Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: BMW 750d f01

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Integron, to znaczy, że zamiast dużego turbo wsadzili malutkie. Na swoje możliwości, pompują tak samo intensywnie, jak te w dieslu, a ich prędkość na pewno nie jest mniejsza, niż 100.000obr/min. Małe sprężarki mają ten problem, że łatwo ulegają uszkodzeniom, bo mają odpowiednio mniejsze łożyskowanie.

    Inna sprawa, że 4,4 408KM ma potężne zapotrzebowanie na tlen, także turbosprężarkami też takie malutkie być nie mogą. Ciśnienie zresztą można porównać po zakresie czujników doładowania w kolektorach ssących.

    Masz jednak rację, że w takich benzynach chodzi bardziej o płaski moment i podniesienie mocy nominalnej w niskim zakresie obrotów, bo jakby porównał moc diesla przy np. 2500 obrotach i benzyny, to wyszłoby, że benzyna bez turbo jest kilka razy słabsza od diesla.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 01-03-2018 o 21:46

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Oglądałem w de wczoraj 750xd z 2012r i powiem Wam jedynie silni ładnie chodził w tym aucie. Druty z opon ( !), w środku poprzecierana cała, siedzenie wypierdziane jak w W124 z 86.

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    HTN od turbodiesel nie od diesel

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Racja, diesel bez turbo raczej wigoru nie eksponuje.



    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Oglądałem w de wczoraj 750xd z 2012r i powiem Wam jedynie silni ładnie chodził w tym aucie. Druty z opon ( !), w środku poprzecierana cała, siedzenie wypierdziane jak w W124 z 86.
    Znam temat doskonale. Ludzie strasznie potrafią niszczyć samochody... Szukałem S 3 lata temu. 2x w tygodniu jeździłem coś oglądać i za każdym razem auto wyglądało jak kibel. Dopiero na swoją BMW trafiłem i ją kupiłem, choć ta z kolei też była technicznie zaniedbana - banany maksymalnie wyhuśtane, świece popalone, silnik ciekł spod miski, skrzynia ciekła, termostaty zdechłe, opony wyząbkowane, aż auto podskakiwało... Masakra była, ale na szczęście wizualnie była ok.

    Tak w ramach tych różnic między 750d i 730d... Właśnie jestem na świeżo po oględzinach Passata 2,0TDI biTurbo 239KM 500Nm... Chyba zaczynam sobie wyrabiać teorię "wrażeń cyferkami nie oszukasz - pojemność musi być". Moje BMW ma 3,0 i 520Nm na znacznie wyższa masę ze znacznie gorszą skrzynia, spodziewałem się więc efektu wow. Wsiadam, zagrzewam, kawałek dobrej prostej, deska... No idzie... ale tylko "no idzie". Wsiadam do mojego BMW. Jadę tą samą drogą, deska... No idzie i to jakby lepiej. Przypuszczam, że podobny brak eksplozji euforii miałem w przypadku 387KM w X6M50. Passatowi bliżej było do A3 150KM TDI, niż do mojego BMW... Może trefna wersja tego Passata była, ale auto 2015r. z pełną książką, więc raczej mało prawdopodobne.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 03-03-2018 o 21:48

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa

    Post

    HTN, dokładnie takie same wrażenia miałem jak ostatnio testowałem nową Alfę Giulia z silnikiem 2.0 280 KM i napędem na 4 koła. Niby w papierach 5.2 do 100 km/h, a wogóle tego nie czuć. Wrażenie miałem takie, że wcale nie była szybsza od mojej E38 chociaż na pewno była. No i ten fatalny dzwięk silnika... Tak jak piszesz, cyferki to nie wszystko ;)
    Ostatnio edytowane przez Słowik ; 05-03-2018 o 10:11

  6. #26
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    No nie wiem, ja bym się na kopciucha jednak nie decydował te 3 turbo mogą bardzo drogo kosztować i psuć się często

    Rozmawiałem ostatnio z mechanikiem i jednak mimo wszystko , mimo problemów jednostek PB jednak polecał je bardziej od ON.
    A ja po latach benzyny na chwile obecna benzyny BMW bym omijal z daleka. Lancuchy leca w co 2 750i, wtryski padaja masowo, do tego bezposredni wtrysk i zawalone kanaly w glowicy i strata mocy. 750i kupisz za grosze w porownaniu do 750d. 2 lata szukalem auta i ceny rozsadnych 750d zaczynaja sie od 40k euro.
    Jestem z mojej mega zadowolony, jedynie spuscic serwis z 30k km na 15k km i dolot po 100k wyciagac trzeba i czyscic, egr do zamkniecia i tuning.
    Xdrive juz sobie naprawilem a i olej w skrzyni wymienilem i jezdzi jak lala.

    miasto 13l/100 trasa 8,3l/100km
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Śmieszne spalanie jak na taką budę, moc i moment.
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    585
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Greg38 Zobacz posta
    ... egr do zamkniecia i tuning.
    ...
    Aha, czyli jak EGR się "zamknie", to już tam nagar nie będzie się zbierał?
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Rexman, chyba bardziej chodzi o to, że wtrysk bezpośredni charakteryzuje się tym, że zawory nie są czyszczone paliwem. Szczególnie ten efekt był problematyczny w silnikach FSI, gdzie raz, że dolot potrafił się ładnie skurczyć przez nabudowany nagar (to generalnie jednak dotyczy każdego silnika, który bierze oliwę przez odmę lub ma słabe ładowanie i wyrzuca olej przez uszczelnienia labiryntowe w turbo), a dwa, że nagar nabudowywał się na zaworach ssących, przez co traciły one szczelność. Zamknięcie EGR i bardzo dobry filtr powietrza pomaga znacznie, ale nie eliminuje problemu. Główny problem to olej z drobinkami, który przykleja się do ścianek. W benzynach BMW o tym nie słyszałem jeszcze, a problem teoretycznie powinien być już w e65 760i (wtrysk bezpośredni). Pierwsze też słyszę, że benzyny BMW mają problem z łańcuchami, w przeciwieństwie do łańcucha w dieslu, który nawet w wersji poliftowej jest dokładnie ten sam, co w problematycznym N47 (2,0d). Przy czym, to że nie słyszałem, nie znaczy, że tak nie jest.

    750d piękna sprawa. Ściana trzech turbin wygląda w tym silniku meeega. Te nowsze 750d mają jeszcze podzielone doładowanie na 4 turbosprężarki, bo lepiej ogarniają zakres prędkości obrotowych. Patrzyłem trochę za tym silnikiem, ale ceny są poza granicą mojego bólu.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 31-03-2018 o 11:32

  10. #30
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    W N54 zbiera się nagar w dolocie. Dużo tematów w kontekście 335i e90 jest.

    Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. BMW 750d xDrive - diesel z czterema turbinami :)
    Przez skorpion w dziale Seria G11 / G12
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-07-2016, 09:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •