Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Problem z rejestracją Anglika brak kategori pojazdu M1 w dowodzie V5C

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe

    Post Problem z rejestracją Anglika brak kategori pojazdu M1 w dowodzie V5C

    Mam problem z zarejestrowaniem auta przywiezionego z Angli. Brak jest wpisu w dowodzie rejestracyjnym angielskim V5C w pozycji J powinno być kategoria M1. Jak to załatwić? Może ktoś to przerabiał? Kategorie pojazdów była wprowadzone w 2007 roku w uni europejskiej a pojazd jest z 1996 roku. Jak ten problem rozwiązać diagnosta powiedział, że nie może zrobić przeglądu bo nie ma kategorii M1 która mówi że pojazd jest osobowy i ma nie więcej niż 8 miejsc. Proszę o pomoc nie chcę sprzedawać auta na części, chyba by mi serce pękło. Jak mam udowodnić że pojazd jest osobowy od ponad 20 lat w naszym Pięknym Kraju.

  2. #2
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,119
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Skoro mieszkasz w UK to wal do DVLA zeby wystawili ci nowy V5
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe

    Post

    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Skoro mieszkasz w UK to wal do DVLA zeby wystawili ci nowy V5
    No właśnie wróciłem do naszego pięknego kraju. To jest kolejny pretekst by utrudnić rejestrację aut z kierownicą po prawej stronie. Szukam wyjścia z sytuacji by zalegalizować mój samochód w tym kraju. Wiem i rozumiem względy bezpieczeństwa ale wielokrotnie jeździłem polską ciężarówka po uk i w Polsce też sobie radzę i nie chcę zmieniać i przerabiać auta bo zależy mi na jego oryginalności a samochód ma bardzo mały przebieg i nie chce by wylądował na części.
    Ostatnio edytowane przez Kriss88 ; 21-04-2018 o 23:29

  4. #4
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Sprawdź na stronie DVLA czy możesz pobrać wniosek na wyrobienie wtórnika. Niech jakiś znajomy z UK to załatwi i przyśle Ci nowy dowód.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Z jednej strony rozumiem Twój sentyment do autka ale z drugiej strony jestem wielkim przeciwnikiem rejestracji tego kalectwa w Polsce tak ,że nie obraź się ale jestem za jak największymi utrudnieniami z dopuszczeniem ich do ruchu.
    Przerób go na kierę z lewej strony i przynajmniej będzie to przypominało auto. E38 tanio przerobisz, a jako angol i tak nigdy nie będzie miał większej wartości.
    Przemyśl to.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Nasz kraj jest piękny, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Nawet taka sprawa jak kierownica po lewej stronie jest piękna (nie jak w pogańskiej UK). Jeżeli jest tak jak piszesz i auto masz fajne, zadbane i masz sentyment to też bym przerobił to po "naszemu". Po części zgadzam się kolegą powyżej co do rejestracji, ale to już zupełnie inny temat. Ja mam zwykłe 728 i też lubię ten samochód bardzo. Tak to jest z e38 :)

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Spróbuj jechać na inną SKP do innego diagnosty ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Z jednej strony rozumiem Twój sentyment do autka ale z drugiej strony jestem wielkim przeciwnikiem rejestracji tego kalectwa w Polsce tak ,że nie obraź się ale jestem za jak największymi utrudnieniami z dopuszczeniem ich do ruchu.
    Przerób go na kierę z lewej strony i przynajmniej będzie to przypominało auto. E38 tanio przerobisz, a jako angol i tak nigdy nie będzie miał większej wartości.
    Przemyśl to.
    No właśnie a jaka ma wartość w Polsce 750iL z udokumentowanym przebiegiem 160 000 km? Przekładka obniży wartość auta. Gdybym przywiózł jakieś pospolite auto nie miałbym sentymentów. Ale znalazłem światełko w tunelu jak się uda to załatwić pochwale się na forum może ktoś też będzie zainteresowany.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez Kriss88 Zobacz posta
    Ale znalazłem światełko w tunelu jak się uda to załatwić pochwale się na forum może ktoś też będzie zainteresowany.
    Ja na pewno

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe
    Dla wszystkich zainteresowanych. Należy się udać na stacje diagnostyczna gdzie jest rzeczoznawca samochodowy i nie ma problemów ze zrobieniem przeglądu. Temat do zamknięcia.

Podobne wątki

  1. Co po nowym roku z rejestracją pojazdu z zagranicy? Brak opłaty recyklingowej
    Przez Supermen w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17-05-2016, 12:50
  2. Złomowanie pojazdu a brak OC
    Przez wilk9585 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 10:37
  3. Zgubione dokumenty jeszcze przed rejestracją...
    Przez deim-s w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-04-2011, 20:11
  4. błąd w dowodzie
    Przez lionix w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 19:25
  5. [navi] problem z lokalizacją pojazdu
    Przez Wiktor w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-03-2010, 09:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •