Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Zanik pradu, brak ladowania?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    18
    BMW
    E32
    Skąd
    Szczecin

    Post Zanik pradu, brak ladowania?

    Witam. Mam od ok 2 tyg problem ze swoja Siodemka (R6 3.0). Otoz jakis czas temu podczas nocnego powrotu do domu mialem zaniki pradu, najpierw radio zaczelo slabiej grac, pozniej swiatla zaczely slabnac, zegary sie wylaczyly, az silnik zdechl na drodze. Awaryjne, nic nie dzialalo. Po ok 3-5 min znow wszystko wrocilo do normy, moglem odpalic, tylko po przejechaniu 3-5km znow zaczelo sie to samo dziac. Oddalem do warsztatu, powiedzieli, ze jest problem z ladowaniem, konieczna wymiana alternatora. Wymienili, przejechalem z warsztatu do domu jakies 20km bez problemu. W ten sam dzien jakies 4h pozniej odpalilem, skoczylem do sklepu i z powrotem (przejechalem moze 3km), pod domem stanalem i znowu mial zaniki pradu, zegary sie momentalnie wylaczyly, lzej dzialalo oswietlenie i swiecila sie kontrolka od ladowania. Przygazowalem i nagle wszystko wrocilo do normy. Teraz pytanie gdzie lezy problem skoro alternator wymieniony? Sprawa przekaznika? Wole w taka pogode jak dzis nigdzie jej nie ruszac, bo mi stanie i bedzie problem.


    PS. Dzis z rana bylem zobaczyc czy mi odpali bez problemu i bedzie chodzil. Zakrecil z lekkimi problemami ale odpalil. Zgasilem, chcialem drugi raz odpalic i koniec, prad jest, wszystko sie swieci, kontrolki, radio gra, ale moze raz tak ociezale zakrecil i to wszystko. Dzwonilem do warsztatu, powiedzieli, ze moze byc problem z regulatorem. Podobno wchodzi alternator w tryb awaryjny i gdy sie przygazuje to wraca do normy.
    Ostatnio edytowane przez Dziubek ; 17-03-2018 o 10:29

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14

    Post

    Co w takim razie zrobili w warsztacie, że teraz mówią, że może być problem z regulatorem?
    Czyżby zregenerowali alternator i wsadzili stary regulator?

    Natomiast podstawowe pytanie to jakie masz napięcie ładowania? Mierzyłeś je?
    Jeżeli szpece z warsztatu powiedzieli za pierwszym razem, że jest problem z ładowaniem to znaczyłoby tyle (przynajmniej dla mnie), że właśnie walnięty jest regulator.
    Klemy od aku są dobrze przykręcone, nie latają luźno?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    18
    BMW
    E32
    Skąd
    Szczecin
    Stary wyciagneli, a sam kupilem uzywany. Sprzedawca zapewnial mnie iz funkcjonuje w 100%, ale jak widac sam nie wiedzial co jest z nim nie tak.
    W warsztacie wymienili, zapewniali, ze wszystko jest w porzadku, nie wiem dlaczego mowili cos czego prawdopodobnie nie sprawdzili.
    Napiecia nie mierzylem, nie mam obecnie czym tego zrobic. Akumulator w kazdym razie trzyma normalnie.
    Klemy przykrecone, nic nie lata, wszystko jest dobrze zacisniete.

  4. #4
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Masz w swoim aucie duże OBC?
    Jeżeli tak, to uruchom test 9. Mniej więcej pokaże jakie jest napięcie w instalacji.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    18
    BMW
    E32
    Skąd
    Szczecin
    Niestety male, wiec pewnie nie ma innej opcji podejrzec napiecia?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Chyba nie , zwykły miernik i trzeba zmierzyć jak masz słaby akumulator tez na początku to napięcie ładowania bedzie niższe wiec sprawdź tez jak pochodzi trochę , wiesz jak to z używka jest panie chodził do końca :) i moze chodził ale jak na pułkach polezal to mogły sie np. szczotki zawiesić
    Sprawdź tez przewód masowy
    Ostatnio edytowane przez Mirant ; 17-03-2018 o 15:06
    Ile dajesz tyle dostajesz !!!


  7. #7
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez Dziubek Zobacz posta
    ...wiec pewnie nie ma innej opcji podejrzec napiecia?
    Naturalnie, że jest. Tak jak napisał Ci bmm750il, kup miernik.
    Od siebie dodam, że chcąc bawić się w to (i nie tylko z resztą w to) auto, zakup miernika jest wysokoopłacalną inwestycją.
    Zwróci się po wielokroć np. w przypadku takich sytuacji, gdzie pewnie regeneracja altka już kosztowała kilka razy więcej, a kto wie czy była potrzebna.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Skąd
    Gdynia

    Post

    Dwa razy miałem sytuację, że nie było ładowania, raz w skodzie, raz w passacie. W skodzie altek był po regeneracji i na bank działał. Panowie od altków nie wiedzieli czemu nie ładuje na aucie, więc dali dodatkowy kabel "+", dalej nie ładował. Przełożyłem ten kabel na "-" aku z jednej strony i gdzies pod śrubkę obudowy altka z drugiej strony. ZADZIAŁAŁ! Brakowało masy na altku. W passacie byłem już mądrzejszy i od razu kabel z obudowy altka na masę i ożył. Generalnie to były problemy z masą silnika, ale doraźnie można za grosze zaradzić.

    A miernik uniwersalny za 20-30 zeta to podstawa. Sprawdzisz czy działa alternator, czy coś prądu nie kradnie, czy czujnik ABS, wału, wałka, przepustnicy jest dobry, czy kabelek gdzieś jest przetarty, styk zaśniedziały, itd....

    "tryb awaryjny alternatora"??? Pierwsze słyszę, zawsze sądziłem, że to jest 0/1, albo działa, albo nie działa. OK, zgodzę się, że przy obrotach jałowych może nie mieć pełnej mocy, ale musi być 14,2V +-0,2V. Na obrotach jałowych i tak musi ładować akumulator, na tyle, że po kilkunastu minutach odzyskasz całą stratę na rozruch.
    Ostatnio edytowane przez ArekB ; 18-03-2018 o 11:39

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Tak czytam i też nasuwa mi się jakby problem z masą był. Dwa alternatory tak samo uszkodzone? Poza tym auto zgasło jakby akumulator do końca wyładowało, a po chwili miał siłę żeby odpalić. Przewód masowy jest przy prawej poduszce gdzieś.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    18
    BMW
    E32
    Skąd
    Szczecin
    Oddalem auto do Elektromechanika. Zmierzyl napiecie i pokazalo 11V, czyli alternator mozna sobie wsadzic gleboko. Dzis ma wyciagnac i zobaczyc co mu dokladnie dolega. Dzieki wielkie chlopaki za wszystkie propozycje :)

    PS. Dzwonili do mnie. Wyciagneli alternator i powiedzieli, ze jest w porzadku. Rozbiora i beda go patrzec, nastepnie sprawdza przekazniki, bo mowili, ze sa wyeksplatowane juz.
    Ostatnio edytowane przez Dziubek ; 19-03-2018 o 15:14

Podobne wątki

  1. [elektryka] e38 740i kontrolka ladowania pomocy ( nadchodzi wakacyjny wyjazd )
    Przez Husarz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-12-2023, 00:15
  2. [elektryka] zanik elektryki siedzeń i lusterek
    Przez KędziorCG w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-08-2011, 09:23
  3. [elektryka] Zanik kierunkowskazów, awaryjnych, radia... jak to ugryźć?
    Przez Oli... w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-07-2011, 15:43
  4. zanik NAVI w menu
    Przez tomek196 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 17:16
  5. Brak pradu na pompie paliwa E32
    Przez MAtii w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 19:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •