Poka¿ wyniki od 1 do 7 z 7

W±tek: Problem z prze³±czaniem a gaz i wkazówk± PB

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2018
    Posty
    24
    BMW
    BMW E38 740i
    Sk±d
    Wielkopolsa

    Angry Problem z prze³±czaniem a gaz i wkazówk± PB

    Witam serdecznie,

    Jeszcze nie zd±¿y³em przedstawiæ mojej e38 a ju¿ mam kilka problemów :)

    M60B40 + LPG STAG300-4

    Pierwszy problem to taki, ¿e zazwyczaj po prze³±czeniu na LPG ¶mierdzi mi paliwem w aucie.
    Podczas jazdy na gazie wskazówka od paliwa zaczyna opadaæ jakbym jecha³ na PB a po przekrêceniu kluczyka nie wraca i wygl±da na to ze albo pali lpg + bp albo gdzies paliwo ucieka z racji tego, ze czuæ w aucie. Pistolet podczas tankowania pb odbija co chwile jakby by³ zapowietrzony bak ...


    S± te¿ problemy z prze³±czaniem na gaz - bo jak chce siê przel±czyæ automatycznie to nie prze³±czy siê tylko zaczyna pikaæ 4 razy po 3 sygna³y i dioda szybko miga tak jakby nie by³o gazu. Trzeba przejechaæ ok 10-15km i dopiero wtedy prze³±czy siê na gaz jak wy³±czê i w³±czê przycisk od LPG.
    Jak odpalê auto awaryjnie na gazie to co jaki¶ czas pika 3 razy - 3 d³ugie sygna³y. Awaryjnie odpala po ok 5sek. (krêci >odpali>zgasnie>znowu kreci i za 2 razem silnik chodzi)

    Kto¶ co¶ poradzi bo nie do¶æ, ¿e jezdze na gazie to mi paliwo ucieka - to nie to chodzi przeciez
    Do gazownika mogê jechaæ dopiero za tydzieñ bo jestem w delegacji - tak¿e jak kto¶ co¶ poradzi bêdê wdziêczny :)

    Pozdrawiam

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Sk±d
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Je¶li ¶mierdzi paliwem to sprawd¼ w±¿ powrotny (prawa strona). Odno¶nie baku to mo¿e ¼le wk³adasz pistolet. Jakby¶ mia³ niedro¿ny zawór odpowietrzaj±cy to bak siê "zasysa do ¶rodka" i przy otwieraniu wlewu s³ysza³by¶ syczenie, wynikaj±ce z wyrównania ci¶nieñ. Dla spokojno¶ci wymieñ ten filtr wêglowy albo chocia¿ zdemontuj i sprawd¼ czy jest dro¿ny. To ¿e pierwsze prze³±czenie jest nieskuteczne wynika albo z ustawionej zbyt niskiej temperatury prze³±czania albo masz pomiêdzy reduktorem a dolotem jakie¶ nieszczelno¶ci i gez w nocy siê ulatnia.

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2018
    Posty
    24
    BMW
    BMW E38 740i
    Sk±d
    Wielkopolsa
    A przez ten w±¿ mo¿e uciekaæ paliwo mimo, ze nie mam plam pod autem ? I jak sie do niego dostaæ ? Odno¶nie tankowania, fakt, inaczej wk³adam pistolet i jako¶ tam leci.

    Mówi±c dolot masz na my¶li od reduktora do wtrysków ? Ostatnio podokrêca³em obejmy na przewodach gumowych - jedna przy reduktorze mia³a luz, ale nic to nie zmieni³o.
    Dodam te¿, ¿e benzyn± wydaje mi siê, ¿e ¶mierdzi tylko wew. auta i jakby z nawiewu.
    Co do odpalania awaryjnego - nie odpale awaryjnie na gazie tez dopóki nie zrobiê kilku km.

    Co do filtra wêglowego - za co on jest odpowiedzialny ?
    Sory za g³upie pytania, ale to jest moje pierwsze BMW i jeszcze nawet nie mia³em kiedy tego auta poznaæ.

    Pozdrawiam

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Sk±d
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Skoro nie ma plam pod autem tzn. ¿e to nie paliwo cieknie. Sprecyzuj jeszcze czy ¶mierdzi paliwem czy spalinami, bo je¶li spalinami to mo¿e byæ te¿ walniêta odma (co w M60/62 nie jest rzadko¶ci±) + nieszczelna która¶ guma na niej, a to ju¿ bêdzie zapach spalin/oleju.

    Mówi±c dolot mam na my¶li kolektor dolotowy, a wiêc po drodze masz wê¿e, filtry i wtryskiwacze LPG. Podjed¼ na w³±czonym gazie na jak±¶ SKP i popro¶ o zbadanie szczelno¶ci uk³adu. Oni maj± do tego specjalne urz±dzenia.

    Filtr wêglowy jest odpowiedzialny za oczyszczanie powietrza z cz±stek Pb, a ulatniaj±cego siê ze zbiornika paliwa przez zawór odpowietrzaj±cy. Niby taka ekopierdo³a, ale jak jest niedro¿ny to w baku robi siê podci¶nienie i mo¿e to prowadziæ nawet do os³abienia mocy silnika.

  5. #5
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2018
    Posty
    24
    BMW
    BMW E38 740i
    Sk±d
    Wielkopolsa
    Na 100 ¶mierdzi benzyn± - w dodatku tylko wewn±trz auta a nie na zewn±trz.
    Zapach bardziej daje siê wyczuæ z ty³u czy te¿ bardzej od strony pasa¿era z przodu ni¿ kierowcy.
    W 4 dni uciek³o mi 10L benzyny mimo, ¿e na benzynie zrobi³em max 5-10km.
    Po ka¿dym przekrêceniu kluczyka benzyny by³o coraz mniej wg. wskaznika.

    Posprawdza³em przy kolektorze dolotowym i wszystkie opaski na wê¿ach szczelnie ciasno siedz±, ale fakt faktem mo¿e akurat jest gdzie¶ po drodze nieszczelno¶æ - jutro jadê do gazownika i zobaczymy czy co¶ zdzia³a.

    Pozdrawiam

  6. #6
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Sk±d
    ONA --> DW
    Blog
    1
    No to jak z ty³u to mo¿e w³a¶nie jest gdzie¶ na po³±czeniu baku, przewodów i filtra jest nieszczelno¶æ, skoro pachnie z ty³u.

    Co do wskazówki to siê nie sugeruj, bo ona nie wskazuje stricte ilo¶ci, a jej wskazanie uzale¿nione jest m.in. od stylu jazdy i aktualnego zu¿ycia.

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Prezeslaw
    Do³±czy³
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Sk±d
    Warszawa
    Mi ¶mierdzia³o paliwem w aucie przez nieszczelno¶æ przy samej pompie paliwa. Zdejmij kanapê, dostañ siê do pompy (za pasa¿erem), niech kto¶ przekrêci kluczyk, a Ty patrz, czy nie cieknie.

    Je¶li jedziesz na LPG a wskazówka poziomu paliwa spada, jakby¶ jecha³ na benzynie, to najprawdopodobniej masz uwalony p³ywak (w tym samym miejscu, co pompa paliwa, tylko za kierowc±). U mnie w trasie na LPG potrafi³ pokazaæ, ¿e zjad³em ca³y bak paliwa i ju¿ nic nie ma. Po d³u¿szym postoju co¶ tam pokazywa³, ale po przeja¿d¿ce znów wskazówka lecia³a na twarz. Kupi³em u¿ywkê chyba za 30 z³ i jest git.
    To co, ¿e diesel? Pewnie ¶wiece zalane;)

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-12-2014, 23:42
  2. [audio/video] Logic 7 - problem z gosnikiem/glosnikami - dziwny problem...
    Przez baran13 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-06-2014, 00:25
  3. Problem z prze³±czaniem
    Przez rastaomlet w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-07-2012, 20:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •