Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Szyberdach obicie wnętrza demontaż

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Franek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    17
    BMW
    e38 740d
    Skąd
    Polska

    Post Szyberdach obicie wnętrza demontaż

    Witam .Panowie pomocy przeszukalem całe forum I nie ma dokładnego demontażu obicia szyberdachu (blacha) . Zdemontowalem już all cała podsufitke itp (daje na oklejanie na nowo -czarny) A mecze się z szeberem. Muszę ho remontować całego z całym mechanizmem że wszystkim? Czy da radę jakoś odkręcić sama blachy I poszycie?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar Franek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    17
    BMW
    e38 740d
    Skąd
    Polska
    Oko. Poradziłem sobie samemu ;-) oszycia wyszli bez rozkręcenia całego szyberdachu. Pozdrawiam

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    73
    BMW
    e38 740 iA bez LPG
    Skąd
    Centrum
    6. możesz podpowiedzieć jak to zdemontować. Mam do prawda problem z zaciętym szyberdachem w pozycji wietrzenia , ale może jakby się udało zdjąć tą osłone blachy to może i cała blachę by się dało zdemontować bez wyciągania podsufitki?
    a może ktoś zna jakiś sposób na demontaż samej blachy szyberdachu bez zdejmowania podsufitki. najlepsze co mi się udało znależć to http://www.bimmerboard.com/forums/posts/288400

  4. #4
    Vip Vip Awatar melas
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    278
    BMW
    CharlestizOB
    Skąd
    WrzeÂśnia
    Ładny opis. Z tego co pamiętam to właśnie po trzy śrubki z każdej z dwóch stron są do wykrecenia. Tylko właśnie po dwie te co jest dojście, a potem podnosi się blachę i robi to się. Dojście do dwóch pozostałych.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    73
    BMW
    e38 740 iA bez LPG
    Skąd
    Centrum
    Ok. Udało mi się zdemontować samą blachę szyberdachu bez możliwości złożenia i całkowitego otworzenia szyberdach-u (tylko uchylenie do góry/wietrzenie).
    1. Od wewnątrz auta przy uchylonym szyberdachu widać po bokach 2 śrubki (torx25) po jednej z każdej strony. Wykręcamy (konieczna przedłużka bo są dosyć głęboko, ja wyjąłem po odkręceniu magnesem).
    2. Od zewnątrz auta od tylu uchylonej blachy widać że jest ona przykręcona do stelaża trzema nakrętkami (17). Odkręcamy (słaby dostęp ale kluczem płaskim się da)).
    3. Od zewnątrz auta unosimy uwolniony tył blach i próbujemy wypiąć z przednich uchwytów.Konieczne jest kilka ruchów góra dół i na boki. Jesli jest problem próbujemy robić to samo unosząc na ile się da przód blachy(było cięzko ale w końcu wyskoczyła).
    4. nie ma żadnych dodatkowych śrób po bokach w tylnej cześci blachy. Dwie dodatkowe z tyłu po każdej stronie występują tylko przy szklanej pokrywie szyberdachu.

Podobne wątki

  1. [wnętrze] demontaż wnętrza F01
    Przez Fiksa w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-01-2015, 23:07
  2. [karoseria] szyberdach
    Przez miglanc153 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-05-2014, 19:08
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-12-2012, 12:18
  4. Szklany szyberdach
    Przez dOOm_PL w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-01-2011, 11:54
  5. Szyberdach
    Przez julsan w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-04-2009, 11:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •