Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 121

Wątek: [e32] siódemki by sz4l0ny

  1. #111
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez e32maciek Zobacz posta
    upolowałeś coś ciekawego ostanio?
    Coś tam zbieram - jak zawsze.
    W tym roku udało się zrobić więcej mechaniki przy aucie, niż kiedykolwiek wcześniej. Przygotowania trwały jednak dość długo bo jakieś 3 lata.

    Jednak w kontekście trendu na forum - kupowania rarytasów i ciężko dostępnych teili do aut, które za chwile lądują na allegro - nie przykładam się do tego, nie będę w tym uczestniczyć oferując jakiekolwiek rzeczy na sprzedaż i ogólnie nie zamierzam odkrywać kart w tej grze.

    Ze spokojem patrze na kolejne forumowe e32, które u swoich kolejnych właścicieli "miały dożywocie", były kolekcjonerskie, "nigdy nie do sprzedania", na żółtych blachach itp. - lądują jedna po drugiej w ofertach na sprzedaż.
    Utwierdza mnie to w przekonaniu, że jest to gra niełatwa, często wymagająca poświęceń i wyrzeczeń, w większości finansowych, ale pochłaniająca też ogrom czasu, energii i starań.

    Większość zdjęć przepadła przy przeprowadzce, ale może kiedyś...

    Dla tych, którzy mimo przeciwności nie pozbyli się starych BMW, a swoją pasję realizują również poza zakupami na allegro, wrzucam to:

    http://www.stanceworks.com/2012/05/t...ory-preserved/

    Kolekcjoner z południowej Kalifornii, prywatnie, z zastrzeżeniem zachowania anonimowości i jak sądzę "nic nie jest na sprzedaż" :D
    Ostatnio edytowane przez sz4l0ny ; 19-06-2012 o 22:25
    Czarne e32 w benzynie!


  2. #112
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15
    kolekcja naprawdę świetna, mógłbym tam zamieszkać :)

    masz rację, że pisałem "ma u mnie dożywocie i nie jest na sprzedaż" jednak jeśli jest okazja mieć coś unikatowego a nie stać mnie na remont dwóch wielce wymagających aut więc jest decyzja jaka jest ale drugie auto będzie lepsze.
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

  3. #113
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Pierwsza aktualizacja od 4 lat - obiecałem sobie kiedyś nie wrzucać nic więcej odnośnie swoich projektów.

    Minęły 4 długie lata, większość znajomych posiadających e32 dawno się ich pozbyła, zmieniając obiekt zainteresowań na mniej niewdzięczne pojazdy.

    Przez ten czas otarłem się o kilka projektów opiewających od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy, gasnących wraz z zapałem właścicieli, jednocześnie dłubiąc własny, sporadycznie, zwykle nocami, czasem do bladego świtu, czasem z pomocą przyjaciół nadwyrężających bardzo napięty harmonogram między rodziną i pracą.

    Po 8 latach dłubania i zabawy z moim czarnym zglebionym 730i, przekroczyłem próg forumowych handlarzyków, jedno sezonowych zajawkowiczów i "projektów na dożywocie" lądujących w zimie na allegro i zrealizowałem kilka ruchów, które od zawsze obiecywałem sobie w e32.

    Dużo wyrzeczeń (i utratę zajebistego kombi) kosztowało mnie posadzenie e32 na dedykowanym gwincie, całkowicie poza konkurencją z rodzaju Ta-teh Ta-Tesco, MTS i inny krzak. Udało się zdobyć gwint pozwalający na regulację wysokości bez ingerencji w naprężenie sprężyny, co jest mega usprawnieniem dla każdego maniaka zawieszki.
    Do tego camber i pillowball po raz pierwszy w e32, sprowadzene jako pierwszy taki zestaw w PL.

    Podmianka zawiasu po 8 latach jazdy na regulowanym Koni i kilku eksperymentach z zawieszką z E34 i FK automotive.

    Jest to więc pierwszy taki zestaw na forum i pierwsze E32 na tym gwincie w Polsce.

    Dla wszystkich którzy chcieliby zrozumieć różnice między zwykłym gwintem regulowanym wysokością/naprężeniem sprężyny, generalnie służę dobrym słowem.

    Różnice między zwykłą kolumną McPherson e34 z niską poduszką a długością kolumny gwintu wrzucam do porównania:



    Pierwsze e32 w PL posadzone na dedykowanym camber plate z pillow ball w moim wydaniu:



    Wszystkim którzy mieli by ochotę się zb*ld00pić, zapowiadam że nie konkuruję z tutaj nikim, wiem że jest kilka e32 na innym gwincie poskładanych w PL, jednocześnie swoje auto robie bez proszenia się kogokolwiek o cokolwiek, bez słabych koneksji i zależności.

    Nie znam nic lepszego od starej, czarnej siódemy na glebie.

    Jest jeszcze kilka opcji które chcę zrealizować w e32, gdzieś pomiędzy zlotami a weekendowym szlifem podłużnic o glebe, także do spotkania kiedyś na forum!

    ... Pozdro!



    Edytuj posty!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 06-02-2016 o 13:19
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #114
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    O proszę jednak żyjesz :-) Liczę na to że uda się zobaczyć to wszystko na żywo w tym roku na Zlocie :-)
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  5. #115
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,


    gwint bardzo podobny do mojego - nawet optycznie.

    Możliwe ze składany w tej samej fabryce co BC Racing.


    Jakiej twardości sprężyny wziąłeś na przód ?

    Pochwal się fotkami na aucie jak to poskładasz.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #116
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    256
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/KR

    Post

    Widziałem na tegorocznym Germanfeście, niepozornie schowane wśród tłumu, wprawne oko wychwyciło bliską sercu linię. Pozdrawiam !
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  7. #117
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    763
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    sz4l0nego kolegi to już dawno nie widziałem, słyszałem. Gratuluję wytrwałości z czarną.

  8. #118
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Dzięki za słowa odnośnie wytrwałości, zwłaszcza od Was!

    Od 2008 roku niedługo minie 10 lat, auto nigdy nie zawiodło, choć zawiodło wszystko poza nim, dlatego wciąż jest ze mną.

    Gwint i camber przejeździły na tym aucie już cały sezon zlotowy 2016, nie miałem wcześniej pojęcia co znaczy tak niskie i zarazem ciężkie auto.

    Większość uważa że jest to Air Ride...



    Ostatnio edytowane przez sz4l0ny ; 21-03-2017 o 02:07
    Czarne e32 w benzynie!


  9. #119
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    763
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Będziesz na germanfest w czerwcu?

  10. #120
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Po krótkiej 2 letniej przerwie pora odkopać temat najniższego e32 na forum.
    Widzę ze kilku graczy wypadło z gry, reszta ma się dobrze, kilka postaci było widzianych na zlotach ;)

    Dalsze dzieje tego e32 oraz kilku innych można zobaczyć na profilu @the.junkyard.hack

    Ostatnio edytowane przez sz4l0ny ; 19-10-2019 o 01:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •