Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 10

W±tek: Wachlarz ró¿nych d¼wiêków M62

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2017
    Posty
    10
    BMW
    E38 4.4
    Sk±d
    Lubin

    Post Wachlarz ró¿nych d¼wiêków M62

    Witam wszystkich !

    Chcia³bym poprosiæ o pomoc zwi±zan± z ha³asem dobiegaj±cym z mojej E38 z silniczkiem M62. Mo¿e kto¶ mia³ co¶ podobnego i mo¿e siê podzieliæ do¶wiadczeniami ?

    Zacznijmy od tego, ¿e zacz±³ mi klekotaæ ³añcuch od rozrz±du i odstawi³em auto do mechanika. Po rozebraniu okaza³o siê, ¿e poszed³ napinacz, ale oprócz tego w silniku by³ straszny syf, jakby kto¶ obla³ go smo³±.
    Mechanik po¶ci±ga³ wa³ki, miski olejowe i poczy¶ci³ to wszystko, nastêpnie z³o¿ony zosta³ silnik do kupy na nowym rozrz±dzie z obu stron, nowym ³añcuchu pompy olejowej, dana by³a równie¿ nowa odma oleju i wiadomo nowe uszczelki tam gdzie sytuacja tego wymaga³a. Zalany zosta³ syntetycznym Mobilem 0w40.

    Po odbiorze auta z silnika zarówno na ciep³ym i na zimnym dochodzi cykanie,które ro¶nie wraz z obrotami - moim zdaniem du¿o bardziej s³yszalne od strony g³owicy ,,od pasa¿era".



    Pierwsze wra¿enie takie, ¿e mo¿e to ha³as dochodz±cy od zaworów albo popychaczy.

    Ale poje¼dzi³em trochê, raz wolniej raz szybciej i odg³os cykania zanikn±³ ca³kowicie (przynajmniej na razie), natomiast zast±pi³ go inny odg³os, który pojawia³ siê ju¿ wcze¶niej, jeszcze przed robieniem rozrz±du i pojawia siê nieregularnie i s³ychaæ go przewa¿nie w jakiej¶ okre¶lonej partii obrotów, gdy doda siê odrobinkê gazu to zanika, a po odpuszczeniu znowu terkocze, tak jakby co¶ wpada³o w rezonans, mo¿e jaki¶ wê¿yk stuka o obudowê ? Dodam, ¿e czasami ten d¼wiêk potrafi trwaæ tylko kilka sekund i znika, jednak na filmiku akurat ten ha³as potrwa³ d³u¿ej. Tak jak przy poprzednim filmiku, d¼wiêk jest bardziej od strony pasa¿era :




    Ju¿ sam nie wiem co robiæ i co mo¿e byæ tego powodem... o ile jeszcze cykanie to do¶c znany temat i mo¿e w³a¶nie cyka jaki¶ popychacz czy zawór (bo wyczyszczenie silnika i zalanie nowego oleju mo¿e spowodowa³o, ¿e problemy wysz³y na jaw, a mo¿e przed sprzeda¿± nawet kto¶ wla³ co¶, ¿eby to uciszyæ) to co do tego drugiego d¼wiêku nie mam zupe³nie pomys³u. Czy jechaæ zwyczajnie do serwisu niech podepn± ten samochód do komputera albo jakim¶ stetoskopem os³uchaj± ?

  2. #2
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Sk±d
    Gdynia
    W pierwszym filmiku to pewnie by³y szklanki, skoro po robocie ³añcucha i pompy. Przesz³o po odpowietrzeniu szklanek (kilka minut na 3000obr/min, podobno wg serwisówki BMW). Drugi filmik to ju¿ niemetaliczne obijanie lub przynajmniej poza silnikiem... chyba. Na zimnym silniku ¶ci±gnij pasek alternatora i odpal na kilkana¶cie sekund. Mo¿e jaka¶ rolka siê skoñczy³a. Zobacz czy wiatrak w co¶ nie uderza.

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2017
    Posty
    10
    BMW
    E38 4.4
    Sk±d
    Lubin
    Tylko problem polega na tym, ¿e ten stukaj±cy d¼wiêk obijania pojawia siê bardzo nieregularnie i nie jestem w stanie przewidzieæ kiedy to siê stanie, najczê¶ciej dzieje mi siê to jak auto ,,spada z obrotów", czyli na przyk³ad podczas hamowania czy zatrzymywania pojazdu. Czêsto bywa te¿ tak, ¿e gdy us³yszê ha³as, dodajê odrobinkê gazu i na wy¿szych obrotach ha³as zanika, po czym odpuszczam gaz i d¼wiêk wraca. Ale po zatrzymaniu silnika i ponownym jego uruchomieniu cisza. Sprawdzê jeszcze wiatrak tak jak napisa³e¶, chocia¿ zerka³em na niego nagrywaj±c ten filmik i nie widzia³em, ¿eby jego praca by³a w jakikolwiek sposób zak³ócona.
    Dziêkuje :)

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw
    Zobacz czy jak auto stoi "z górki" albo "pod górkê" to co¶ siê zmienia. Mo¿e faktycznie grawitacyjnie co¶ siê przemieszcza i zaczyna obijaæ siê o jaki¶ ruchomy element.

  5. #5
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar jaro5
    Do³±czy³
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Sk±d
    radom
    Wiatrak ci wali o obudowe chyba.Jak sie to pojawi to z³ap wiatrak rêka i go zatrzymaj.Tylko uwa¿aj na palce

    Wys³ane z mojego SM-G935F przy u¿yciu Tapatalka
    by³o E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  6. #6
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Sk±d
    Gdynia
    Wiatrak zatrzymasz kawa³kiem kartonu, rêk± to strach. To trochê takie wró¿enie z fusów, ale mo¿e jakas poduszka silnika czy skrzyni ma luz, jak bêdzie ha³as naci¶nij mocno na silnik, nawet posadz na nim ¿onê 👹

  7. #7
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2017
    Posty
    10
    BMW
    E38 4.4
    Sk±d
    Lubin
    @jaro5

    W sumie by chyba by³o widaæ, ¿e wiatrak mi jako¶ dziwnie chodzi, czy siê przycina, a normalnie siê krêci³ jak gdyby nigdy nic. Ale sprawdzê, mo¿e to niekoniecznie sam wentylator ale jaki¶ jego element.

    @ArekB

    Postaram siê sprawdziæ jako¶ poduchy, ale nie zauwa¿y³em, ¿eby silnik siê telepa³ przy odpalaniu lub podczas dodawania gazu.


    Ps. Po odebraniu od mechanika czasem pojawia siê jeszcze jeden d¼wiêk, takie buczenie od strony filtra/ pompy powietrza. Z tego co mi mechanik przekaza³ to jest tam wê¿yk za¶lepiony kapslem od tymbarka, i poczyta³em, ¿e ludzie od³±czaj± te pompy powietrza wtórnego. No ale skoro jest od³±czona...to czemu buczy ?

  8. #8
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Sk±d
    Gdynia
    Buczenie mo¿e byæ spowodowane jak±¶ nieszczelno¶ci± lub lu¼nym elementem. Silnik równo chodzi, dobrze siê wkrêca? Jakie¶ b³êdy na kompie?

  9. #9
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2017
    Posty
    10
    BMW
    E38 4.4
    Sk±d
    Lubin
    Silnik chodzi perfekcyjnie,po uruchomieniu ma troszkê wy¿sze obroty a po¼niej spadaj± i pracuje równiutko bez najmniejszego szarpniêcia, wkrêca siê tak samo :)
    B³êdów na kompie brak. Sprawdzi³em wiskoze jak zaczê³o mi stukaæ, ale to nie to. To trochê bardziej z lewej strony, gdzie¶ mo¿e pod sprê¿ark± klimatyzacji, jak chwyci³em jaki¶ przypadkowy wê¿yk to odg³os delikatnie siê zmieni³. Co prawda nie uda³o mi siê go wyeliminowaæ, ale mo¿e to byæ jaki¶ trop do jakiego¶ innego wê¿yka, du¿o trudniej dostêpnego.

    Dzisiaj by³em w ASO BMW i zamówi³em na pi±tek diagnostykê samochodu...450 z³. Ciekawy jestem jak wyjdzie, mojego problemu pewnie nie znajd± bo to raczej inny typ usterki, ale warto wiedzieæ co w trawie piszczy, oczywi¶cie dadz± mi te¿ kosztorys robót

  10. #10
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2017
    Posty
    10
    BMW
    E38 4.4
    Sk±d
    Lubin
    Problem rozwi±zany. Powodem zamieszania z plastikowym stukaniem okaza³ siê wentylator klimy. Jak zaczyna³o stukaæ to wy³±cza³em klimê i stukanie ustawa³o, a d¼wiêk rozchodzi³ siê w zupe³nie innym kierunku i ciê¿ko by³o zlokalizowaæ
    W takim razie czeka mnie rozbieranie przodu
    Ostatnio edytowane przez cule1992 ; 24-03-2018 o 10:35

Podobne w±tki

  1. Zimowe Opony ...trzech ró¿nych firm. Które?
    Przez Roobs w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 22:45
  2. [elektronika] Kompatybilno¶æ ró¿nych wersji sterownika ABS
    Przez michaelp492 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 10:23
  3. Dwa takie same opisy dla ró¿nych E65
    Przez raf_jez w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-02-2010, 12:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •