Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Uszczelka pod glowica / peknieta glowica ? M52B28

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    41
    BMW
    BMW E38 728i
    Skąd
    Białystok

    Uszczelka pod glowica / peknieta glowica ? M52B28

    Witam wszystkich. Mechanik zrobil mi test na glowice i wszystlie trzy testy wykazaly ze jest przedmuch na uszczelce lub peknieta glowica. Auto nie kopci zadnym dymem, pod korkiem jest czysto, moc ma, obroty nie faluja, oleju nie ubywa ani nie przybywa a kolor oleju jest brazowy, temp w pionie a wg testu 7 to 93 stopnie, jedynie co to ubywa plyn chlodniczy ok 100ml na 2 tygodnie. I pytanie czy jezdzic dalej i obserwowac czy zdejmowac stanik z M52 ? Nie moge zlokalizowac nigdzie ubytku plynu z przyczyn pogodowych. Pozdrawiam

    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    41
    BMW
    BMW E38 728i
    Skąd
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez pawel518 Zobacz posta
    Witam wszystkich. Mechanik zrobil mi test na glowice i wszystlie trzy testy wykazaly ze jest przedmuch na uszczelce lub peknieta glowica. Auto nie kopci zadnym dymem, pod korkiem jest czysto, moc ma, obroty nie faluja, oleju nie ubywa ani nie przybywa a kolor oleju jest brazowy, temp w pionie a wg testu 7 to 93 stopnie, jedynie co to ubywa plyn chlodniczy ok 100ml na 2 tygodnie. I pytanie czy jezdzic dalej i obserwowac czy zdejmowac stanik z M52 ? Nie moge zlokalizowac nigdzie ubytku plynu z przyczyn pogodowych. Pozdrawiam

    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
    Silnik to M52B28 na jednym Vanosie z LPG

    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Uszczelka może byc tak pęknięta, że płyn może uciekać na zewnątrz, a nie do kanału olejowego.
    Stąd jego ubytek i brak oznak mieszania się z olejem.
    Znajomy miał/ma podobną sytuację i mechanik zdiagnozował uszkodzoną UPG właśnie w powyżej opisany sposób.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Płyn może Ci ubywać w sposób taki że idzie w wydech, przy nieszczelnej głowicy. I wtedy nie ma sposobu chyba aby zdiagnozować to.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    41
    BMW
    BMW E38 728i
    Skąd
    Białystok
    Dodam ze plyn chlodniczy jest czysciutki i nie ma zadnych plam oleju w zbiorniczku. Jak sie ociepli troche zdejme wszystkie oslony i zobacze co tam jest

    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Dziwne... Jakby uszelka waliła na zewnątrz silnika, to żaden test by tego nie wykrył - chyba, że kompresji, ale to byłoby czuć na pracy silnika. Standardowy test na padniętą uszczelkę, to sprawdzenie, czy spaliny biją do płynu chłodzącego. Najczęściej w takim przypadku układ chłodzenia się zapowietrza i nie ma ogrzewania na kabinę.

    Wywalanie płynu na zewnątrz silnika jest jednak bardzo mało prawdopodobne. Najpierw jest ścianka silnika, później kanały chłodzące, następnie znowu ścianka silnika i dopiero komora spalania. Między komorą spalania a chłodziwem ścianka ma mega ciśnienia. Natomiast między chłodziwem, a ścianką zewnętrzna ciśnienia są wielokrotnie niższe.

    Jakie trzy testy zostały przeprowadzone?
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 17-02-2018 o 13:57

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Sprawdz na zlaczkaxh lpg czy nie ciecze po nocy

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    250
    BMW
    E38 728 Shadow Line
    Skąd
    KATowice
    sprawdzić wszystkie możliwe połączenia na wężach i obudowę termostatu
    szczególnie te od LPG jeżeli jest
    jak jest LPG to zwrócić uwagę na łączenie węży za silnikiem,bo na trójnikach lubi sobie cieknąc ,spada na gorąca skrzynie i możemy szukać śladów w nieskończoność,sprawdzić też osadzenie węży na parowniku,bo wystarczy złe osadzenie na króćcach i cieknie

    sprawdzić czy zbiornik wyrównawczy nie jest pęknięty,lubią pękać w dziwnych miejscach

    jeżeli wszystko jest suche można nabić ciśnienia w układ,zrobić sobie osobny korek do zbiornika ,taki z zaworkiem z koła,nabić 1,5-2 bary i obserwować gdzie wycieka,
    położyć się pod autem i szukać

    możesz też wykręcić świece i sprawdzić czy na którymś cylindrze nie ma niewłaściwego spalania,to ci coś powie w temacie ewentualnej uszczelki
    Ostatnio edytowane przez kat ; 17-02-2018 o 16:57

  9. #9
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez bombel89 Zobacz posta
    Płyn może Ci ubywać w sposób taki że idzie w wydech, przy nieszczelnej głowicy. I wtedy nie ma sposobu chyba aby zdiagnozować to.
    Jak najbardziej możliwe ja miałem pęknietą w kanale wydechu i dolewałem ok. 100ml na miesiąc nie spawałem wymieniłem i jast cacy


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  10. #10
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Dziwne... Jakby uszelka waliła na zewnątrz silnika, to żaden test by tego nie wykrył - chyba, że kompresji, ale to byłoby czuć na pracy silnika. Standardowy test na padniętą uszczelkę, to sprawdzenie, czy spaliny biją do płynu chłodzącego. Najczęściej w takim przypadku układ chłodzenia się zapowietrza i nie ma ogrzewania na kabinę.

    Wywalanie płynu na zewnątrz silnika jest jednak bardzo mało prawdopodobne. Najpierw jest ścianka silnika, później kanały chłodzące, następnie znowu ścianka silnika i dopiero komora spalania. Między komorą spalania a chłodziwem ścianka ma mega ciśnienia. Natomiast między chłodziwem, a ścianką zewnętrzna ciśnienia są wielokrotnie niższe.

    Jakie trzy testy zostały przeprowadzone?
    Możliwe u mnie oprócz peknietej głowicy też 6 cylindrów w kanale wydechowym które notabene wyglądało jak wada fabryczna odlewu , płyn zaczoł wywalać na zewnątrz bloku z powodu urwanej szpilki dopiero po jakimś czasie przy ostrej jeżdzie pojawił sie płyn w oleju i rozerwało wąż chłodnicy to był dowód ostateczny świadczący o konieczności zwalenia głowic.


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

Podobne wątki

  1. Uszczelka pod glowica ?
    Przez Happy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-04-2014, 10:49
  2. E38 m62 3.5 peknieta Glowica ,Blok??
    Przez bokser1924 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-05-2013, 18:37
  3. glowica
    Przez tomalkowal w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-11-2010, 21:41
  4. Glowica 2,5 TDS
    Przez chrisxz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-08-2009, 10:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •