Poka¿ wyniki od 1 do 7 z 7

W±tek: ¶ci±ganie g³owicy w m30, rozrz±d itp, proszê o rady.

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Sk±d
    Szczytno

    Post ¶ci±ganie g³owicy w m30, rozrz±d itp, proszê o rady.

    Witam

    Dzi¶ moje m30 zrobi³o mi niemi³± niespodziankê, no i urwa³a siê d¼wigienka zaworowa. Postanowi³em w przysz³ym tygodniu zrzuciæ g³owice i zaj±æ siê jej napraw±. No i teraz mam kilka pytañ:

    1. Czy aby wyj±æ g³owicê z pod maski, muszê koniecznie zdejmowaæ kolektor dolotowy? Wymienia³em pod nim uszczelki i wiem, ¿e odkrêcenie dolnych ¶rub zajmuje du¿o czasu. My¶lê, ¿e ³atwiej by³oby mi gdybym móg³ wyj±æ g³owicê razem z kolektorem, a nastêpnie zamontowaæ równie¿ w komplecie.

    2. Nie wi±¿ê d³ugiej przysz³o¶ci z tym motorem, mimo, ¿e jest w dobrej kondycji, w planie mam zakup m30b35, wyremontowaæ go i wrzuciæ pod maskê. Czy mogê wymieniæ tylko ten jeden konik? Czy mogê w takim stanie odpaliæ auto, rozgrzaæ je i daæ mu porz±dnie po obrotach i je¶li reszta koników wytrzyma próbê, to uznaæ ¿e maj± szansê jeszcze potrzymaæ?

    3. Przysz³y tydzieñ mam ca³y wolny, my¶lê, ¿e by³bym w stanie sam ogarn±æ naprawê tego auto. Poza jednym szczegó³em - nie mogê znale¼æ informacji odno¶nie ustawiania rozrz±du. My¶lê, ¿e najlepiej by³oby odkrêciæ to ko³o zêbate na czole g³owicy i razem z tym ko³em zdj±æ ³añcuch. Czy kto¶ KTO TO ROBI£, podpowie w jakim ustawieniu t³oków to najlepiej robiæ? S± jakie¶ znaki?

    Oczywi¶cie g³owica bêdzie planowana, my¶lê te¿, ¿e wymieniê uszczelniacze zaworowe, bo nie jest to du¿y koszt...

  2. #2
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar bombel89
    Do³±czy³
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Sk±d
    Bia³ystok
    Te¿ mia³em urwany konik. NIE MA KONIECZNO¦CI RWANIA G£OWICY. W zale¿no¶ci od tego jaki majster i który to konik. Wa³ki wysuwa siê do przodu i zmienia konik. Niektóre koniki mo¿na wymieniæ na silniku. Mo¿na pojedynczo zmieniaæ.

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Sk±d
    Szczytno
    no ale ¿eby wysun±æ wa³ek, to trzeba poluzowaæ szpilki od g³owicy (lub je wykrêciæ), a wtedy jest szansa, ¿e padnie UPG po jakim¶ czasie?

    Który to konik? Jak stojê przy b³otniku po stronie pasa¿era, to ten z dalszego rzêdu (wydechowy), trzeci odliczaj±c od pompy wody. Czyli jak dobrze my¶lê, to w tym miejscu ³±czy siê wa³ek i bêdzie to pierwszy w kolejno¶ci który da siê wyj±æ.
    Ostatnio edytowane przez jacek44 ; 24-02-2018 o 23:42

  4. #4
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar bombel89
    Do³±czy³
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Sk±d
    Bia³ystok
    No to ten walek da siê wyj±æ bez zdejmowania g³owicy. U mnie by³a taka operacja robiona i siê uda³o w ten sposób.

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Sk±d
    Szczytno
    Kolego bombel89 - czyta³em, ze w tych wa³kach od czo³a, jest wkrêcona za¶lepka na imbus. Podobno jak siê wykrêci t± za¶lepkê, mo¿na wkrêciæ w jej miejsce ¶rubê i uderzaj±c przecinakiem w ³eb tej ¶ruby mo¿na ³atwo wysun±æ wa³ek. U mnie bedzie potrzeba wysun±æ go oko³o 4-5cm

  6. #6
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar bombel89
    Do³±czy³
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Sk±d
    Bia³ystok
    Ja tego osobi¶cie nie robi³em, ale mechanik mi mówi³ i w³a¶nie to o to chodzi, aby wyci±gn±æ do przodu ten wa³ek. Tam s± zdaje siê dwa, dla cylindrów 1-3 i 4-6. 1 para idzie do przodu. Druga chyba do ty³u. Ograniczeniem operacji jest miejsce w komorze. Czasami sie po prostu zaprze o pas przedni, ch³odnicê lub gród¼.

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Nowiq
    Do³±czy³
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Sk±d
    Hajnówka
    6 lat temu zmienia³em jednego konika, wykrêca³em kilka ¶rub od g³owicy i uszczelka nadal trzyma. Silnik z poduszek odkrêca³em i podnosi³em. Jako¶ siê to uda³o, a mia³em na pierwszym cylindrze do wymiany.

Podobne w±tki

  1. [E38] e38 735i link - proszê o rady
    Przez tomaszs3 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-01-2014, 19:09
  2. ¦ci±ganie drewna
    Przez Rysiek92 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-10-2011, 22:42
  3. ¦ci±ganie w lewo
    Przez mikwawa w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-04-2011, 17:28
  4. ¦ci±ganie plików z rapida bez ograniczeñ?
    Przez tomek_uk w dziale NA KA¯DY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-10-2009, 21:10
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-04-2009, 17:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •