Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: gniazdo zapalniczki ,przód.750il

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maciej 750il
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    276
    BMW
    BMW E 38 750 IL
    Skąd
    ŚLĄSK

    Post gniazdo zapalniczki ,przód.750il

    Witam.
    Czy obydwa gniazda zapalniczki są na jednym bezpieczniku?
    W tylnym jest napięcie ,z przodu nie.W bagażniku bezpiecznik Zig.auzunder-dobry.
    Ogólnie mam jaja z rozładowującym się aku i szukam winowajcy.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    21
    BMW
    E38
    Skąd
    Warszawa
    U mnie winna była nawigacja, nieco mniej telefon.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maciej 750il
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    276
    BMW
    BMW E 38 750 IL
    Skąd
    ŚLĄSK

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Filip1 Zobacz posta
    U mnie winna była nawigacja, nieco mniej telefon.
    Rozwiń przyjacielu temat.Jak otwieram auto i wsiadam to też słyszę z głośników (BIP)chyba to związane z telefonem .Jak doszedłeś co to?

  4. #4
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko

    Post

    Nie to bip.to sygnał padnietego akumulatora jak masz telefon w podłokietniku z przodu przez sekunde może 2 bedzie info na wyświellacszu o słabym aku. Masz 2 aku czy 1


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie

    Post

    Koledze z tego co wiem nie wylancza sie ta dioda przy dźwigni zmiany biegów i chyba wentylatorek w panelu klimy , moze to wina modułu komfortu bo takowy chyba tam jest nie miałem okazji jeszcze do niego zaglądać
    Maciej opisz Chłopakom co zauważyłeś i popraw mnie jeśli to co napisałem wyżej ustąpiło
    Ostatnio edytowane przez Mirant ; 06-03-2018 o 22:38

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maciej 750il
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    276
    BMW
    BMW E 38 750 IL
    Skąd
    ŚLĄSK
    Witam Panowie.
    Wczoraj rozebrałem kostkę stacyjki (zgodnie z sugestią mechanika że rzekomo nie rozłącza i komp.nie usypia)Jeden styk był tak jakby za bardzo odchylony w/g reszty.Poprawiłem.
    Kilka dni temu jak miałem słaby prąd do zaczęła migać lekko przednia lampa(pozycja i długie)Wypiąłem wtyczkę z lampy.Po złożeniu wtyczki stacyjki wczoraj wieczorem idę do auta, chcę otworzyć z kluczyka (pilotem),centralny się otwarł lecz trochę ospale,klapa hydro bardzo ciężko tylko do połowy.Podpiąłem prostownik(keepower) do złącza pod maską na test .12.6v
    Włączyłem prostownik na ładowanie ,centralny żwawo otwiera klapa też.
    W czasie ładowania założyłem kostkę stacyjki i zabrałem się za panel klimy.Wyciągnąłem zestaw przycisków (fotele itp),wkładam palce lecz odchodzi tylko dół panelu ,góra trzyma jak wściekła.Boję się że coś połamię .Jest jakiś knif na to?Ale ok.Przekręcam kluczyk wszystko ok.ekran odpala,wentylatorek w panelu pracuje.Zamykam auto siedząc w środku ,wentylatorek przestaje pracować(może coś poruszyłem?)Dziś rano kontrolka skrzyni nie świeci.
    I teraz tak myślę.
    Auto ma dwie baterie ,poprzedni właściciel kupił je 09.17 r(mam fakturę i gwarancję) do czasu sprzedaży auta 12.02.18 prawie nie jeżdził.
    Ja od zakupu zrobiłem ok 400 km w tym ok 300 z Warszawy gdzie kupiłem.
    Przyszły mrozy ,garaż niestety mam jeszcze nie ogrzewany(było w nim -4)
    Być może żle ładowałem akumulatory.Prostownik podpinałem pod maską ,ustawiałem na 73ah.
    Czy mając dwie baterie muszę zsumować ich moc i na tyle ustawić prostownik? Pewnego dnia jeszcze przed kostką stacyjki
    gdy w ogóle nie dało się otworzyć auta,otwarłem bagażnik kluczykiem i zapiąłem prostownik do górnej baterii(73 aprerowej).Prostownik cały czas pokazywał 5,3v 2 a.Nie ładował,mielił kilka godzin.Dopiero udało się otworzyć maskę i zapiąć prostownik pod zaciski(też ładowałem na ustawieniach 73 ah).Naładował ale za 2 dni znów słaby.
    Podpowiedzcie więc czy sumować moc baterii.
    Może jak wypiąłem ta wtyczkę z reflektora to komputer cały czas mielił i nie usypiał?
    Dziś całą noc ładowałem na ustawieniach 140ah.Może trzeba po prostu porządnie je naładowąć.Chcę sprawdzić też jak ładuje alternator.
    Co z tymi gniazdami zapalniczek? wie ktoś?Może żre ta nie działająca?
    Nie wiem jak wklejać filmy ( czy da się przez Tapatalk-a)Po odpaleniu auta stojąc przed maską spod prawego kolektora dolotowego słychać jakby lekkie rzężenie ,coś jakby miało mało płynu .Po 4-5-ciu minutach jak złapie temp za niebieskie pole dzwię ustaje.
    Przepraszam że wrzucam ten temat (uczę się tego silnika)Może to alternator?
    Dzięki za wszystkie podpowiedzi.Sorry za chaos mało spałem dziś(4 godz)Robota

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maciej 750il
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    276
    BMW
    BMW E 38 750 IL
    Skąd
    ŚLĄSK
    Witam Panowie.
    Spostrzeżenia dzisiejsze(może dla niektórych banalne)
    Otwieram auto z kluczyka(pilota) ,to co ostatnio ,otwiera ale słabo,klapa też.Podłączamy miernik pod górny aku 8,9v.Kaput.Duży 12.9v.
    Chciałem sprawdzić mniejszy aku. w firmie która zajmuje się bateriami od 1979r. Kazali naładować i dopiero podjechać.W tej chwili ładuję na boost bo na zwykłym wyłącza prostownik.
    Pojawiła się nadzieja że aku jest do dupy.Albo gorszy scenariusz że coś go rozładowuje.Najwyżej kupię nowy.W X3 mam tuborg gold.Zajefajny akumulator.
    Rano sprawdzałem ,wszystko usypia.
    Chyba że to gniazdo zapalniczki o które pytam.

    Aa.Wychodzi na to że cały czas ładowałem dużą baterię.
    Nie wiem jak działa to połączenie akumulatorów.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 08-03-2018 o 08:44 Powód: Edytuj posty zamiast pisać jednego pod drugim!

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    21
    BMW
    E38
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maciej 750il Zobacz posta
    Rozwiń przyjacielu temat.Jak otwieram auto i wsiadam to też słyszę z głośników (BIP)chyba to związane z telefonem .Jak doszedłeś co to?
    Z miernikiem w ręku po kolei wyjmowałem każdy bezpiecznik, czekałem kwadrans aż auto powinno się uśpić, i sprawdzałem czy pobór prądu spadł. Na bezpieczniku od nawi: z nim prąd nie spadał prawidłowo po kwadransie, bez niego było znacznie lepiej.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maciej 750il
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    276
    BMW
    BMW E 38 750 IL
    Skąd
    ŚLĄSK
    Po wyciągnieciu każdego bezpiecznika trzeba czekać 15 min?

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Pierwsze wepnij miernik pomiędzy klemę aku a akumulator i sprawdź czy wogule auto kradnie ten prąd czy nie bo moze sie rozpisujemy a aku padlina albo ma zwarcie na celach i elektronika głupieje!
    Lub Teraz jak ładujesz akumulator to jeśli wcześniej po nocy go rozładowywalo rozepnij te akumulatory od auta nie zatrzaśnie klapy! A rano podłącz i zobaczysz czy normalnie bedzie czy znowu rozładowane jak rozładowane to bateria szrott jak bedzie dobrze i akumulatory bedą trzymać to kradnie dalej!!!

    Proszę zrób to bo nie bardzo teraz wiem jak dalej Ci pomoc bez tych informacji
    Jak zmierzysz pobór prądu to ja zrobię u siebie pomiar przez Ok pol godz i porównamy chyba ze ktoś podpowie jaki powinien byc po uśpieniu ???

Podobne wątki

  1. [elektryka] Gniazdo zapalniczki przestało działać
    Przez at202 w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-05-2017, 21:51
  2. [elektryka] Jaką moc można podpiąć pod gniazdo zapalniczki?
    Przez Prezeslaw w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-05-2016, 20:38
  3. [wnętrze] CB radio- jak wyjąć gniazdo zapalniczki/ skąd wziąć 12 V z okolic środkowej konsoli?
    Przez lukasz740 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 23:38
  4. [elektryka] Gniazdo zapalniczki i ciągłe napięcie
    Przez ratovnik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 23:24
  5. [elektryka] Dodatkowe gniazdo zapalniczki w schowku
    Przez jonash w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 20:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •