Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: M60b40 problem z temperatura

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    13
    BMW
    E38
    Skąd
    Lubelskie

    M60b40 problem z temperatura

    Dzisiaj BMW zaczęła świrować z temperatura, przez ostatnie dni żadnych problemów nawet przy ostrzejszej jeździe, dół chłodnicy zimny, góra ciepła, górny wąż wręcz gorący, przy próbie odpowietrzenia trochę puściło ale dalej to samo, krótki odcinek i się gotuje. Dodam że jak od razu zacząłem jechać na pełnym gazie to przez dobry kawałek nie łapała temperatury dopiero gdy się zatrzymałem. Czekam aż ostygnie i bd próbować jeszcze odpowietrzyć, czy to wina zasyfionej chłodnicy?

    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    http://7er.pl/showthread.php/52705-E...C5%82odniczego

    Hej może zacząć od najprostszych rzeczy czy czasem nie przyłapał mróz , jak nie to może być chłodnica zasyfiona chociaż tak z dnia na dzień
    Ile dajesz tyle dostajesz !!!


  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    13
    BMW
    E38
    Skąd
    Lubelskie
    Zamarznięcie płynu raczej odpada bo jest dość ciepło i rano samochód byl odpalony i przejechałem dosłownie 6km i nie było problemu a w południe taka akcja

    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    pompa wody może nie domaga czasem wirnik pompy lubi się poluzować ( przekręcić , obrobić ) i potem wałek chodzi i a wirnik jak mu się umyśli i chłodnica tylko grawitacyjnie robi się ciepła na górze
    Ile dajesz tyle dostajesz !!!


  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    13
    BMW
    E38
    Skąd
    Lubelskie
    Rozbierzemy chłodnice i zobaczymy co tam się dzieje

    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    zanim rozbierzesz zwróć uwagę czy ogrzewanie w aucie działa tak jak trzeba i może jeszcze wiskozę chociaż bez znaczenia czy wiskoza sprawna chłodnica powinna być ciepła cała
    Ile dajesz tyle dostajesz !!!


  7. #7
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Termostat do sprawdzenia.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    13
    BMW
    E38
    Skąd
    Lubelskie
    Gdzieś doszło lewe powietrze do układu i była zapowietrzona chłodnica. Najprawdopodobniej przez zbiorniczek wyrównawczy, na weekendzie go sprawdze.


    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Skąd
    Gdynia

    Post

    Układ chłodzenia w M60B40 jest ciśnieniowy, więc nic mu się nie wciśnie :), raczej wywala. Lewe powietrze to może dostać przez walniętą uszczelkę pod głowicą. Uzupełnij płyn, odpowietrz układ i obserwuj gdzie ucieka płyn. A jak tego płynu i tak masz za mało, to przed zalewaniem wyjmij i sprawdź termostat, jak radzi yaz. Prosta robota, piękny dostęp, tylko pamiętaj, żeby włożyć otworkiem do góry :)

    edit:
    Teraz mnie oświeciło, że to Tobie przymarzł płyn w chłodnicy kilka tygodni temu. Ten, od którego kupiłeś auto, dolewał wodę, bo płyn chlodniczy kosztuje. A dolewał, bo miał wyciek, którego nie znalazł lub naprawiać mu się nie chciało. Sprawdziłeś termostat, jak radziłem wcześniej? U mnie kiedyś zaczęły się szopki jak sprawdziłem profilaktycznie poziom płynu, ruszyłem tylko korek wlewu. Skoro wcześniej było OK, to wymieniłem korek (ok. 50 zeta) i jak ręką odjął. Wyciek z chłodnicy poznasz po zacieku. Najgorszy wariant to dziurawa nagrzewnica, ale to byś miał kałuże pod nogami w kabinie.
    Ostatnio edytowane przez ArekB ; 10-03-2018 o 11:04

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Cytat Zamieszczone przez ArekB Zobacz posta
    Układ chłodzenia w M60B40 jest ciśnieniowy, więc nic mu się nie wciśnie :), raczej wywala. Lewe powietrze to może dostać przez walniętą uszczelkę pod głowicą. Uzupełnij płyn, odpowietrz układ i obserwuj gdzie ucieka płyn. A jak tego płynu i tak masz za mało, to przed zalewaniem wyjmij i sprawdź termostat, jak radzi yaz. Prosta robota, piękny dostęp, tylko pamiętaj, żeby włożyć otworkiem do góry :)

    edit:
    Teraz mnie oświeciło, że to Tobie przymarzł płyn w chłodnicy kilka tygodni temu. Ten, od którego kupiłeś auto, dolewał wodę, bo płyn chlodniczy kosztuje. A dolewał, bo miał wyciek, którego nie znalazł lub naprawiać mu się nie chciało. Sprawdziłeś termostat, jak radziłem wcześniej? U mnie kiedyś zaczęły się szopki jak sprawdziłem profilaktycznie poziom płynu, ruszyłem tylko korek wlewu. Skoro wcześniej było OK, to wymieniłem korek (ok. 50 zeta) i jak ręką odjął. Wyciek z chłodnicy poznasz po zacieku. Najgorszy wariant to dziurawa nagrzewnica, ale to byś miał kałuże pod nogami w kabinie.
    jak to napisałeś to teraz dopiero zwróciłem uwagę że podesłałem mu linka do wątku który on też założył hihi
    nie opiszą dokładnie tylko " było w porządku " w tym wątku ,to samo auto w innym już parę dni wcześniej nieeeeeeeeeee
    Ile dajesz tyle dostajesz !!!


Podobne wątki

  1. Temperatura silnika e38 m60b40
    Przez red_man w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26-03-2020, 17:08
  2. [silnik] Problem z temperatura
    Przez Cypcyk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-11-2015, 20:11
  3. [pozostale] Problem z temperatura / wiatrakiem
    Przez OskiUK w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 20:51
  4. problem z temperatura silnika
    Przez Darek87 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 18:15
  5. [mechanika] Problem z temperatura M60.
    Przez maxiu456 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-03-2010, 22:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •