Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Wyciagniecie silnika i likwidacja bolaczek n73

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    140
    BMW
    e65 760i 2003r i e65 730d 2004r
    Skąd
    Bucze

    Post Wyciagniecie silnika i likwidacja bolaczek n73

    Dziś z rana ujrzałem wielką kałuże płynu pod autem no i długo nie zastanawiając wziąłem się do roboty, rozbierałem po kolei żeby odnaleźć wyciek i na tą chwilę wiem tylko tyle że gdzieś z okolic pompy wody a trochę już rozebrałem i tak sobie myślę że jest to chyba odpowiedni moment na likwidację pewnych rzeczy które się nazbierały ( wycieki z pod alternatora i pokryw zaworów, wymiany magla który leży i czeka od tygodnia, uszczelniaczy zaworowe i kilku innych pierdoł). Mam warsztacik z podnośnikiem, mam narzędzia, oprócz blokad rozrządu i specjalistycznych narzędzi które będę musiał dokupić no i ogólnie lubię mechanikę, chociaż ciągle brakuję czasu.
    W związku z tym miał bym kilka pytań, zdaję sobie sprawę że osoby posiadające odpowiednią wiedzę żyją z tego i trochę ich to kosztowało a jednak będę pytał
    Jak lepiej wyciągnąć silnik?, ze skrzynią czy bez?, czy macpersony mają zostać na wózku czy powykręcać wahacze i zostawić je na budzie?
    Jaki kupić niedrogi a sprawny komplet do ściągania sprężyn zaworowych i uszczelniaczy?

  2. #2
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez alexrud Zobacz posta
    Dziś z rana ujrzałem wielką kałuże płynu pod autem no i długo nie zastanawiając wziąłem się do roboty, rozbierałem po kolei żeby odnaleźć wyciek i na tą chwilę wiem tylko tyle że gdzieś z okolic pompy wody a trochę już rozebrałem i tak sobie myślę że jest to chyba odpowiedni moment na likwidację pewnych rzeczy które się nazbierały ( wycieki z pod alternatora i pokryw zaworów, wymiany magla który leży i czeka od tygodnia, uszczelniaczy zaworowe i kilku innych pierdoł). Mam warsztacik z podnośnikiem, mam narzędzia, oprócz blokad rozrządu i specjalistycznych narzędzi które będę musiał dokupić no i ogólnie lubię mechanikę, chociaż ciągle brakuję czasu.
    W związku z tym miał bym kilka pytań, zdaję sobie sprawę że osoby posiadające odpowiednią wiedzę żyją z tego i trochę ich to kosztowało a jednak będę pytał
    Jak lepiej wyciągnąć silnik?, ze skrzynią czy bez?, czy macpersony mają zostać na wózku czy powykręcać wahacze i zostawić je na budzie?
    Jaki kupić niedrogi a sprawny komplet do ściągania sprężyn zaworowych i uszczelniaczy?
    Wyciek z okolic pompy to może być słynna rurka w wykonaniu N73. Podpytaj Sebka czy do N73 też ma rurę teleskopową. Jak nie ma, to zostaje ori, którą wymienić na wyciągniętym silniku nie powinno być problemu. Są dwie szkoły wyciągania silnika: z mcpersonami albo bez. Jak masz miejsce wyciągnąć ze skrzynią, to chyba lepiej tak to zrobić. Rozumiem, że buda pójdzie do góry, a motor zostaje na glebie?

    Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    140
    BMW
    e65 760i 2003r i e65 730d 2004r
    Skąd
    Bucze
    Czy rurka spowodowałaby tak mocny wyciek? ale tak czy siak tą rurkę należy wymienić. Teleskopowa do n73 jest na ebay.
    Wstępnie przeglądałem w ISTA procedurę i wygląda że tak czy siak jest roboty z oryginalną od cholery czy jestem w błedzie?
    Tak, motor z wózkiem na podstawce a buda do góry.

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez alexrud Zobacz posta
    Czy rurka spowodowałaby tak mocny wyciek? ale tak czy siak tą rurkę należy wymienić. Teleskopowa do n73 jest na ebay.
    Wstępnie przeglądałem w ISTA procedurę i wygląda że tak czy siak jest roboty z oryginalną od cholery czy jestem w błedzie?
    Tak, motor z wózkiem na podstawce a buda do góry.
    Według Ista to podejrzewam, że głowice każe zrzucić. Normalnie jak silnik jest na aucie, to trzeba cały przedni pas zdemontować, bo rurę wymienia się od frontu. Wyciek może być mocny, ale z reguły zaczyna się powoli. U mnie w N62 ciekło bardziej w ruchu miejskim niż w ruchu autostradowym, ale plamy pod autem nie miałem, ale miałem na osłonie silnika. Jest też taka opcja, że jak ktoś tam majstrował od góry, to założył powtórnie dekiel zamykający (ten co jest pod kolektorem) i uszczelnił sylikonem. Jak to puści, to wtedy się leje.

    Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    140
    BMW
    e65 760i 2003r i e65 730d 2004r
    Skąd
    Bucze
    Dokładnie, ISTA każe głowice zrzucić ale ja racze myślałem o ściągnięciu górnych i dolnej pokrywach rozrządu, nie wiem tylko co na to uszczelka pod głowicą i czy miskę olejową trzeba ściągać?
    Co masz na myśli "założył powtórnie dekiel zamykający" jest jednorazowy?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    140
    BMW
    e65 760i 2003r i e65 730d 2004r
    Skąd
    Bucze

  7. #7
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez alexrud Zobacz posta
    Co masz na myśli "założył powtórnie dekiel zamykający" jest jednorazowy?
    Tak. Formalnie jest jednorazowy, bo ma na sobie nawulkanizowaną uszczelkę.

    Co do narzędzi to nie pomogę, bo o ile wiem co i jak, to mam dwie lewe ręce do tego typu napraw.

    Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    140
    BMW
    e65 760i 2003r i e65 730d 2004r
    Skąd
    Bucze
    Dzięki damned1.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    140
    BMW
    e65 760i 2003r i e65 730d 2004r
    Skąd
    Bucze
    Ostatnio edytowane przez alexrud ; 11-03-2018 o 18:26

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    140
    BMW
    e65 760i 2003r i e65 730d 2004r
    Skąd
    Bucze
    Ostatnio edytowane przez alexrud ; 12-03-2018 o 20:18

Podobne wątki

  1. Likwidacja szkody z OC sprawy E65
    Przez x-factor w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-10-2017, 21:57
  2. [audio/video] Zmiana ori wzmacniacza audio na alternatywne, wyciagniecie sygnalu z ASK w BMW e65.
    Przez Sebek w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-06-2016, 08:15
  3. Wyciagniecie zmieniarki CD
    Przez tygrysek2002 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-03-2011, 14:54
  4. Likwidacja malego wycieku ze zbiornika paliwa
    Przez trolu w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-05-2007, 22:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •