Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 11 do 20 z 39

W±tek: Za¶wieci³a siê kontrolka ci¶nienia oleju

  1. #11
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jun 2014
    Posty
    90
    BMW
    e65 3.6, e46 320d 150km, ex e38 730d, e34 2.0, e36 2.0, e36 1.6
    Sk±d
    ¦l±sk
    Dzi¶ zadzwoni³ do mnie mechanik ¿e bêdzie mia³ czas na zajêcie siê moim autem.
    Poszed³em, odpali³em - a tu cisza- nic nie trzaska- olej nie ¶wieci.
    Przejecha³em z 10 km i wydaje siê wszystko ok.
    Czyli jak widaæ musia³a parê dni w plusowej temperaturze odtajaæ.

  2. #12
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Mirant
    Do³±czy³
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Sk±d
    ¦wiêtokrzyskie
    Dobry olej ze przy -16 zamarza

  3. #13
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Sk±d
    Gdynia
    Po mojej przygodzie my¶lê o 0w30 turbo power BMW (czy jako¶ tak) na nastêpn± wymianê. Teraz mia³em miesiêczny 5w40 motul i filtr Mann. No ale mi to wysz³o na zdrowie, bo poprawi³em pompê i wyciszy³em serducho, zaworek sam siê odwiesi³;)

  4. #14
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Sk±d
    Gdynia
    Problem usun±³em dopiero dzisiaj. Lampka jednak wróci³a, sp³ywa³ olej z obudowy filtra i przy rozruchu klepaly szklanki przez parê sekund. Filtr manna po ok. 400 km siê zassa³ i skrêci³ przy pokrywie. Wsadzi³em nowy i lampka ga¶nie ju¿ przy samym krêceniu rozrusznikiem.

  5. #15
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Sk±d
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ArekB Zobacz posta
    Po mojej przygodzie my¶lê o 0w30 turbo power BMW (czy jako¶ tak) na nastêpn± wymianê. Teraz mia³em miesiêczny 5w40 motul i filtr Mann. No ale mi to wysz³o na zdrowie, bo poprawi³em pompê i wyciszy³em serducho, zaworek sam siê odwiesi³;)
    Do M62 to chyba raczej zalecane jest 0W40. Zrób te¿ p³ukankê przed wymian±.

  6. #16
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Sk±d
    Gdynia
    U mnie jest M60, olej wg szukajki motula. P³ukanke tez wrzucê oraz dodatkowo jeszcze raz miska w dó³. Sprawdzê pompê i zobaczê co siê wyp³uka³o. Uszczelkê mam ju¿ metalow±, wiêc ew. dorzucê delikatnie silikonu na uszczelnienie. Du¿o nie jezdzê, wiêc olej co rok przed mrozami, ale teraz m/y wymianami bêdê wrzuca³ nowy filtr. Podobno nawet po 3000km potrafi byæ zawalony i nie spe³nia funkcji. Teraz mam Hengsta za 29 zeta, pier..le Manna po tym jak wytrzyma³ miesi±c.

  7. #17
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Mirant
    Do³±czy³
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Sk±d
    ¦wiêtokrzyskie
    Cytat Zamieszczone przez ArekB Zobacz posta
    U mnie jest M60, olej wg szukajki motula. P³ukanke tez wrzucê oraz dodatkowo jeszcze raz miska w dó³. Sprawdzê pompê i zobaczê co siê wyp³uka³o. Uszczelkê mam ju¿ metalow±, wiêc ew. dorzucê delikatnie silikonu na uszczelnienie. Du¿o nie jezdzê, wiêc olej co rok przed mrozami, ale teraz m/y wymianami bêdê wrzuca³ nowy filtr. Podobno nawet po 3000km potrafi byæ zawalony i nie spe³nia funkcji. Teraz mam Hengsta za 29 zeta, pier..le Manna po tym jak wytrzyma³ miesi±c.
    P³ukanka mo¿e te¿ zaszkodziæ , nie jestem za ani przeciw po prostu nie stosujê je¶li nic do uk³adu smarowania siê nie dosta³o , ju¿ od 2004 roku nie wla³em do swoich aut nic innego ni¿ Texaco Havoline mastery dci gdzie motory lubi± siê sypaæ przeje¿d¿aj± po 700tkm i od wymiany do wymiany bez dolewek jak nie ma wycieku , bmw jak i e38 tak i pozosta³e które mia³em te¿ Texaco . Tylko dobieram wed³ug norm klasy jako¶ci co zalecane jest do danego silnika przez producenta .
    Nigdy nie mia³em z Mann-em Filtronem czy Knecht-em problemów NIGDY a wierz mi ¿e przesz³o przez moje rêce ich tysi±ce .
    My¶lê ¿e uk³ad smarowania je¶li jest olej wymieniany tak jak powinno czyli syntetyczny ok 15tkm nie wa¿ne ¿e producenci aut przewiduj± co 30tkm nie potrzebuje p³ukanek tak jak i w miêdzy czasie nowego filtra .
    W twoim przypadku by³a jaka¶ przyczyna ¿e go zassa³o i oby nie by³o tak ¿e jak na razie usun±³e¶ tylko skutek a przyczyna zosta³a ale pojezdzisz zobaczysz mam nadziejê ¿e problem nie powróci .
    Ile dajesz tyle dostajesz !!!


  8. #18
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Sk±d
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez bmm750il Zobacz posta
    P³ukanka mo¿e te¿ zaszkodziæ , nie jestem za ani przeciw po prostu nie stosujê je¶li nic do uk³adu smarowania siê nie dosta³o
    W jaki sposób mo¿e zaszkodziæ, bo mo¿e o czym¶ nie wiem? Je¶li masz pewno¶æ stosowania wcze¶niej odpowiedniego oleju i widzisz ¿e nawet ten stary jest w miarê czysty, a silnik pod misk± czy pokryw± te¿ jest czysty to oczywi¶cie stosowanie p³ukanki nie ma wiêkszego sensu. Natomiast je¶li masz silnik i nie masz pojêcia co tam kto¶ wcze¶niej la³ albo olej wygl±da na spracowany a silnik w ¶rodku jest czarny to p³ukanka ma jak najbardziej sens, bo usunie ca³y syf z silnika, a to pomo¿e w odpowiednim smarowaniu i odprowadzaniu cierp³a.
    A teraz chêtnie wys³ucham Twoich argumentów.

  9. #19
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Mirant
    Do³±czy³
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Sk±d
    ¦wiêtokrzyskie

    Post

    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    W jaki sposób mo¿e zaszkodziæ, bo mo¿e o czym¶ nie wiem? Je¶li masz pewno¶æ stosowania wcze¶niej odpowiedniego oleju i widzisz ¿e nawet ten stary jest w miarê czysty, a silnik pod misk± czy pokryw± te¿ jest czysty to oczywi¶cie stosowanie p³ukanki nie ma wiêkszego sensu. Natomiast je¶li masz silnik i nie masz pojêcia co tam kto¶ wcze¶niej la³ albo olej wygl±da na spracowany a silnik w ¶rodku jest czarny to p³ukanka ma jak najbardziej sens, bo usunie ca³y syf z silnika, a to pomo¿e w odpowiednim smarowaniu i odprowadzaniu cierp³a.
    A teraz chêtnie wys³ucham Twoich argumentów.


    Zgodzê siê z Tob± ¿e pomo¿e w odpowiednim smarowaniu i odprowadzaniu cierp³a je¶li silnik tak jak piszesz jest czarny , olej spracowany itp .
    Mo¿e po prostu narobiæ kosztów zwi±zanych z uszczelnieniem silnika gdzie przez lata jak kto¶ nie dba³ ma³e nieszczelno¶ci " zalepi³y " siê tak zwanym nagarem potem to nafta rozpu¶ci .Je¶li kto¶ ma zasyfiony tym nagarem silnik to po zastosowaniu takiej p³ukanki powinien wymieniæ olej raz i po przejechaniu kilkuset kilometrów wymieniæ go drugi raz ¿eby pozosta³o¶ci które za pierwszym razem zosta³y jeszcze gdzie¶ w zakamarkach nie kr±¿y³y w uk³adzie takie jest moje zdanie .

    Nie piszê ¿e motor siê rozleci , bo jak jest w z³ej kondycji to tak czy inaczej padnie i nic mu nie pomo¿e .
    Ile dajesz tyle dostajesz !!!


  10. #20
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    W jaki sposób mo¿e zaszkodziæ, bo mo¿e o czym¶ nie wiem? Je¶li masz pewno¶æ stosowania wcze¶niej odpowiedniego oleju i widzisz ¿e nawet ten stary jest w miarê czysty, a silnik pod misk± czy pokryw± te¿ jest czysty to oczywi¶cie stosowanie p³ukanki nie ma wiêkszego sensu. Natomiast je¶li masz silnik i nie masz pojêcia co tam kto¶ wcze¶niej la³ albo olej wygl±da na spracowany a silnik w ¶rodku jest czarny to p³ukanka ma jak najbardziej sens, bo usunie ca³y syf z silnika, a to pomo¿e w odpowiednim smarowaniu i odprowadzaniu cierp³a.
    A teraz chêtnie wys³ucham Twoich argumentów.
    A nie istnieje przypadkiem ryzyko, ¿e te gluty, które p³ukanka wyp³ucze pozalepiaj± kana³y olejowe tu i ówdzie? Ja siê np. tego trochê obawiam, ¿e nagar nie zostanie rozpuszczony, tylko odpadnie i zadzia³a jak czop.

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 20:45
  2. [silnik] Wyciek oleju M30B35 czujnik ci¶nienia oleju
    Przez nino w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-03-2014, 17:44
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-10-2013, 21:07
  4. Miernik ci¶nienia oleju
    Przez ups00 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-03-2011, 19:05
  5. Kontrolka ci¶nienia oleju??
    Przez tomi5 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-06-2008, 13:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •