Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: 740dx Dynamic Drive Błąd 480C3D

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    57
    BMW
    740 D. F01
    Skąd
    Biała Podlaska

    740dx Dynamic Drive Błąd 480C3D

    Witam wszystkich. Jak w tytule sprawa dotyczy ww błędu. Pompa dynamic drive była wymontowana 8 miesięcy bo tyle trwał remont silnika. Po zamontowaniu pociekła. Mechanik powiedział że to od nieużywania. Rozebrał pompę wyczyścił z nalotu i przestała cieknąć. Ale po zamontowaniu pojawil się komunikat " podwozie jedź wolno" po odczytaniu błędów programem bimer tool pojawił się ww błąd. Ktoś wie jak to ugryźć? Dodam że nie była robiona adaptacja systemu DynamicDriwe, a auto stało rozebrane 8 miesięcy bez silnika
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 28-04-2024 o 10:59

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    W pierwszej kolejności upewnij się, że wiązka do zaworu na pompie jest podłączona i sprawna. Możesz użyć żarówki 12v 5W aby sprawdzić czy jest sygnał sterujący. Jeśli tu będzie ok to pozostaje weryfikacja samego zaworu pompy, lub ewentualny błąd w jej poskładaniu na co ja osobiście bym tutaj postawił. Pozdrawiam.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    57
    BMW
    740 D. F01
    Skąd
    Biała Podlaska
    Wiązka wygląda na sprawną. Czy ten zawór da się dokupić czy występuje tylko razem z pompą?

    Wysłane z mojego SM-N986W przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    131
    BMW
    K100RS, E65 730D
    Skąd
    ZKL
    Cytat Zamieszczone przez marsob251 Zobacz posta
    Czy ten zawór da się dokupić
    Tak, BMW 13517797875
    Pozdr.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2023
    Posty
    6
    BMW
    F01 730d
    Skąd
    Croatia
    Try to see if dumpers are connected. If 1 dumper wire is bad than Dynamic drive foult appears. You can see when you turn wheel and on amortizer you have sensor and wire. See is it plugg in ok. On all 4 wheels

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    57
    BMW
    740 D. F01
    Skąd
    Biała Podlaska
    Wznawiam temat.
    Problem sam zniknął i znowu powrócił. Kod błedu 480C3D mówi o zaciętym suwaku zaworu ECO pompy tandemowej. Chodzi tam o zbyt niski pobór oleju ze zbiornika, przez zakłócenie otwarcia zaworu. o ile dobrze rozumiem. Najpierw chcę wykluczyć usterkę elektryczną. I tu mam dwa pytania; tj. Jakie jest prawidłowe napięcie zasilania cewki tego zaworu, bo napiecie zmierzone na przewodach zasilających ową cewke to u mnie zaledwie 3.6v. Dodatkowo masa jest dopiero po zapłonie a napięcie pojawia sie dopiero po uruchomieniu silnika. Jak sptawdzic prawidłowość dzialania tego zaworu? No i nr. części BMW który mi podrzuciłeś 13517797875 według google to zawór pompy paliwa, chodz łudząco przypomina ten z pompy dynamic drive

    Wyglądają na prawidłowo podłączone. No i taka sytuacja generowała by jakis dodatkowy błąd. A takiego nie ma

    Cytat Zamieszczone przez SkeYT Zobacz posta
    W pierwszej kolejności upewnij się, że wiązka do zaworu na pompie jest podłączona i sprawna. Możesz użyć żarówki 12v 5W aby sprawdzić czy jest sygnał sterujący. Jeśli tu będzie ok to pozostaje weryfikacja samego zaworu pompy, lub ewentualny błąd w jej poskładaniu na co ja osobiście bym tutaj postawił. Pozdrawiam.
    Witam po jakimś czasie. Problem sam zniknął i znowu się pojawił. Nie sprawdzałem żarówką ale miernik pokazuje mi na przewodach zasilających cewkę tylko 3.6v. Powinno tak być? Jakim napięciem powinna byc zasilana ta cewka? U mnie jest masa ddopiero po właczeniu zapłonu,a po uruchomieniu silnika napiecie na przewodach zasilających tylko 3,6v. Nie mozna też zrobić adaptacji; po 20sekundach pojawia się komunikat ze jest za małe ciśnienie na przedniej osi.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 03-05-2024 o 14:29

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] Dynamic drive inacative błąd na żółto
    Przez Radekk w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-01-2020, 03:41
  2. [zawieszenie] Dynamic Drive Błąd
    Przez Karlos730d w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-09-2019, 06:55
  3. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 27-12-2018, 17:55
  4. [zawieszenie] Błąd Dynamic Drive
    Przez Drato w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-11-2016, 14:50
  5. błąd 5D4C security valve w dynamic drive e65
    Przez marian_wrc w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 20:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •