Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: potwierdzenie oryginalności zderzaka przedniego nr części

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    20
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Wodzisław Śląski

    Post potwierdzenie oryginalności zderzaka przedniego nr części

    Dobry dzień, zapytanie mam do Was Panowie odnośnie zderzaka przedniego. Ostatnio miałem przygodę z sarną przy czym ucierpiał mój zderzak, w związku z tym chcąc kupić nowy przeszukałem allegro, pomiędzy popękanymi używkami udało mi się znaleźć nowy niepomalowany, niby oryginalny zderzak (wg. zapewnień sprzedawcy - 100%). Zderzak dzisiaj do mnie dotarł i pojawia się pytanie czy aby na pewno jest on oryginalny. Moją ciekawość wzbudził nr części: 51.11-8 125 302 którego również wrzucam zdjęcie (https://zapodaj.net/cb9b53f527c8d.jpg.html) W realoem taki numer części nie istnieje a po wpisaniu w wyszukiwarce znalazłem tylko niemiecką aukcję ze zderzakiem z dokładnie tym samym numerem części (link: https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-...95501-223-7649 ). Jestem umówiony już do lakiernika a nie chciałbym żeby się okazało że kupiłem zamiennik w cenie oryginału i obawiam się złego spasowania. Zatem, czy ktoś orientuje się o co tutaj chodzi? czy przypadkiem obok nr części nie powinno być loga BMW? Tym bardziej podejrzane wydaje się to że prawdopodobnie zderzaki te nie są już produkowane, więc skąd ten się wziął? Zdjęcie zderzaka w całości - https://zapodaj.net/27601d6b7c343.jpg.html Bardzo proszę o pomoc osoby zorientowane w tej kwestii i z góry dzięki za poświęcony czas.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Mam zdemontowany oryginalny zderzak-jutro zerkne jak to wygląda od wewnątrz.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    20
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Super, jakbyś mógł zrobić zdjęcie byłbym bardzo wdzięczny. Kojarzę że na każdej części BMW jaką do tej pory widziałem obok numeru znajdowało się logo bmw, dziwne żeby w przypadku zderzaka było inaczej.

  4. #4
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez Yorgi Zobacz posta
    Super, jakbyś mógł zrobić zdjęcie byłbym bardzo wdzięczny. Kojarzę że na każdej części BMW jaką do tej pory widziałem obok numeru znajdowało się logo bmw, dziwne żeby w przypadku zderzaka było inaczej.
    To nie jest nr.oem zapłaciłeś 2400zł bo tyle kosztuje goła skorupa oem ?


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    20
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Nie zapłaciłem 2400zł z tym że sprzedawca obiecywał że zderzak jest oryginalny, stąd moje pytanie. Poza tym jestem ciekaw jak wygląda oznaczenie oryginalnego zderzaka.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    20
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Temat postarałem się rozpatrzyć we własnym zakresie wysyłając maile i kontaktując się ze sklepami specjalizującymi się w sprzedaży części do BMW, oraz pobliskim Dealerem BMW. Odpowiedzi które uzyskałem pozwalają stwierdzić że prawdopodobnie (o dziwo) jest to oryginalna część produkowana przez BMW (100% pewności nigdy nie będę miał). Zderzak został przywieziony z ASO w Belgii (data produkcji o ile dobrze pamiętam sięgała 2001 roku), idealnie pasuje i ma dokładnie takie same oznaczenia jak zderzak który pierwotnie był zamontowany w moim aucie. Inny niż aktualnie figurujący w BMW ETK numer katalogowy umieszczony na części wyprodukowanej kilka lub kilkanaście lat temu jest podobno sytuacją normalną i niekoniecznie musi świadczyć o tym, że nie jest to zderzak oryginalny. Logo BMW natomiast aktualnie występuje na każdej części, jednak kiedyś podobno nie było to takie oczywiste i zdarzały się części jego pozbawione. Informacje które tutaj przedstawiłem zostawiam gdyby przypadkiem ktoś miał podobny problem, nie są to może informacje 100% pewne, ale mi wystarczają żeby z czystym sumieniem zainstalować w/w produkt w moim samochodzie :-)
    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [karoseria] Wloty V8 przedniego zderzaka E32.
    Przez Florens w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-01-2017, 08:22
  2. Wąż przymocowany do zderzaka przedniego
    Przez AdamGdynia w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2017, 19:19
  3. Demontaż przedniego zderzaka
    Przez Johnny735 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-03-2014, 16:20
  4. Demontaz zderzaka przedniego - E38
    Przez trolu w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-05-2007, 02:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •