Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Problem z otwarciem drzwi F01 730d

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mateusze65
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    242
    BMW
    316d & 535i
    Skąd
    Katowice

    Post Problem z otwarciem drzwi F01 730d

    Witam. Problem pojawił się jakąś 1h temu :) mianowicie... otworzyłem samochód z kluczyka, następnie złapałem za klamkę, otworzyły się drzwi... wsiadłem do środka... i nie dało się już ich zamknąć, próbowałem kilka razy.. ale wygląda to tak jak by zamek wogole nie łapał... wysiadłem z samochodu... drzwi nie można było zamknąć, wiec przycisnąłem je żeby z kluczyka zamknąć... chyba złapało na zamek normalnie... ale teraz po otwarciu z kluczyka... nie mogę się odstać znowu do środka :( klamka wogole nie ma oporu... miał ktoś coś podobnego? zamek do wymiany? może jakiś bezpiecznik? dodam ze reszta drzwi śmiga elegancko...tylko kierowcy nie chce wpuścić na pokład :) aha... i nie mam dociągania... :( Pozdrawiam.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    A nie zamarzło przypadkiem ?

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Często w VW jak włączone jest ryglowanie po przekroczeniu 20km/h, to padają pompki zamka, czy coś takiego. Znajomy mi mówił, że trzeba to wyłączać, bo wykańcza regularnie ryglowanie.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Z tyłu jak i u pasażera nad nogami są bezpieczniki.Posprawdzaj je.Ja miałem raz podobnie i uwalił się bezpiecznik nad nogami pasażera.A jest co sprawdzać.....
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mateusze65
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    242
    BMW
    316d & 535i
    Skąd
    Katowice
    sytuacja opanowana... :) drzwi otwierają się i zamykają znów jak wcześniej, najprawdopodobniej faktycznie zamarzły... odczekałem trochę i działa :) chociaż trochę mnie dziwi żeby przymarzło przy -3 stopniach...

  6. #6
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Mateusze65 Zobacz posta
    Witam. Problem pojawił się jakąś 1h temu :) mianowicie... otworzyłem samochód z kluczyka, następnie złapałem za klamkę, otworzyły się drzwi... wsiadłem do środka... i nie dało się już ich zamknąć, próbowałem kilka razy.. ale wygląda to tak jak by zamek wogole nie łapał... wysiadłem z samochodu... drzwi nie można było zamknąć, wiec przycisnąłem je żeby z kluczyka zamknąć... chyba złapało na zamek normalnie... ale teraz po otwarciu z kluczyka... nie mogę się odstać znowu do środka :( klamka wogole nie ma oporu... miał ktoś coś podobnego? zamek do wymiany? może jakiś bezpiecznik? dodam ze reszta drzwi śmiga elegancko...tylko kierowcy nie chce wpuścić na pokład :) aha... i nie mam dociągania... :( Pozdrawiam.
    Miałem podobnie w e65 jak padła mi linka od klamki wewnętrznej. Sprężyna nie miała siły odciągnąć linki z powrotem i klamka była luźna, w efekcie drzwiami można było trzaskać jak drzwiami od toitoiki. Jak Ci się powtórzy to sprawdź mechanizm zamka z boku drzwi. Prawdopodobnie na siłę go odciągniesz i drzwi się powinny zamknąć. Wygląda, że faktycznie woda się gdzieś dostała i przymarzło.

    Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Miałem rok temu to samo w F01...tylko że gdzieś przy -10....i tylko raz. W tym roku nie powróciło
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    Tez borykalem sie z zamknieciem drzwi przy ujemnych temp.

    1. Wymieniłem zamek soft close - niestety błędna diagnoza i 700 pln w plecy. Znalazłem nówkę z De na ebay więc nie jest tak źle. Zawsze mogę sprzedać używkę za ok. 400.
    2. Powodem okazało się cięgno zamka :(. BMW od czasu produkcji zmieniało nr części 4 razy!
    https://www.etkbmw.com/bmw/pl/parts/...wi/51217297439

    3. W moim aucie cięgno to było już raz zmieniane 02.2010 roku. Przypadek, że zimą? Nie sądzę. Było zmieniane oczywiście na kolejna złą konstrukcję. W końcu BMW przestało dodawać smaru i nie ma co zamarzać w mrozie i uniemożliwiać zamknięcia drzwi. Po otwarciu drzwi w mrozach cięgno już nie odbijało bo smar był na tyle gęsty. Po jakimś czasie w trakcie jazdy wnętrze się nagrzewało i smar stawał się rzadszy i można było zamknąć drzwi.


    4. Pracy było dość sporo aby wydostać mechanizm klamki i wymienić cięgno. Ale dobrze, ze mamy stronkę newtis.




  9. #9
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Hej.
    W tym tygodniu tez się zabieram...lub Sebek jak będzie robił skrzynię.
    W ASO wycenili mi że do wymiany cięgno plus zamek
    51217185689 Zamek 1 SZT 1 432,26zł :D :D

    Podaj skąd skorzystać aby łatwiej to cięgno wymienić i gdzie je kupiłeś.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mateusze65
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    242
    BMW
    316d & 535i
    Skąd
    Katowice
    Więc i mnie to nie ominie widzę, faktycznie dzieje się u mnie tak jak opisane wyżej... przynajmniej wiadomo co jest odpowiedzialne za to ;) DZIĘKI! :)

Podobne wątki

  1. Problem z otwarciem drzwi tył
    Przez kruger32 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2014, 21:04
  2. problem z otwarciem
    Przez wrx w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-02-2014, 19:16
  3. [karoseria] Problem z otwarciem drzwi pomocy !!!
    Przez Toyboy85 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-07-2013, 17:26
  4. [karoseria] Problem z otwarciem tylnych drzwi w Bmw e65
    Przez SLU w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 16:12
  5. Problem z otwarciem
    Przez Mikołaj w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-06-2009, 21:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •