Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Wątek: Bmw E-65 nie działa skrzynia biegów

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    29
    BMW
    E 65
    Skąd
    kostrzyn

    Post Bmw E-65 nie działa skrzynia biegów

    Przede wszystkim to witam wszystkich na tym forum bo jestem nowy.Kupiłem miesiac temu BMW serii 7 z 2004 roku z silnikiem 3.0 diesel i automatyczną skrzynią biegów.W piątek gdy byłem na zakupach to pod sklepem autko mi juz nie ruszyło z miejsca ,silnik normalnie odpalił lecz żaden bieg się nie załączył,dzwoniłem do kolegi kazał mi podciągnąc czerwony sznurek do rozblokowania auta,znalazłem tą klapke z której wyskoczył ten sznurek pare razy go pociągnąłem,kilka krotnie zgasiłem auto trwało to około godziny i gdy straciłem nadzieje nagle bieg wskoczył i udało mi się dojechać do domu,gdy zgasiłem pod domem juz nigdzie nie pojechał mimo takich samych czynności.Nie znam sie na BMW ,ale wjechałem na kanał nagrzałem skrzynie dopełniłem olej,brakowało koło 0,4 ltr,sprawdziłem w okrągłej kostce czy napiecie i masa są,wszystko jest,resetowałem skrzynie na zapłonie wciskając pedał gazu na 25 sek.,co nic nie dało.Skrzynia przed tym chodziła idealnie,bez szarpniec czy jakich kolwiek oznak wad.Mam program impa stary z 2007 roku bo kiedys nastawnik ustawiałem koledze to sobie zainstalowałem na komputerze,lecz impa łaczy sie tylko z silnikiem,jesli chodzi o BMW E-65 to w programie jest do wyboru jedna skrzynia z którą sie nie łączy,program po angielsku wiec za duzo to ja nie rozumie a nie chce czegos zepsuc za pomoca prób i błędów,może ktoś mi cos mądrego poradzi ,może ktos miał taki przypadek i sie z nim uporał,bardzo prosze o pomoc ,będe wszystko robił i sprawdzał według waszych wskazówek,jest to moje pierwsze BMW ,zawsze miałem inne marki z którymi nie miałem problemu i zawsze sam sobie je robiłem a teraz potrzebuje waszej pomocy,dziękuje.
    Ostatnio edytowane przez viansa2003 ; 24-04-2018 o 13:51 Powód: błąd

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9
    Po pierwsze nie da się tego czytać....
    Po drugie jak pisałem wczesniej - zwróć bubla bo Ci ktoś sprzedał z padniętą skrzynią (wada ukryta).
    Jak nie chcesz to jedź do specjalistycznego zakładu aby podłączyli komputer i sprawdzili, bo E65 to jednak nie jest VW Golf 3.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    29
    BMW
    E 65
    Skąd
    kostrzyn

    Post

    Cytat Zamieszczone przez kubosh Zobacz posta
    Po pierwsze nie da się tego czytać....
    Po drugie jak pisałem wczesniej - zwróć bubla bo Ci ktoś sprzedał z padniętą skrzynią (wada ukryta).
    Jak nie chcesz to jedź do specjalistycznego zakładu aby podłączyli komputer i sprawdzili, bo E65 to jednak nie jest VW Golf 3.
    Nie pytałem o mądrzenie sie tylko o porady więc po co się udzielasz,nie masz pojęcia co do usterki to po co piszesz!?

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Cytat Zamieszczone przez viansa2003 Zobacz posta
    Nie pytałem o mądrzenie sie tylko o porady więc po co się udzielasz,nie masz pojęcia co do usterki to po co piszesz!?
    Witamy na forum. Nie ma się co bulwersować, bo faktycznie narobiłeś byków, że aż w oczy razi ;)

    Linka, o której dostałeś info od kumpla służy do odryglowania awaryjnego skrzyni, aby można było holować auto, więc raczej zbieg okoliczności, że Ci to pomogło. Spróbuj ogarnąć inpę tak, żeby się podłączyć pod skrzynię. Na tę chwilę zacząłbym od tego, bo może akurat przyczyna się sama odnajdzie. Według opisu który dałeś, to ja bym typował uszkodzoną manetkę, ale bez dobrej diagnostyki, to jak wróżenie z kryształowej kuli.

    Spróbuj też przeszukać forum, bo możliwe, że były już podobne przypadki.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Też obstawiam uszkodzoną dźwignię biegów przy kierownicy tak jak @Damned sugeruje wyżej a linka tzn sznurek to na pewno Ci nie pomógł. :)
    Mimo wszystko zainstaluj sobie ISTA ,bo bez diagnostyki to E65 raczej nie ogarniesz. Jak nie umiesz albo itd itd to jedź gdzieś na porządną diagnostykę bo do niczego nie dojdziesz.
    Jak koledzy już wyżej wspomnieli e65 to nie golf III więc sam rozumiesz .
    Niestety ,ale za taką formę pisma jakie zaprezentowałeś to będziesz bity, a jak się nie poprawisz to Ci nawet nagrodę dają.
    Nie stresuj się . Damy radę ogarnąć Ci to auto tylko musisz sam sobie chcieć pomóc.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    29
    BMW
    E 65
    Skąd
    kostrzyn

    Post

    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Też obstawiam uszkodzoną dźwignię biegów przy kierownicy tak jak @Damned sugeruje wyżej a linka tzn sznurek to na pewno Ci nie pomógł. :)
    Mimo wszystko zainstaluj sobie ISTA ,bo bez diagnostyki to E65 raczej nie ogarniesz. Jak nie umiesz albo itd itd to jedź gdzieś na porządną diagnostykę bo do niczego nie dojdziesz.
    Jak koledzy już wyżej wspomnieli e65 to nie golf III więc sam rozumiesz .
    Niestety ,ale za taką formę pisma jakie zaprezentowałeś to będziesz bity, a jak się nie poprawisz to Ci nawet nagrodę dają.
    Nie stresuj się . Damy radę ogarnąć Ci to auto tylko musisz sam sobie chcieć pomóc.
    Dziękuje za odpowiedzi,czy macie moze stronki gdzie pobiore programy do diagnostyki do mojego samochodu ?,czy istnieją jakieś wady w tym aucie jak.np zamoknięcie sterownika ,przecieranie kabli itd.?

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez viansa2003 Zobacz posta
    Dziękuje za odpowiedzi,czy macie moze stronki gdzie pobiore programy do diagnostyki do mojego samochodu ?,czy istnieją jakieś wady w tym aucie jak.np zamoknięcie sterownika ,przecieranie kabli itd.?
    Jeżeli się okaże uszkodzona manetka to kupisz za parę złotych https://allegro.pl/kategoria/motoryz...h=seng-v6-b118
    Tu masz wszystko co potrzebujesz do instalacji ISTA
    http://7er.pl/showthread.php/46844-I...highlight=ista
    Ostatnio edytowane przez miro ; 24-04-2018 o 15:08

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    29
    BMW
    E 65
    Skąd
    kostrzyn
    Dzisiaj zrobiłem diagnostyke inpa i wywaliło mi błąd
    50 sine
    29 dsc
    niby tasma przy kierownicy a drugi sine to nie wiem co to jest,raczej chyba ze skrzynia nie ma nic wspólnego?

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Fajnie ,tylko wg mnie to nie są kody błedów. Wklej screeny to będzie najpewniejsze.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    29
    BMW
    E 65
    Skąd
    kostrzyn

    Post

    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Fajnie ,tylko wg mnie to nie są kody błedów. Wklej screeny to będzie najpewniejsze.
    wiec tak,to udało mi sie wykasowac
    i wreszcie udało mi sie połączyc ze skrzynia;-)
    i jest problem bo inpa nie znalazła zadnego błędu pisze
    Job Status okay
    no error found
    wchodziłem dalej
    selenoid valve
    sv1 off
    sv2 off
    sv3off
    sv4off
    torgue converter clutch closed
    Gear conditions
    Tip+pin ON
    Tip +left pin off
    Tip+right pin off
    M slot pin
    mruga on i off

    system conditions
    position of P button
    switch not pressed
    gear position P
    type of gear change error
    position of S button
    switch not pressed
    selected gear
    g,gear

Podobne wątki

  1. Automatyczna skrzynia biegów nie zmienia biegów
    Przez marco84 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-11-2017, 03:00
  2. [skrzynia] skrzynia biegów
    Przez bonou2 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-12-2016, 17:58
  3. Skrzynia biegów 750
    Przez Rataj w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-04-2008, 08:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •