Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: 7er'zy POMOCY!!!Pompa paliwa???

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Skąd
    Polski

    Post 7er'zy POMOCY!!!Pompa paliwa???

    Koledzy pomocy, bo wpadnę w jakąś depresję....

    Input: 95r., E38, 740i, benzyna, przedlift, 115k km (wierzcie lub nie ori udokumentowany), wszystko jak w zegarku, wszystko ori, zbiornik ponad 50%, akumulator ok, stoi w garażu...do teraz

    Output:
    odsłona 1: wszystko jak w zegarku, ale pewnego dnia nie odpala w garażu jakieś +15 st.C, kręcę kilka razy i nic...laweta, warsztat, zmiana bezpiecznika od pompy paliwa, stuknięcie w pompę i działa - diagnoza zawieszona pompa, zalecana wymiana pompy, bo niewiadomo ile pojeździ na tej (przebieg 115k km! chyba przy tym przebiegu mało prawdopodobne, ale wiek robi swoje)
    odsłona 2: pompa wymieniona na nówkę (Pierburg, podobno idzie na 1szy montaż), 2 dni później na środku drogi gaśnie i nie można odpalić...warsztat, diagnoza przekaźnik pompy, przekaźnik wymieniony jazda....
    odsłona 3: dziś, środek drogi, nagle gaśnie, szybki zjazd na pobocze....nie można odpalić :-( znowu laweta, ale tym razem do elektryka.

    Na razie nie wie o co chodzi, tylko powiedział, że odpalił, pomierzył, ale sporadycznie pompa ciągnie "większy prąd". Szuka przyczyny, powiedział, że może mnie tak puścić, ale jak nie znajdzie przyczyny, to mogę spodziewać się tego samego, rozsądnie podszedł, ale auto stoi, a przyczyna jest szukana :-(

    Zwracam się z prośbą o pomoc czy mieliście podobne przygody, co może być nie tak i o co w tym wszystkim chodzi?!

    Z góry wielkie dzięki za pomoc. Za trafioną diagnozę stawiam browara!

    Już osiwiały. R

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    zwarcie w wiązce lub wtyczce na pompie. zależne od wibracji podczas jazdy, nie permanentne. taką usterkę zawsze najtrudniej znaleźć.

    stara pompa była zapewne sprawna, przy takim przebiegu markowe pompy nie padają
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Skąd
    Polski
    Dzięki wielkie @ttrol!

    Z tego co piszesz to wszystko na to wskazuje. Na razie testowo zasilanie przekaźnika puszczone z innego punktu, żeby obserwować czy coś pomogło, jednak nie chyba prędzej bym obstawiał wiązka z przekaźnika już do samej pompy, bo zasilanie pompy leci pod kanapą, kanapa leży na takiej niby gumie, która z racji wieku niestety się odkształciła, pęka i wszystko mogło siąść niżej (dziecko jeździ na tylnej kanapie właśnie po prawej stronie, gdzie jest pompa) i kanapa mogła przewody gdzieś przetrzeć.

    Ta guma na kanapę tylną w ogóle jest do kupienia? Wam ona się nie łamie? Jest na to jakiś patent?

    Na razie takie moje przemyślenia, jak pisałem ominięte zasilanie, które idzie wiązką z przodu zobaczymy czy przez jakiś czas się sprawdzi.

    Ale jak macie inne pomysły, to każdy na wagę złota.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Skąd
    Gdynia
    Też miałem takie przygody, siadał bezpiecznik nad akumulatorem nr 57 (15A). Kiedyś coś postawiłem na kanapie i cofnąłem fotel pasażera i zwariował mi wskaźnik poziomu paliwa. Zdjąłem ladunek, podniosłem kanapę, położyłem i wszystko OK, a było to z 5 lat temu. Sprawdź wiązkę od pompy do oparcia kanapy, ewentualnie jak znajdziesz kabelek zasilający (wg WDS to czarny, śr. 1,5, wchodzi w pin2) to go dodatkowo zaizoluj. No i kup kilka bezpieczników 15A, żebyś na lawety nie wydawał :)
    Jak na ten kabelek zasilający podasz +12V bezpośrednio z aku to uruchomisz pompę i tak można najlepiej sprawdzić, czy pompa chodzi czy nie. Jak jest ori to albo chodzi, albo nie... jak ciągle jest w użyciu, a w baku jest paliwo to nie ma, że się wiesza. To stuknięcie w pompę nic nie dało, bo po prostu podniósl mechanik kanapę, tymczasowo puściło zwarcie i to wszystko. Mógł nawet puknąć zonę, a auto i tak by poszło :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Skąd
    Polski
    @ArekB no kurcze i opis i przypadek prawie identyczny! Chyba trafiłeś w sedno!!! Dokładnie praktycznie to samo jeżeli chodzi o objawy! No może poza puknięciem żony ;-)!

    Jutro szukam wg. Twoich sugestii, to może być point! Podeślij na prv adres, to chociaż jakieś symboliczne pifko podeślę.

    Dzięki!

    R

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    448
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    sprawdz na przekazniku pompy czy nie sie nie gubi masa, taki sprawa byla co prawda w e32 juz kilka razy w te zimę. ale efekt podobny

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Dodam dla pewności, że u mnie oryginalna pompa (VDO) padła po 250 000 km a mam auto z 1994 roku. Nowy VDO z logiem BMW coś koło 1800 zł a bez znaczka 600 z groszami. I to są sytuacje, w których posiadanie kuchenki w aucie się sprawdza. Do warsztatu zajechałem na LPG, zamiast na lawecie:)
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Skąd
    Gdynia
    Moja VDO padła przy teoretycznych 310-320 kkm, ale w ten sposób, że zaczęła wyć i spadła jej wydajność. Siódemka jechała. Miałem na szybkiego niby Magneti Marelli, ale zdechła po pół roku (dzis przyszła druga z reklamacji), parę tygodni temu założyłem IT AUTOMOTIVE (w pudełku BOSCH), czyli dawniej Pierburg. Chodzi jak ta lala, kosztowała 430 zeta, ma fajny malutki filterek we wlocie. VDO/Siemens faktycznie chodzą po ok. 600, ale są razem z koszykiem i uszczelką, co nie jest niezbędne.
    Ra_Dzik, znalazłeś coś pod kanapą? Ew. pobaw się przekaźnikiem pompy jak pisze Mike333. Seledynowy (u mnie środkowy) nad bezpiecznikami w bagażniku. Papierek 320, contact spray, test na stole lub podmień z innego miejsca.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Skąd
    Polski
    Dzięki ArekB! Na razie zasilanie testowo podłączone do przekaźnika pociągnięte z innego punktu zamiast prądu z przedniej wiązki (o ile dobrze pamiętam z bezpiecznika 17) i chodzi wsio. Pojeżdżę do końca tygodnia, sprawdzam styki, czy rzeczywiście wszystko kontaktuje i przywracam oryginalne połączenie.

    Dzięki wszystkim za pomoc!!!

Podobne wątki

  1. pompa paliwa 735
    Przez Sumo w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-04-2016, 13:55
  2. [pozostale] Pompa paliwa działa, a nie pompuje paliwa do wężów.
    Przez POCHYL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-09-2015, 08:41
  3. Pompa paliwa,czujnik poziomu paliwa ,kosz
    Przez bigboss23 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-11-2013, 17:31
  4. pomocy pompa paliwa
    Przez wojnar6 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-10-2011, 20:01
  5. Odcięta pompa paliwa i wtryski POMOCY
    Przez wiekszy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-08-2010, 08:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •