców ( klocków czy tam niskiego płynu hamulcowego ) oraz wyprogramować sprawdzanie świateł, mam żarówki ledowe, z tyłu i w środku, ringi ledowe, podświetlenie tablicy. i póki nie odpale samochodu to wszystko mryga a następnie po odpaleniu wali błędami żarówek.

    Trochę się rozpisałem i pewnie ciężko będzie wszystko załatwić w szybkim czasie, ale liczę na waszą pomoc, z góry dzięki i pozdrawiam.

  2. #2
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Nic nie zmienisz w module swiatel NCSem jesli vin sie nie zgadza z autem.

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2023
    Posty
    7
    BMW
    e38
    Skąd
    Kraków

    Post

    Witam ponownie, zaprogramowałem nowy moduł IKE, czyli nowe plecki licznika za pomocą pasofta i nadal występują te same błędy:
    141 ATS sinnal: telegram error or no telegram
    195 Signal TD ( engine speed )
    68 oil pressure

    Brakuje na liczniku podświetlenia biegów, jest czarno w tym polu gdzie powinno pisać który bieg, jest ustawiony prawidłowy zakres czyli steptronic, gdy wybiorę 5 biegową skrzynie bez steptronica to podświetla się to pole lecz nie pokazuje który bieg, wiec tutaj błąd gdzieś leży prawdopodobnie w skrzyni? w skrzyni nie pokazuje RPM out, jak to jest u was? wysyłam screen

    https://zapodaj.net/plik-fFWZ23hpxV
    Ostatnio edytowane przez krystianwrt ; 12-12-2023 o 09:06

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2023
    Posty
    7
    BMW
    e38
    Skąd
    Kraków
    Jest przełom w sprawie, między wiązką z silnika a wiązką wnętrza - na łączeniu kostek były 2 piny ułamane, polutowałem je i zgasły okładziny klocków ( czy tam mało płynu hamulcowego ) obroty i ekonomizer wróciły.

    Zmieniły się błędy w IKE na:
    8D EGS signal line disturbed - obstawiam że to wiązka z skrzyni biegów, nie pokazuje nadal na wyświetlaczu który aktualnie jest bieg (czarno tam gdzie to wszystko powinno być)
    44 Oil pressure sensor - czy to będzie przy misie olejowej czy przy filtrze oleju problem?

    W LCM (moduł świateł?) teraz wali błąd:
    59 Transmission failsafe program - pojawia się teraz błąd w zegarze że niby skrzynia w trybie awayjnym? jeździ normalnie.

    I ostatnia sprawa, to panel klimatyzacji i klima:
    8B [169] Output thermostat czy gdy jest ten błąd klima nie załączy się?

Podobne wątki

  1. [elektryka] Programowanie kluczyków w e65
    Przez mała233 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 10:16
  2. [elektronika] Programowanie PCF7936
    Przez ratovnik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-04-2014, 13:52
  3. [elektronika] Programowanie zegarów
    Przez Zdzira 850I w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 10:39
  4. [diagnostyka] programowanie DIS
    Przez wm w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-03-2010, 07:42
  5. programowanie w kompie
    Przez pudziann w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-11-2009, 17:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •